• BIST 120.103
  • Altın 309,539
  • Dolar 6,0643
  • Euro 6,5623
  • Sakarya : 13 °C

30 Ağustos 1922’de yazılan destan

Salim Özyılmaz

30 Ağustos 1922’de yazılan destan

Bugün 30 Ağustos. Zafer Bayramımızın 95.yıldönümü. Bu büyük Zaferi Ülke olarak büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bugün binlerce kişiden oluşan askeri, topu ve tüfeğiyle güzel yurdumuzu istila eden düşmanı eze eze yendiği ve Ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlığının önünü açtığı büyük Zaferin yıldönümüdür.

30 Ağustos Zafer Bayramı yüce Türk Milletinin ve onun yetiştirdiği deha Komutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının destan yazdığı bir gündür. O nedenle 30 Ağustos Milletimiz için önemli bir gündür.

Kurulan Cumhuriyetimizin temelleri işte o büyük Zaferden sonra atılmış ve bugünlere gelmiştir. Kadını erkeği, genci yaşlısı ve çocuğu ile hepimizin gururu olan bu büyük Zafer Bayramımızın yıldönümünde göğsümüzü gere gere bizde bu yüce milletin bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyoruz diyebiliyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçlu olduğumuzu asla unutmamalıyız.

Türk Milleti şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun hiçbir zaman esareti, boyunduruk altına girmeyi kabul etmemiş yüce bir Millettir. Yüce Türk Milleti esaret ve boyunduruk altında yaşayacağına ölmeyi kabul etmiştir. Bu düşüncesini geçmişten bugüne defalarca dosta düşmana göstermiştir ki, böyle bir Ulusu dünya tarihinde bulamazsınız. Çünkü yüce Türk Milletini hiçbir güç yıldıramaz ve korkutamaz. Bu yüce Millet vatanı, bayrağı, birliği ve beraberliği için hiç düşünmeden ölmeye daima hazırdır. Bu düşüncede olan ikinci bir Ulus dünyada yoktur.

Bu yüce Millet 95 yıl önce nasıl düşünüyorsa bugünde aynı şekilde düşünüyor. İspatı yakın tarihimiz olan 15 Temmuz 2016 tarihidir. Bir avuç hain tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan kalkışmaya bu yüce Millet 1922 ruhuyla karşı çıkmış ve kalkışmayı yapanlara dünyayı dar etmiştir.

Kutlamakta olduğumuz bu büyük bayramımızın yıldönümünde Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanı ve bayrağı uğruna şehitlik mertebesine ulaşanları bir kez daha minnet ve şükranla anıyor Zafer Bayramımızı yürekten kutlamayı kendime görev sayıyorum.

 

 

Bu yazı toplam 1228 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim