Karapürçek’li Milli sporcu Onur Arı olimpiyat şampiyonu

24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları'nda Akyazılı Ömer Saner'den sonra serbest stil 70 kiloda Onur Arı,da finalde Sabyrzhan Rsaly'i teknik üstünlükle yendi ve şampiyon oldu.

Brezilya’nın Caxias Do Sul kentinin ev sahipliği yaptığı Deaflympics’te serbest güreşçilerimiz kürsüye ambargo koydu. 70 Kiloda mindere çıkan Karapürçekli Onur Arı, Kazak rakibi Sabyrzhan Rsaly’yi teknik üstünlükle mağlup etti ve altın madalya kazandı.

 

65 kiloda Sinan Sadak ve 57 kiloda Kürşat Kiraz ise bronz madalyanın sahibi oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları'nda (Deaflympics) altın madalya kazanan milli güreşçi Onur Arı'yı tebrik etti.

 

"Brezilya'nın Caxias do Sul kentinde düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları'nda serbest stil 70 kilo finalinde rakibi Sabyrzhan Rsaly'i teknik üstünlükle yenen ve altın madalya kazanan milli güreşçimiz Onur Arı'yı kutluyorum. Emeği geçen teknik heyet ve sporcumuza teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyoru

15 May 2022 - 11:07 - Spor