• BIST 107.217
  • Altın 140,822
  • Dolar 3,5243
  • Euro 4,0982
  • Sakarya : 27 °C

Trafik Cezaları Sorgulama

Trafik Cezaları Sorgulama
Trafik ceza bilgisi ve trafik cezaları sorgulama ekranı araç ile ilgili bilgi sorgulamasının gerçekleştirildiği mecralar arasında bulunmaktadır.

 

Trafik ceza bilgisi ve trafik cezaları sorgulama ekranı araç ile ilgili bilgi sorgulamasının gerçekleştirildiği mecralar arasında bulunmaktadır. Her iki mecra da araçlar ile ilgili olarak sisteme yine araç plaka ve ruhsat bilgilerinin girilerek yapıldığı sorgulama işlemlerinden oluşmaktadır. Peki online olarak trafik ceza bilgisi sorgulama işlemi nasıl gerçekleştirilmektedir. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki araç trafik cezası sorgulama yapabilmek için araç ile ilgili çeşitli bilgilerin sisteme girilmesi gerekmektedir. Böylelikle aracınıza yönelik detaylara ulaşmış olacaksınız. Araç trafik cezaları aracın trafikteki tüm aktivitelerinin kontrol altına alınması ve bunun sonucunda önceden belirlenmiş kurallara uyulmaması durumunda gerek araç plakasına, gerek ruhsata, gerekse aracı kullanan kişinin şahsına yönelik olarak kesilmiş trafik cezalarından oluşmaktadır.

Araçların trafik cezaları polis ve ilgili jandarma birimlerinde ödenmektedir. Ödenen bu ücretlerin her biri Kural ihlaline yönelik olduğu için devlet bir bakıma gelir kaynaklarından biri olarak da görülmektedir. Trafik cezaları sorgulama ekranından aracın trafik cezaları ile ilgili her türlü bilgiye kısa süre içerisinde ulaşılabilmektedir. EGM ve GİB üzerinden öğrenilmekte olan bu araç trafik cezalarının sağlıklı bir şekilde sonuçlarının öğrenilmesinden sonra ilgili zaman dilimi içerisinde ödenmesi durumunda %25 indirim ile gerçekleşmektedir. Buna bir diğer ifade ile meyil süresi denilmektedir. Meyil süresi 15 gün olarak belirlendiği için bu süreyi aşması durumunda indirimli trafik cezası ödeme işleminden yararlanma mümkün olmayacaktır.

KAYNAK SİTE ADRESİNE GİRİŞ

Bu haber toplam 603 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim