• BIST 111.806
  • Altın 327,306
  • Dolar 6,1567
  • Euro 6,7502
  • Sakarya : 22 °C

Akyazı Net 16 Yaşında

Salim Özyılmaz

2002 yılında yayın hayatına başlayan Akyazı Net geride bıraktığımız hafta sonu protokolü, sevenleri, dostları ve meslektaşları ile birlikte 16.yaş gününü kutladı. Semazen Et Restoranda gerçekleşen kutlama gerçekten güzeldi ve geceye katılanların tamamının beğenisini kazandı.

Akyazı Net Genel Yayın Yönetmeni Alaattin Onur kardeşim başta olmak üzere Site çalışanlarının gecenin güzel geçmesi ve en küçük bir aksaklığın yaşanmaması için gösterdikleri gayreti takdire şayan bulduğumu söylemek isterim.

İlkeli yayın ve doğru habercilik yaparak Akyazı ile birlikte Ülke genelinde tüm takipçilerinin beğenisini ve takdirini kazanan Akyazı Net İnternet Sitesinin düzenlediği yaş günü gecesinde Milletvekilleri,İlçe protokolü, kamu görevlileri, siyasi partilerin İlçe başkanları ve yöneticileri, STK başkanları, Muhtarlar ve toplumun çeşitli kesimlerinden gelen bireyler bir araya geldi ve onların bu katılımı geceyi daha mükemmel hale getirdi.

Yaş günü pastası kesilirken dikkatle takip ettiğim Akyazı Net Genel Yayın Yönetmeni Alaattin Onur kardeşimin mutluluğu gözlerinden, heyecanı ise konuşmasından ve tavırlarından çok rahat şekilde okunuyordu. Geceye katılanlarda onun bu mutluluğuna ve heyecanına ortak olmanın sevincini yaşamış oldular.

O muhteşem gecede yaşanan ikinci güzellik ise gazeteci olarak bizim yaptıkları işlerinde başarılı olduklarını belirlenenlere verdiğimiz plaketler oldu. Bu yıl Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür V. Cengiz Bilgin, Cumhuriyet Anaokulu Müdürü Fetih Çabukoğlu, Emniyet Müdürlüğümüzde görevli Komiser İsa Göz, S.A.B.A.H Derneği başkanı İlhan Durgut, İnşaat Mühendisi Sebahattin Mestan ve Devlet Hastanemizde görev yapan Hemşire Elanur Özel protokol üyelerinin ellerinden onlar için hazırlattığımız plaketlerini alma mutluluğu yaşadılar.

Yemekle başlayan pasta kesimi ile devam eden muhteşem gece asırlık çınar ağaçlarının altında içilen çaylar ve yapılan sohbetlerle son buldu.

Akyazı Net’in yeni yaşını gönülden tebrik ediyorum. Nice mutlu yıllara ilkeli ve doğru haberler vererek ulaşmalarını temenni ediyorum.

SAMEK’İN SÖNÜK SERGİ AÇILIŞI

Akyazı SAMEK’i önemli bir açığı kapatıyor olması nedeniyle önemserim. Düzenlediği sergi açılış törenlerine katılmaya özen gösteririm. Çünkü SAMEK’in açtığı kurslara katılan kursiyerlerin yıl içinde el emeği vererek göz nuru dökerek yaptıkları muhteşem eserlerini bu açılışta sergileyeceklerini bilirim. O nedenle SAMEK’in sergi açılış törenlerini kaçırmamaya özen gösteririm.

SAMEK’in 2017-2018 çalışma dönemine ait sergisi Salı günü açıldı. Düzenlenen törende başta Kaymakamımız ve Büyükşehir Belediye başkanımız veya onu temsil edecek bir başkan yardımcısı ile birlikte çok sayıda protokol üyelerini, hatta iktidar partisi dahil olmak üzere siyasi parti ve STK başkanlarını bu törende göremeyince adeta içim CIZ etti.

İçim neden CIZ etti hemen söyleyeyim. Bir yıl boyunca bilmediklerini öğrenmek için emek sarf eden kursiyerler yılsonunda elde ettikleri becerileriyle yapmayı başardıkları eserlerini İlçe protokolüne, sevdiklerine, yakınlarına göstermek ister. Gelmelerini bekledikleri isimleri açılışlarında göremeyince üzülürler. İşte bu nedenle sergi açılışına katılımın hayli düşük olduğunu görünce onlar adına üzüldüm o nedenle içim CIZ etti. Bereket kursiyerlerin bayan yakınları salonu doldurdu da kursiyerler az da olsa sevinebildiler.

Sergi açılış töreninde kimler vardı derseniz hemen sıralayayım. Belediye Başkanı Akcan, yardımcısı Çakmak, SAMEK Şube Müdürü Halide Kama, Belediye Meclis üyelerinden Kemal Kaliç, Abdurahim Atmaca ve aynı zamanda kursiyerde olan Serpil Başer, İlçe Milli Eğitimden bir Şube Müdürü ve birkaç Okul Müdürü ve öğretmen. AK Partiyi de Oya Asan temsil etti.

SAMEK’in yılsonu sergisindeki bu ilgisizlik ve sönüklük kursiyerler kadar beni de üzdü. Diğer üzüldüğüm konu ise isminin Sait olduğunu öğrendiğim koordinatörün biz basın mensuplarına sergiledi karşı katı tutumu oldu. Kraldan daha kralcı kesilen o koordinatörün takındığı o tavır kendisinden daha ziyade temsil ettiği Büyükşehri küçük düşürdü. O koordinatörü gereğini yapsın diye Zeki Toçoğlu Başkanı havale ediyorum. Gereğini yapmasını da bekliyorum.

Son olarak şunu söylemek istiyorum; Bu yıl da kursiyerler mükemmel eserlere imzalarını atmışlar. Kendilerini yürekten tebrik ediyorum. Sergi ne kadar açık kalacak bilmiyorum ama benim Akyazılılara tavsiyem zaman ayırıp o sergiyi ve gösterime sunulan eserleri bir görün. 

bb-032.jpg

Bu yazı toplam 1471 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim