Kripto paralar Sakarya'da ders olarak okutulacak

Sakarya Üniversitesi'nin dikkat çeken bir atılım yaparak önümüzdeki sene eğitim öğretim yılında kripto para, NFT ve Metaverse ile ilgili öğrencilere ders vereceği öğrenildi.

Büyütmek için resme tıklayın

MEDYABAR.COM - Hüseyin Can İğdir


Sakarya Üniversitesi senatosu bu ay toplanarak önümüzdeki eğitim öğretim yılı için geçmişte görülmemiş bir senato kararına imza atması bekleniyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımızda yer edinmeye başlayan kripto para birimleri Dünyada ve Türkiye'de hızla yaygınlaşmaya başladı. Özellikle son zamanlarda kripto paralarda yaşanan düşüş ile birlikte Google'da en çok aratılan konuların başında gelen kripto para birimleri artık akademik olarak eğitim müfredatına girmek üzere.

Son günlerde yaptığı SAÜFEST ile ulusal basında adından çokça bahsettiren Sakarya Üniversitesi yine çok radikal bir karara imza atıyor.

KRİPTO PARA,NFT VE METAVERSE DÜNYASI ARTIK AKADEMİDE KENDİNE YER BULACAK!
Son yıllarda finans dünyası başta olmak üzere tüm dünyada yankı uyandıran kripto para birimleri, şu aralar büyük düşüş içerisinde. İnsanlar kripto para hakkında bilgi alabilmek için kaynakları araştırıken eksik olan bilgi kaynaklarına SAÜ'nün bu konuya dur demesi bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre Sakarya Üniversitesi yönetimi önümüzdeki yılın eğitim öğretim sezonunda farkındalık oluşturması için Kripto para, NFT, Blockchain ve METAVERSE gibi konuları ders olarak okutacak.

HEM FAKÜLTE HEM ÜNİVERSİTE ORTAK DERSİ OLACAK!
Medyabar'ın edindiği bilgilere göre yine bu derslerin hem fakülte dersi hemde tüm fakültelerde okutulması planlanıyor.

SAÜ, yan dal programları ile teknolojide oluşan yeni trendleri müfredatına ilave edecek. Bu şekilde senato Blockchain,kripto para,NFT ve metaverse gibi yeni trendlerde üniversite ortak ders havuzuna eklenmesi bekleniyor.

KRİPTA PARA BÖLÜMÜ AÇILACAK MI?
Kripto para bölümünün şu an için erken olunduğu ama yakın zamanda bu konu ile ilgili çalışmalarında yapıldığı öğrenildi.

15 May 2022 - 14:19 - Ekonomi