• BIST 115.642
  • Altın 318,993
  • Dolar 6,1029
  • Euro 6,5856
  • Sakarya : 7 °C

10 Ocak için Sayın Valimiz ve Rated'e teşekkürler..

Salim Özyılmaz

Bilindiği gibi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günüdür. Gün nedeniyle başta Sayın Valimiz olmak üzere çok sayıda kamu yöneticileri, siyasi partilerimizin başkan ve yöneticileri, okurlarımız bize özel olan bu günümüzü kutladılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Özellikle de bizden kilometrelerce uzakta olmalarına rağmen bizleri unutmayan dostlara da ben buradan en derin sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Sayın Valimiz basın mensuplarına ELLEGANTE CAFE/RESTAURANTTA bir kahvaltı verdi. Yapılan davete meslektaşlarım beklenenin üzerinde ilgi gösterdi ve davete icabet etti.

Sayın Valimizin burada yaptığı konuşma ciddi anlamda dikkate alınması gereken bir konuşmaydı. Öncelikli olarak çalışma hayatı içinde basınla arasında geçen diyalogları biraz ciddi biraz da mizah yoluyla anlattı. İşin aslına bakıldığında anlattıklarında önemli mesajlarda vardı. Sayın Valimizin konuşmasında benim için en dikkat çeken bölümü kapım sizler için ardına kadar açıktır sözleriydi. Kendilerine teşekkür ediyorum.    

Bir teşekkürüm de Valilik Basın Müdürü sevgili kardeşim Hüseyin Bahar’a olacak. Görevini layıkıyla yapan bu değerli kardeşime Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Sezai Matur’da teşekkür etti. Aynı duyguları benimde paylaştığımı ifade ediyorum ve bir kez daha ilgi ve alakasından ötürü teşekkür ediyorum.

Bir diğer teşekkürüm ise MHP Sakarya Milletvekilimiz Sayın Zihni Açba’ya olacak. Açba’nın her Cuma günü, dini ve milli bayramlarımızda gönderdiği mesajları için teşekkür ediyorum. Milletvekili sıfatıyla Ankara’ya giden, insanlara tepeden bakmayan, hoşgörülü tavırları ve cana yakınlığı ile temayüz eden bu değerli kardeşimin bizleri unutmuyor olması onun bu konularda ne kadar hassas olduğunu göstermesi bakımından önemlidir. Bir kez aha kendisine teşekkür ediyorum.

Bu konuda dikkatimi çeken en önemli husus İlçemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan çok sayıda STK’lar olmasına rağmen tek birinden bir kutlama mesajı almamış olmamdı. Kendileri ile ilgili haberleri yapmak ve çalıştığımız gazetelerin birinci sahifesinde çıkması için ricada bulunanların günümüzle ilgili tek kelime etmemiş olmaları gerçekten dikkat çekici ve manidardır. Onlar için söyleyeceğim tez söz basın her zaman sizlere lazımdır olacaktır.

VE RATED

Kısa adı RATED olan Radyo, Televizyon ve İnternet Gazetecileri Derneği son zamanlarda önemli işlere imza atıyor. Onların üstlendiği o misyonu üstlenmesi gerekenler sadece RATED’in düzenledikleri ile iktifa ediyorlar. Bu durum beni üzüyor.

Meslektaşlarımızı bir araya getirme, onlara mesleki beceriler kazanmalarına, bilgi birikimlerini en üst seviyeye çıkarma adına sürdürdükleri çalışmaları takdirle karşılıyorum. Hele hele meslek içi eğitim ismi altında düzenledikleri 4 ayrı toplantının hayli keyifli geçtiğini özellikle belirtmeliyim.

RATED’in düzenlediği bu toplantılarda bir taraftan mesleki bilgilerimizi tazeler ve arttırırken, diğer taraftan da uzun zamanda beri görüşme imkanı bulamadığımız meslektaşlarımızla birlikte olmak gerçekten her şeye değer güzellikteydi. Düzenlenen o toplantılara mesleklerinde en üst seviyede olanların katılarak bize bilgiler aktarmalarını ben RATED’in önemli bir başarısı olarak değerlendiriyorum.

RATED’in değerli başkanı Remzi Adıyaman ve başkan yardımcısı Zafer Büyü başta olmak üzere RATED’in tüm Yönetim Kurulu üyelerini ve de düzenlenen toplantıların sağlıklı bir şekilde başlaması ve sonuçlanması için çok özel gayret gösteren personelini yürekten tebrik ediyorum. Birçok Kurumun yapmayı aklına bile getirmediği, aklına getirenlerin de düzenlemekten korktuğu o muhteşem toplantılar için de isimlerini zikretmeye çalıştıklarımı bir kez daha tebrik ediyorum.  Demem o ki, HELAL OLSUN SİZE. BAŞKA NE DİYEYİM.

Bu yazı toplam 880 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim