Şampiyon Sakaryaspor kasasına ne kadar para koyacak?

TFF 2.Lig Kırmızı Grup'ta şampiyon olan Sakaryaspor, Türkiye Futbol Federasyonundan ne kadarlık bir şampiyonluk geliri elde edecek? Yeşil-siyahlı yönetimin beklentisi ise oldukça büyük.

84 puanla TFF 2.Lig Kırmızı Grup'ta en yakın rakibi 1461 Trabzon'un 10 puan önünde şampiyon olan Sakaryaspor kupayı müzesine götürmüştü. Bu şampiyonlukla birlikte Sakaryaspor aynı zamanda kasasını da dolduracak. Peki TFF 2.Lig'i direkt olarak şampiyon tamamlayan Sakaryaspor, kasasına ne kadar bir para koyacak? 

YÖNETİMİN BEKLENTİSİ 18 MİLYON TL!
Türkiye Futbol Federasyonu'nda gelen istifalar ve kaotik süreç takımlara verilecek olan gelirin henüz belirlenememesinde oldukça etkili oldu. Ancak Sakaryasporlu yöneticilerin beklentisi oldukça yüksek. 

Sakaryaspor yönetimi, TFF'den şampiyonluk için yaklaşık 18 milyon TL'lik bir gelir gelmesini bekliyor. Tabi bu rakam değişkenlik göstererek daha da yükselebilir.  TFF'nin önümüzdeki günlerde kurul olarak toplantı yapması bekleniyor. Sakaryaspor'un TFF 1. Lige çıkmasının ardından elde edilecek şampiyonluk geliri, TFF'nin yapacağı toplantının ardından netlik kazanacak.

Spor264.com.tr-Erhan Kaytanbay

18 May 2022 - 16:46 - Spor