• BIST 110.418
  • Altın 329,086
  • Dolar 6,1766
  • Euro 6,7922
  • Sakarya : 22 °C

Aba Altından Sopa Göstermek

Salim Özyılmaz

Yusuf Şahin Küçücek İstiklal Mahallesinin çiçeği burnunda yeni Muhtarıdır. Yusuf Şahin’i uzun yıllardan beri tanırım. Sosyal aktiviteleri yüksek bir değerli kardeşimdir. Kendisini severim o da bana karşı her zaman saygılı davranmıştır. Bu güzel kardeşim özellikle de Muhtar olduktan sonra sosyal medyada sık sık boy göstermeye başladı. Kısaca sosyal medyayı iyi kullanan Muhtarlarımızdan biridir.

Yusuf Şahin kardeşim geçen hafta Cuma günü yapılan olağanüstü Belediye Meclis toplantısına katıldı ve toplantıyı da sonuna kadar izledi. İki maddenin görüşüldüğü toplantıda Başkan Soykan borçlanarak para bulma ve Ak-Belde A.Ş. ye Yönetim Kurulu başkan ve üyeleri ile Genel Müdür atayabilmek için istediği yetkiyi aldı.

Yazıma böyle bir giriş yaptıktan sonra asıl meseleye geleyim. Gördüğünüz gibi yazımın başlığı aba altından sopa göstermek. Şimdi herkes neden böyle bir başlık attığımı mutlaka merak ediyordur. Fazla merakta bırakmamak için hemen konuya giriyorum.

Gerçekleşen meclis toplantısını Yusuf Şahin kardeşimin de izlediğini yazdım. Toplantıda MHP grubunun sözcüsü Furkan Çakıroğlu kardeşim başkan Soykan’a borçlanmak suretiyle alacağınız asfaltı nereye sereceksiniz diye sordu. Soykan’da bu soruya Batakköy-Devlet Hastanesi arası, Karacasu civarı ile yapılan çalışmalarda bozulan yollarda kullanacağım şeklinde cevap vermişti.

Görüldüğü gibi asfaltlanacak olan yerler arasında Küçücek İstiklal Mahallesi olmayınca toplantıdan kısa bir müddet sonra Yusuf Şahin kardeşim sosyal medya hesabından takipçileri ile bugün meclis toplantısını izledim. Asfalt serilecek Mahalleler arasında biz yokuz. Verdiğimiz oyların karşılığını alamadık şeklinde bir paylaşımı paylaşmıştı. Bir müddet sonra yine Yusuf kardeşim yine sosyal medya hesabından yol kesmek için acele etmeyelim. Bilal başkanımız bizi belki unutmaz diye ikinci bir paylaşım daha yaptı. Yusuf kardeşimin ikinci paylaşımını okuduğunuzda karşılığı aba altından sopa göstermek şeklinde algılanır. Yusuf Şahin diyor ki “Biz verdiğimiz oyların takipçisiyiz. Oy vermemize rağmen asfalt alamazsak bu defa çözümü yol kesmekte ararız”

Bu paylaşımı okuyanlar zannederler ki Küçücekliler işi gücü bırakmış Yusuf Şahin’den gelecek işareti bekliyor. O işaretini versin bizde yolu keselim. Yusuf Şahin’in böyle paylaşım yapmaya hakkı var mı yokmuyu okurlarımın takdirine bırakıyorum. 75 günlük Mahalle Muhtarı olan Yusuf Şahin istiyor ki,  Ben leb demeden Bilal Başkan leblebiyi bize getirsin. Kaldı ki, Bilal Soykan ve ekibi sadece Küçücekten değil bu İlçede yaşayan her 100 kişiden 80’ninin oyunu alarak bulundukları göreve seçilmişler. Yusuf kardeşimin o paylaşımları yapmadan önce bu durumu iyi analiz yapması lazımdı.

Yusuf kardeşimin konuyla ilgili olarak daha sonra yaptığı paylaşımlarında biraz yumuşa gördüm. Bu duruma sevindiğimi söylemeliyim. İnşallah Başkan Soykan ihtiyacı olan parayı bulur ve Küçücek Mahallemiz başta olmak üzere Akyazı’mızın tamamı gelecek olan hizmetlerden yararlanır. Bu da benim temennimdir.

Acele işe şeytan karışır derler. Yusuf kardeşim de hizmet almak için acele etmesin istiyorum. Zira o acele etmeye devam ederse bu defa şeytan boş durmayacak. O zaman işler karışacak ve isteyen istediğini alamayacak. Burada yapılması gereken  hizmet bekleyenlerin sabırlı olmalarıdır.

 Ben Kuzuluk Mahallesi sakinlerinden biriyim. 5 yıldan fazla zamandır Mahallemizin yolları adeta köstebek yuvası gibi. Hala da öyle. Yediğimiz tozun haddi hesabı yok. Bugünde böyle devam ediyoruz. Biz yol kesmiyor sabır gösteriyorsak herkesin aynı duyarlılığı göstermesi gerekmiyor mu diye acele edenlere sormak lazım.

 Küçücek Mahallesi sakinleri başta olmak üzere bu güzel İlçemizde yaşamlarını sürdürmekte olan tüm insanlar değerlidir ve hizmetinde en güzeline layıktır. Bunda hemfikiriz. Bu isteklerin oluşması için gerekli olan PARADIR müsaade edin de Belediye Başkanı Bilal Soykan asıl lazım olanı bulabilsin. Biz buna dua edelim.

Hazır yollardan ve asfalttan bahsettik devam edeyim. Akyazı’nın çalışkan insanlardan oluşan bir Yağcılar Mahallesi var. Bu Mahallemizin yıllardır süre gelen asfalt sorunu var. Gidip gezdiğinizde göreceksiniz her taraf köstebek yuvası gibi. Mahalle Muhtarı kardeşim Ali Öz bu sorunu çözebilmek için 5 yıl 2 aydan beri adeta yırtınıyor ama sesini duyan yok.  Bunun haricinde Altındere’nin üç Mahallesine götürülecek olan doğalgaz Yağcılar Mahallesinin ortasından geçecek ama maalesef bu Mahalle sakinleri doğalgazdan yararlanamayacak. Hizmetten hiç yararlanamayan, sürmekte olan çalışmaların sadece gürültüsünü ve pisliğini çekecek olan Yağcılar Mahallesi Muhtarı Ali Öz ve Mahalle sakinleri ne yapsın. Onlarda mı yolu trafiğe kapatsın.

Ben buradan Mahalle Muhtarlarına seslenmek istiyorum. Herkes kendi Mahallesine istediği hizmetleri almak ister. Hizmeti de Belediyeden bekler. Tekraren söylüyorum çiçeği burnunda Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın elinde sihirli değnek yok. Soykan’ın önceliği Belediyenin var olan borçlarını kapatıp sonra da hizmet getirmek. Onun için herkese sabır tavsiye ediyorum ve yazımı da şöyle noktalıyorum “ Başkan Soykan’a bir önceki Yönetimden borçtan başka ne kaldı ki, bizde hemen hizmet bekliyoruz” Evet hizmet almak için herkesi sabırlı olmaya davet ediyorum.

Bu yazı toplam 1340 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim