• BIST 115.642
  • Altın 318,639
  • Dolar 6,1029
  • Euro 6,5856
  • Sakarya : 8 °C

Akyazı yine birinci..

Salim Özyılmaz

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri yapıldı. Her iki seçimin galibi de AK Parti ve onun Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. AK Partiye oy vermede Akyazı bir önceki seçimde olduğu gibi bu seçimde de yüzde 81.9’luk oy oranı ile birinciliği yine kimseye kaptırmadı.

Bu tür seçimlerde Akyazı her zaman belirleyici rolünü başarıyla yerine getiriyor. Akyazı’da sonuç ne çıkarsa Türkiye genelinde de aynı sonuç çıkıyor. Nitekim AK Parti Pazar günü yapılan seçimde Akyazı’da birinci parti çıktı ve bu sonuç Türkiye’de de çıkan sonuç oldu.

Seçim sonunda AK Partinin bir Milletvekilliği kaybı oldu. AK Partinin kaybettiği Milletvekili İYİ Partiye gitti. Böylece AK Parti 7 Milletvekilinden 4’ünü alırken CHP, MHP ve İYİ Parti’de birer Milletvekilliği aldı ve böylece sayı 7’ye tamamlanmış oldu.

İktidara geldiği yıldan itibaren verdiği oylarla AK Partiye destek veren Akyazı bu seçimde de bu görevini yerine getirdi ve böylece hizmetlerinde en kralına layık olduğunu bu seçimde vermiş olduğu destek ile de ispatlamış oldu.

Seçim artık geride kaldı. Bundan sonra yapılacak olan iş verilen desteğin karşılığını almak olmalıdır. Akyazı’nın hizmet anlamında neye ihtiyacı varsa o hizmetler kesinlikle getirilmelidir. Bunu yapacak olan da kuşkusuz AK Parti İlçe yönetimidir.

İlçe Yönetimi oturup Akyazı’nın ne gibi hizmete ihtiyacı varı tespit etmeli ve öncelik sırasına göre o hizmetler bir bir Akyazı’ya getirilmelidir. Çünkü Akyazı bunu fazlasıyla hak etmiş bir İlçe konumundadır. Verdiği oy oranı ve destek nedeniyle bırakın Sakarya ve Marmara Bölge birinciliğini belki de Türkiye birincisi olmaya aday bir İlçedir Akyazı.

Öyleyse AK Parti Yönetimine bundan sonra çok iş düşecektir. Yukarıda da belirttiğim gibi eksiğimiz nelerse onları tespit etmeli ve o eksikler öncelik sırasına göre İlçemize nasıl getirileceğinin hesaplarını ve planlarını şimdiden yapmaya başlamalıdır. Zira bu seçimin sonucu onları daha fazla çalışmaya ve daha çok hizmet getirmeye mecbur bırakan bir sonuç olmuştur.

Elde edilen bu başarıda pay her ne kadar Sayın Erdoğan’ın rüzgarı ve sevgisi ön plandaymış gibi görünse de AK Parti İlçe teşkilatının da hakkını kendilerine teslim etmek lazım. Hem AK Partiyi hem de elde edilen başarıda önemli hisse sahibi olan AK Parti İlçe Başkan ve Yönetimini tebrik ediyorum. Bir tebrikim de daha önce Milletvekili olup tekrar seçilenlerle yeni seçilen Milletvekillerine olacak. Onlardan da Akyazı’ya getirilecek olan hizmetlerde kendilerinden destek bekliyorum.

Önümüzdeki günlerde eğer o beklediğimiz hizmetler gelmez ve özellikle iktidar partisinden seçilen Milletvekillerini İlçemizde sık sık göremez ve gelecek olan hizmetlere katkı vermezlerse o zaman yapacağımız eleştirilere zemin olması bakımından şimdiden bu hatırlatmayı yapmak istedim. Çünkü bu konunun sıkı takipçisi olacağım. Şimdilik bu kadar diyelim ve yazıyı noktalayalım.

Bu yazı toplam 1238 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim