• BIST 106.926
  • Altın 151,366
  • Dolar 3,6718
  • Euro 4,3291
  • Sakarya : 20 °C

Prostat Kanseri Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Prostat Kanseri Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Erken teşhis her hastalıkta olduğu gibi prostat kanseri tedavisi için de önemlidir. Prostat Kanseri Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler için bilgi alın.


 

 

Prostat Kanseri Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler şöyle özetlenmiştir; Prostat erkeklerde görülen bir kanser türüdür. Sinsi bir şekilde yavaş yavaş gelişen bu hastalık başlangıç aşamasında sıkıntı vermemektedir. Türleri farklılık göstermekle birlikte bazı türleri oldukça yavaş büyümektedir.

Herhangi bir tedavi gerektirmeyen türleri olan bu çeşit prostat kanserinde çok az minimum seviyede prostat kanseri tedavisi uygulanmaktadır. Erken teşhis her hastalıkta olduğu gibi prostat kanseri tedavisi için de önemlidir. Bu sayede başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Her yıl konulan kanser teşhislerinde prostat kanseri de bulunmaktadır. Erken evrelerinde herhangi bir belirti göstermeyen prostat kanserinin belli başlı belirtileri bulunmaktadır.

Prostat Kanserinin Belirtileri Nelerdir?

İdrar yaparken yaşanan sorunlar

İdrarda kan görülmesi

Kemiklerde ağrı olması

İdrar akışının azalması

Pelvik bölgede yaşanan rahatsızlıklar

Prostat Kanseri Nedenleri

Nedeni tam olarak bilinmese de prostat kanserinin nedenleri ve prostat kanseri tedavisi üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Prostatta yer alan bazı hücrelerde anormal durumlar gözlendiğinde bu hastalığının oluşmuş olduğu söylenmektedir. Anormal hücrelerin giderek çoğalması vücutta bulunan dokuların istilaya uğraması demektir. Bütün bu durumlar sonucunda da tümörler oluşmaya başlamaktadır. Anormal hücrelerin diğer hücrelerden ayrılarak başka organlara ulaşması sonucu hastalık diğer organlara sıçramaktadır.

Prostat Kanserinde Risk Faktörleri Nelerdir?

Bu kanser tipinin artmasını ya da oluşmasını sağlayan bazı faktörler bulunmaktadır. Örneğin yaş bu konuda çok etkilidir. Yaş ilerledikçe prostat kanseri olma riskiniz artmaktadır. Ailesinde prostat ya da göğüs kanseri olan varsa genetik risk altında olduğu bilinmektedir. Mutlaka kontrollerini yaptırması gerekmektedir. Prostat kanseri tedavisi için her zaman erken teşhis önemlidir. Fazla kilolu olan erkeklerde prostat kanseri görülme olasılığı daha yüksektir.

Prostat Kanseri Tedavisi Nasıl Yapılır?

Prostat kanseri tedavisi kanserin hangi evrede olduğu konusunda incelemelerin yapılması ile başlamaktadır. Hücrelerin vücutta ne kadar hızlı yayıldığı konusunda araştırma yapılmaktadır. Hastanın bağışıklık sistemine göre prostat kanseri tedavisi değişiklik göstermektedir. Tedavinin ilk aşaması, radyasyon tedavisi, hormon tedavisi, ameliyat, dondurucu prostat dokusu, kemoterapi, biyolojik tedavi, alternatif tıp şeklinde yapılmaktadır.

Kanser vücudun diğer bölgelerine yayılmadan tedavisi yapılmalıdır. İdrar kaçırma sorunlarına neden olabileceği için bu durumla karşı karşıya kalanların hemen uzmana başvurmaları gerekmektedir. Meyve ve sebze dolu sağlıklı bir hayat ile kanserden korunmak mümkündür. Düzenli olarak spor yapmak da sağlıklı olmak için çok etkilidir. Detaylı bilgi almak için http://www.hifutedavisi.com/ sitesini ziyaret edin.

Bu haber toplam 952 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim