• BIST 115.642
  • Altın 318,855
  • Dolar 6,1029
  • Euro 6,5856
  • Sakarya : 7 °C

41 Kere Maşallah

Salim Özyılmaz

Sakaryaspor Gümüşhane deplasmanında adeta tarih yazdı ve rakibini 4-1 yenerek tam bir ifadeyle sürklase etti ve herkese 41 kere maşallah dedirtti. 4-1 bizim her zaman aradığımız bir sonuçtur. Onu plakaya aktardığımızda karşımıza 41 çıkar ki, bu plaka bizim için çok önemlidir. Hele hele TATANGALARIMIZ bu plakaya bayılırlar. Maçlarda tezahüratlarını yaparken bu rakamı ve o rakamın şehrini anmadan edemez. Gümüşhane deplasmanında tarih yazan takımımız ezeli rakibimizin plakasını da unutmamış ve onu da yazarak yine tarihe altın bir sahife daha eklemiştir.

Bandırma maçından sonra baş gösteren olumsuzluklar. Bu olumsuzluklara ek olarak yönetimden ardı ardına gelen istifalar kuşkusuz aklı başında olan ve SAKARYASPORUMUZA gönül verenlerin gardını bir anda düşürmüştü.

 Buna futbolcularımızın Gümüşhane deplasmanına gitmek için kendilerini havaalanına götürecek olan otobüse binmek isteyen sözünde durmayan ve futbolcuların alın teri haklarını ödeyemeyen yöneticileri otobüse almamaları, TATANGALARIN Başkan Gürses’i istifaya davet etmelerini de eklediğimizde durum hiç de iç açıcı görünmüyor v e yine aklı başında hiç kimse takımımızın bu zorlu deplasmandan olumlu bir sonuçla döneceğine inanmıyordu.

Bu zorlu deplasmana biz yalnız gideceğiz. Sizin bizimle birlikte olmanıza ve bu deplasmana gelmenize gerek yok diyen ve biz siz olmadan da bu deplasmandan galibiyetle döneceğiz diyen ve kendilerine güvendiklerini ve inandıklarını daha yola çıkmadan kamuoyuna deklere eden futbolcularımız verdikleri sözü tuttular ve rakibi kendi evinde 4-1 gibi farklı bir skorla yenerek SAKARYASPOR sevdalılarına ikinci maçı rahat seyredin mesajını verdiler. O futbolcular bir mesajda yönetime gönderdi ve dediler ki, “siz sözünüzde durmadınız ama bakın biz durduk”

Şimdi sporla ilgili olsun olmasın, futbolu sevsin sevmesin Sakarya’da yaşayan herkese önemli görev düşmektedir. O görevde futbolcularımızın hak ettikleri paralarını hiç zaman geçirmeden vermektir. Bu konuda ilk adımı Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu atmıştır. Kendisine bu şehirde yaşayan ve ekonomik durumu iyi olanların mutlak surette destek vermesi gerekiyor.

Evet SAKARYALILAR, SAKARYASPOR SEVDALILARI futbolcularımız yaşadıkları bütün olumsuzluklara rağmen bize verdikleri rakibimizi yenip geleceğiz sözünü tuttular. Şimdi sıra bizde. Bizde futbolcularımızın haklarını verelim ve bizde sözümüzü tutmuş olalım. Gün bir olma günüdür. Gün dayanışma günüdür. Gün futbolcularımıza olan borcumuzu ödeme günüdür. Beklediğimiz şampiyonluğun tadı ancak böyle alınabilir.

Bu yazı toplam 600 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim