• BIST 120.151
  • Altın 308,300
  • Dolar 6,0428
  • Euro 6,5497
  • Sakarya : 3 °C

Bilal Soykan dönemi başladı

Bilal Soykan dönemi başladı
Bilal Soykan Yapılan açıklamaya göre yarın (Cuma günü) İlçe Seçim Kuruluna gidip mazbatasını alacak, göreve başlamak üzere Belediyeye gelecek ve Makama oturacak.

31 Mart seçimleri sonunda Cumhur ittifakı tarafından Akyazı Belediye Başkan adayı gösterilen Bilal Soykan her 100 kişiden 72’sinin oyunu alarak Belediye Başkanı seçildi. Yapılan açıklamaya göre yarın (Cuma günü) İlçe Seçim Kuruluna gidip mazbatasını alacak, göreve başlamak üzere Belediyeye gelecek ve Makama oturacak.

Bilal Soykan ve arkadaşları seçim çalışmaları sırasında Mahalle Mahalle, Cadde Cadde, Sokak Sokak, hatta ev ev dolaşırken seçmenlere bazı sözler verdi ve projeler sundu. Şimdi öncelik sırasına göre verdiği sözleri yerine getirmek için fazla zaman geçirmeden kollarını sıvamalı ve tebrik faslını fazla uzatmadan çalışmasına başlamalıdır.

Yoklar şehri Akyazı’da yüzde 72 oy alma başarısı gösteren Bilal Soykan ve arkadaşlarından Akyazılıların beklentisi büyüktür. Beklenti büyük olmamış olsaydı bu oranda oy alması imkansızdı. Öyleyse Soykan ve arkadaşları bu beklentilere cevap vermek zorunda olduklarını asla unutmamalı ve 5 yıllık süre içinde yoklar şehri olan Akyazı’yı varlar şehri haline dönüştürmenin yollarını aramalı ve bulmalıdırlar. Artık bu durum onlar için tam bir ifadeyle farz hale gelmiştir.

Seçim çalışmaları esnasında Soykan ve ekibinin Cumhur ittifakını oluşturan partilerin İlçe Başkanları ile uyum içinde olduklarını görmem beni sevindirdi. Bu sevincim geride kalan 5 yıl içinde böyle bir birliği ve beraberliği görmeyen bir kişi olmamdan kaynaklıdır. Altını çizmek isterim.

Bilal Soykan ve arkadaşlarının işlerinin hiç de kolay olmadığını belirtmekte yarar görürüm. Zira Akyazı Belediyesinin söylenmekte olan dedikodular dikkate alınırsa borcu trilyonlarla ifade edilmektedir. Soykan ve arkadaşları işte böyle bir borç yükü altında göreve başlayacaklardır. O nedenle işlerinin zor olduğunu ifade etmek istedim.

Bilal Soykan’ın göreve başlamasıyla birlikte ilk yapması gereken icraat önce Belediyenin ve Belediyeye bağlı Ak-Belde A.Ş. nin ne kadar borcunun olduğunu, özellikle bir önceki Belediye Başkan döneminde gerek Belediyeye ve gerekse Ak-Belde A.Ş.’ye ne kadar işçi alındığını ve her iki kurumda çalışanların sayısını yapacağı bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklamalıdır. Bunu yapmaması halinde yüklendiği o yükün altında kalabilir diye endişelendiğimi belirtmek isterim.

Bilal Soykan’a bazı tavsiyelerimde olacaktır. Bunlardan ilki İlçe de görev yapmakta olan basın mensupları ile iyi geçinmesi, basınla birlikte hareket ederek yaptıklarını ya da yapamadıklarını nedenleri ile birlikte kendisine güvenip oy verenleri bilgilendirme si gerektiği hususudur. Bu tavsiyem asla basının emrine gir anlamı taşımamaktadır. Bilakis tüm zorluklara rağmen getireceği hizmetlerin bilinmesi hususunda basının desteğine ihtiyacı olduğu için böyle bir tavsiyede bulunuyorum. İlave olarak da basın arasında sakın ha bir ayırımcılığa girme diye de kendisini uyarıyorum.

Soykan şu Akyazı Belediyesine bağlı Ak-Belde A.Ş.’nin üzerinde kambur olan Yıldız Konutları hakkında kamuoyunu aydınlatıcı bilgileri zaman geçirmeden vermelidir. Buna ilave olarak da bir önceki Belediye Başkanının Meclisten aldığı yetkilere dayanarak Banka ya da başka Kurumlardan borç para ya da kredi alıp almadığını, almışsa nerelerde kullandığını da kamuoyuna bilgi olarak vermelidir.

Bilal Soykan çalışma ekibini iyi seçmelidir. Falanca benim adamım, filanca değil düşüncesinden sıyrılıp hem kendisini hem de Akyazı’yı düzlüğe çıkaracak ve hizmetlerin en kralını yapacak olanlara görev vermelidir.  Aksi halde üzülende sıkıntı çekende kendisi olabilir.

Dürüstlüğünden asla şüphe etmediğim Bilal Soykan’ın bu çalışma dönemi içinde de bu unvanını daha da ileriye götürerek sürdürmelidir. Çünkü Akyazılıların artık dürüst insanlara ihtiyacı var. O nedenle bu konuyu kendisine tavsiye ediyorum.

Yeni Belediye Başkanımız Bilal Soykan tavsiyelerime uyar uymaz bilemem. Uyarsa kendi yararına olur diye düşünüyorum. Onun için tavsiyelerimin bir bölümünü bu satırlardan aktardım. Arkası gelecek diyorum ve Bilal Soykan’a ve kendisi ile birlikte göreve gelen tüm çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum. Akyazılıların oyları ile verdikleri güveni boşa çıkarmama adına kendilerini çok çalışmaya, hizmette yarış içinde olmaya davet ediyorum. Haydi kolay gelsin diyerek te yazımı noktalıyorum.

Bu haber toplam 1758 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Avukatlar birliği
05 Nisan 2019 22:00
Akyazı belediyesinde Akbelde şirketinde işçilerin iki aydır.maaş .alınmadıği.haberini aldım.işçilerin.şikayetleri üzerine .bana.iş.hukunun .dayanarak dava açacaklarını söylediler.Akbeldeşirletinin.enkisa zamanda .işçilerin.maaşlarini.yatirmalarini.rica ederim.20.iş günü.dolduktansonra.yatirilmayan maaşlar.dava.açildiği taktirde .işçinin.iş bırakma ve geçen süre.itibariyle.faizinle.işçiye.ödenmesi.34.iş.kanunda belirtilmektedir.ilgili makamların dikkatlerine teşrif.ederim.
akyazılı
05 Nisan 2019 Cuma 16:47
16:47
bilal başkan nekadar dürüst nekadar dürüst degil zamanla görecez
akyazılı
05 Nisan 2019 Cuma 10:23
10:23
akcan sülalesini silkelesin 1evden 5 kişi çalışıyor akcanın akrabaları akyazılı olup hiçolmayan var birazta onlara kadro versin akcan kal masın belediyede
Vatandaş
04 Nisan 2019 20:16
Akyazi haber gerçekleri internet sitesinde yayınlamıyor.Akyazinin sorunları ile.ilgili doğruları söylemiyor.Vatandaş olarak Akyazı net ve sizin gibi. Gerçekleri yazan yerel Gazeticilerimize çok teşekkür ederim.haftalik yerel bir gazetenizin çıkmasınıda.isterim saygılar dilerim.teşekkür ederim.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim