• BIST 110.932
  • Altın 175,097
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Sakarya : 11 °C

Mimarlar Odasından Ahde vefa

Mimarlar Odasından Ahde vefa
Sakarya Mimarlar Odası meslekte 25,40 ve 50 yılını doldurmuş olan üyelerine Seçkin Otel'de Vali Mustafa Büyük'ünde katıldığı yemek sonrası yapılan törende onur plaketi verildi.


Sunumunu Oda yöneticisi Seda Kendigel'in yaptığı Gecede Sakarya Mimarlar Odası başkanı Sami Kafadar yaptığı konuşmada;
Yeni yıl etkinlikleri münasebetiyle; mimarlık mesleğinin tanıtımına, gelişimine katkı sağlaması amacıyla düzenlemiş olduğumuz, mesleki yaşamlarında 25,40 ve 50.onur yılını yaşayan üyelerimizin plaket törenine teşriflerinizden dolayı,siz değerli konuklarımızın her birine ayrı, ayrı teşekkür eder; bu etkinliğin ön hazırlıklarının yapılmasında ve gerçekleşmesinde,emeği geçen çalışma arkadaşlarıma ve yönetim kurulu üyelerimize; odamız tüzel kişiliği adına sonsuz şükranlarımı sunarım dedi.

Sami Kafadar .2012 yılı sonu itibariyle mimarlar odası 26 şube, 85 temsilcilik ve 41234 aktif üyesiyle faaliyetlerini başarıyla sürdürmekte olduğunu ifade etti.

Odanın amaç ve hedefleri .
Sakarya Mimarlar Odası başkanı Kafadar Mesleki alanda ülke ve kamu çıkarları ile uluslar arası gelişmeler çerçevesinde çalişmalar yapmak;mesleğin ve üyelerin değişen toplumsal ve ekonomik yapı içerisindeki konumlarını izlemek-tespit etmek-değerlendirmek;mesleğin ve üyelerin görev yetki ve sorumluluklarını düzenlemek;ulusal ve uluslar arası ölçekte mesleğin gelişmesini izlemek ve sağlamak.

Meslek onurunu ve üye haklarını korumak.
Kafadar ülke içinde ve dışında tüm resmi ve özel kuruluşlarla işbirliği yaparak,mesleğin uygulama ve kuram alanında gelişmesini sağlamak üzere her türlü etkinliklerde bulunmak;bilimsel ve teknik evrakı inceleyerek gereken mesleki denetimleri yapmaktır.
Mimarlık uygulamalarıyla ilgili standart ve normları,yönetmelik ve teknik şartnameleri araştırmak ve incelemek,gerekli düzenlemeleri yapmaktır.
Eğitim kurumlarıyla işbirliği yaparak, mesleki eğitimin gelişmesine katkıda bulunmaktır.
Üyeler arasında dayanışmayı sağlamak ve haksız rekabeti önlemektir. Mimarlık kültürünün korunması ve gelişmesini sağlamak,bu doğrultudaki başarılı çalışmaları özendirmek olduğunu vurgulayan Kafadar..

Üyelerimizle aynı anlayış içerisindeyiz
Kafadar Sakarya mimarlar odası olarak bizler de, toplum hizmetinde bir meslek örgütü olarak Sakarya mimarlarının haklarını koruma ve kollamanın yanı sıra,toplumun sağlıklı yaşam çevresine kavuşmasını ilke edinerek,çalışmalarımızı üç görevli , seçilmiş beş yönetim kurulu üyesi ve temsilciliğimize kayıtlı yetkin yüzelli üye meslektaşımızla birlikte aynı anlayış içerisinde sürdürmekteyiz.

Bu bağlamda ilkelerimizi gerçekleştirirken Sakarya mimarları olarak; gerek kendi örgütümüz ve meslek disiplinimiz içerisinde ve gerekse kentteki tüm kurum ve kuruluşlar ile eleştiri yerine öneriyi, kavga yerine dialoğu ,ayrışma yerine dayanışmayı kendimize temel prensip olarak seçmenin mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Aynı mutluluğu biraz sonra törenlerini gerçekleştirecek olduğumuz, mesleki yaşamlarında 25,40 ve 50. Onur yılını yaşayan değerli üyelerimizi şu an aramızda bulundurmaktan dolayı, ayrıca yaşıyoruz.Bu vesileyle kendilerini tebrik ediyor;daha nice mutlu ,sağlıklı yaşam boyu yıllar diliyorum.

Teşekkür
yeni yıl etkinlikleri münasebetiyle; düzenlemiş olduğumuz plaket törenimize teşriflerinizden dolayı sizlere bir kez daha teşekkür eder; emeği geçen herkese şahsım ve odamız tüzel kişiliği adına sonsuz şükranlarımı sunarım….saygılarımla.


Gecede Vali Mustafa Büyük ve Büyükşehir belediye başkan vekili Fevzi Kılıç Mimarların konumu ve şerhçilik açısından gayret gösteren Mimarlara teşekkür ettiler.

Plaket töreninde mesleğinde 50 yılını dolduran Mimar Fahrettin Keklik'e plaketini Vali Mustafa Büyük verirken meslekte 40 yılını dolduran Salim Özdoğru'ya Büyükşehir belediye başkan vekili Fevzi Kılıç..,Ali Özdemir'e Sakarya Makine Mühendisleri Odası başkanı Vedat Dedeoğlu,Erdal Kasal Elektrik Mühendisleri Odası başkanı Barbaros Akyüz,meslekte 25 yılını dolduran A.Metin Paröz'e İnşaat Mühendisleri Odası başkanı Hüsnü Gürpınar,Kançeri Jane'ye Kocaeli Mimarlar Odası şube başkanı Yalçın Ergen,Cafer İşeri'ye plaketini Sakarya Mimarlar Odası başkanı Sami Kafadar verdiler.

Geceye Vali Mustafa Büyük,Büyükşehir belediye başkan vekili Fevzi Kılıç,Büyükşehir belediyesi Genel sekreter yardımcıları Fatih Turan ve Ayhan Kardan'ın yanı sıra diğer meslek odalarının başkanları katıldılar

Plaket sonrası misafirlere yemek ikramı yapıldı. Yemek sonrası çalınan müzik eşliğinde Mimarlar doyasıya eğlendiler.
Bu haber toplam 2990 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim