• BIST 105.355
  • Altın 146,418
  • Dolar 3,4717
  • Euro 4,1656
  • Sakarya : 38 °C

Trafik Sigortası Prim Sorgulaması

Trafik Sigortası Prim Sorgulaması
Trafik sigortası günümüzde zorunlu olarak yaptırılması gereken sigorta türleri arasında kendine yer bulmakta.

                                              

 

Trafik sigortası günümüzde zorunlu olarak yaptırılması gereken sigorta türleri arasında kendine yer bulmakta. Bu sigorta türü sayesinde artık araçlar trafikte herhangi bir kazaya karıştıkları vakit gerek araç gerekse karşı taraf ile alakalı meydana gelebilecek olan olumsuz gelişmeler karşısında gerekli olan işlemler bu sigorta üzerinden rahatlıkla karşılanabilecektir. Artık Türkiye içerisinde yer alacak tüm kara taşıtlarının zorunlu olan bu trafik sigortasını yaptırması gerekmektedir. Aksi durumda sigortasız bir şekilde trafikte yer aldığı takdirde polisler tarafından görüldüğü ilk yerde araç çekilecektir.

 

Bunu bilen araç sahipleri de sıfır ya da ikinci el olması fark etmez araçları için zorunlu trafik sigortası yaptırmak adına sigorta şirketleri ile iletişime geçiyorlar. Bu iletişimin sonunda poliçe konusunda yapılacak olan anlaşma ile birlikte oldukça kısa bir süre içerisinde zorunlu trafik sigortası poliçe işlemlerini yaptırmış oluyor.

 

Trafik sigortası prim sorgulaması ise özellikle de son dönemlerde pek çok araç sahibi tarafından araştırılan konulardan bir tanesi olarak öne çıkmakta. Sigortanın yaptırılmış olduğu sigorta şirketi ya da Tramer gibi sorgu siteleri üzerinden de istenildiği zaman zorunlu trafik sigortası sorgulama işlemi yapılabilecektir. Eğer ki sigorta prim süresi dolmaya başladıysa hiç zaman kaybedilmeden gerek mevcuttaki gerekse yeni sigorta şirketleri ile iletişime geçebilir. Böylece hiçbir sorun çıkmadan trafik sigortası ile alakalı bilgilendirmeler elde edilmiş olur.

Bu haber toplam 727 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim