• BIST 93.216
 • Altın 194,054
 • Dolar 4,7141
 • Euro 5,4703
 • Sakarya : 25 °C

Tekrar soruyorum siz bizi gerçekten aldattınız mı?

Tekrar soruyorum siz bizi gerçekten aldattınız mı?
Bildiğiniz gibi Sakarya’ya ikinci Üniversite ve açılacak denilen bu Üniversiteye bağlı olarak da İlçelerde açılması düşünülen Fakülte ve Yüksek Okul meselesini Akyazılılar olarak uzun süre konuştuk ve biz basın mensupları da yazdık.

Yine bildiğiniz gibi Üniversite konusunu Eğitimden sorumlu Milletvekilimiz Mustafa İsen’in yaptığı açıklamalardan öğrendik ve öğrenir öğrenmez de biz Akyazılılar en az bir Fakülte için ağırlığımızı koymak için harekete geçtik.

Akyazılılar bir Fakülteye rıza gösterirken, Belediye Başkanı Hasan Akcan ve AK Parti İlçe Başkanı Fevzi Bora’dan gelen bir yetmez en az üç Fakülte isteriz açıklamalar hepimizi heyecanlandırdı. Doğrusunu isterseniz ben üç değil ama bir Fakülte açılır diye düşünenlerdendim.

İkinci Devlet Üniversitesi konusu Sakarya’yı heyecanlandırmış ve konu hemen hemen her platformda tartışılmaya başlanmıştı. Milletvekilleri de kendi aralarında gerek Ankara’da ve gerekse Sakarya’da yaptıkları toplantılarda açılacak denilen Üniversiteye bağlı olarak açılması planlanan Fakültelerle Yüksek Okulların dağıtımını yaptıkları da kulağımıza gelen dedikodular arasındaydı.

Akyazı’ya Fakülte yerine şu anda Eğitim ve Öğretim görevini sürdürmekte olan Meslek Yüksek Okuluna birkaç bölüm eklenerek Akyazı’nın devre dışı bırakılması konusunda Vekiller arasında bir anlaşma sağlandığı da aynı dedikodu haberleri arasında yerini almıştı.

İşte Akyazı’ya Fakülte yerine MYO’na bölüm takviyesi yapılacağı haberlerin Akyazılıların kulağına gelmesiyle birlikte STK başkanları bir araya gelerek toplantılar yapmış ve basın yoluyla da Milletvekillerinin aralarında Akyazı için anlaştıkları söylenen Meslek Yüksek Okuluna birkaç branş takviyesinin kabul edilebilir bir düşünce olmadığı ve mutlaka Fakülte açılması gerektiğine ilişkin açıklamaların basında yer alması üzerine de hükümetin yerel bazdaki yöneticilerinden yukarıda da belirttiğim gibi biz Akyazı için bir Fakülteye bile razı değiliz. En az üç Fakülte alacağız açıklamaları gelmişti

Milletvekili Mustafa İsen’in isteği üzerine Belediye Başkanı, AK Parti İlçe Başkanı ve STK Başkanlarının da katıldığı toplantıda, STK Başkanlarının illa da Fakülte isteklerine karşı Milletvekili İsen Akyazı’ya Fakülte değil 4 yıllık Yüksek Okul açmayı düşünüyoruz açıklaması ile konuya son noktayı koymuştu.

Bütün bunlar konuşulurken Referandum konusu da gündemdeydi. Referandum yapıldı. Herkes payına düşeni aldı ve biz Akyazılılarda Sakarya’da 2. Devlet Üniversitesinin açılmasını beklerken bir de baktık ki TBMM yaptığı bir toplantıda üç yeni Devlet Üniversitesinin açılmasına karar vermiş. Yine baktık ki, açılacak olan Üniversitelerin açılacağı İller arasında Sakarya yok. Böylece biz de payımıza düşeni almış olduk.

Konuyla ilgili aldatıldık mı başlıklı yazımı okuyan bir Milletvekili arkadaşım beni aradı ve sordu,Sakarya’da 2. Devlet Üniversite açılacağına inanmışmıydın. Ben de evet inanmıştım çünkü açıklamayı yapan senin gibi Milletvekiliydi. Milletvekilleri yalan söylemez diye düşünenlerden olduğum için Sayın İsen’in o açıklamasına inandım diye cevap verdim. Verdiğim bu cevaba hem Milletvekili arkadaşım hem de ben güldüm.

TBMM’nin aldığı bu karar resmi gazetede yayımlandı ve hayata geçti. Aradan zaman geçmesine rağmen ne Sakarya’da 2. Devlet Üniversitesi konusunu ortaya atan Milletvekili Sayın Mustafa İsen’den, ne bir değil üç Fakülte alacağız diyenlerden, ne de toplantı üzerine toplantılar yapan STK başkanlarından hiçbir ses çıkmadı. Görünüşe göre de çıkacak gibi görünmüyor. Merak ettiğim husus onların konuyla ilgili olarak ses verip vermeyecekleridir. O nedenle konuyu bir kez daha gündeme getirip şu soruyu sormak istiyorum Sayın Vekilim, Belediye Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı siz bizi gerçekten aldattınız mı?

Bu haber toplam 1578 defa okunmuştur
Diğer Haberler
 • MHP'liler İstanbul yolcusu17 Haziran 2018 Pazar 13:27
 • Devlet Bahçeli'den Sakarya molası!17 Haziran 2018 Pazar 11:34
 • Meral Akşener Sakaryalılara seslendi!16 Haziran 2018 Cumartesi 20:49
 • Eroğlu: Sakarya'ya layık vekiller olacağız15 Haziran 2018 Cuma 11:52
 • MHP'ye destek çığ gibi büyüyor13 Haziran 2018 Çarşamba 14:17
 • Öksüz: MHP'ye güvenin ve destek olun13 Haziran 2018 Çarşamba 14:14
 • Balaban: Milletle el ele zafere koşuyoruz13 Haziran 2018 Çarşamba 14:12
 • "Çiftçiye destek boynumuzun borcudur"12 Haziran 2018 Salı 14:35
 • MHP'nin en renkli adayı11 Haziran 2018 Pazartesi 14:37
 • MHP Adayı Eroğlu: Söz veriyoruz11 Haziran 2018 Pazartesi 14:33
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim