• BIST 115.746
  • Altın 170,928
  • Dolar 3,9606
  • Euro 4,8843
  • Sakarya : 9 °C

Milli Eğitim’de cadı kazanı kaynıyor

Milli Eğitim’de cadı kazanı kaynıyor
O sıcak koltuğuna oturabilmek için iktidar partisinin ilçe teşkilatında kendisine yakın olan ve akrabalık bağı bulunan kişilerle birlikte Ankara’ya gidip orada…! Usta kalem Salim Özyılmaz yazdı

Bilindiği gibi eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Papatya mahkeme kararı ile alındığı görevine iade edilmiş ve o da kararnamesine alır almaz Akyazı’ya gelerek göreve başlamıştı.

Papatya’nın görevden alınmasının ardından bu göreve vekaleten getirilen Recep Özdemir, Papatya’nın mahkeme kararı ile tekrar görevine dönmesi ile büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı.

Recep Özdemir sadece hayal kırıklığı yaşamakla kalmamış tekrar o sıcak koltuğuna oturabilmek için iktidar partisinin ilçe teşkilatında kendisine yakın olan ve akrabalık bağı bulunan kişilerle birlikte Ankara’ya gidip orada karargah kurmuştu.

Karargah kurduğu Ankara’da Recep Özdemir ve onunla birlikte olan İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin gittikleri yerde boş durmadıkları, AK Partili Sakarya Milletvekilleri ile görüşüp onlardan imza almak suretiyle tekrar kalktığı koltuğa oturabilmenin yollarını aradıkları hususunda bilgiler aldık.

Bu arada Mesut Papatya ile birlikte görevden alınan ve mahkeme kararları daha erken çıktığı için görevlerine de erken dönen 4 İlçe Milli Eğitim Müdürünün tekrar görevden alınmaları üzerine şimdi gözler görevden alınanlardan bir müddet sonra göreve gelen diğer 4 İlçe Milli Eğitim Müdürüne dönmüş bulunuyor.

Mesut Papatya ile birlikte diğer 3 İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alınırlar mı? Alınmazlar mı? yı bilmem. Bildiğim bir şey var o da Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde cadı kazanının kaynıyor olmasıdır.

Cadı kazanı kaynamaya başladı ama o kazanın içinde kim yanacak işte orası henüz belli değil. Belli olan şu an itibarı ile iktidar partisi Akyazı İlçe teşkilatında üç grubun çekişiyor olmasıdır.

Sadece iki yönetici Recep Özdemir’in göreve bıraktığı yerden devam etmesi için mücadele ederken, bazı yöneticilerin ve Milli Eğitim camiasının büyük bölümünün mahkeme kararı ile göreve dönen Mesut Papatya’nın bu görevinde kalması yönünde mücadele ettikleri,

Az da olsa bir diğer grubun da her ikisi de olmasın yerine başka bir İlçe Milli Eğitim Müdürü bulalım ve onun atamasını yaptıralım şeklinde fikirlerini ortaya attıkları yönünde bilgiler alıyorum.

Recep Özdemir’ín görevine devam etmesi yönünde mücadele eden yöneticilerin ellerini kollarını bağlayan, diğer grupların ellerini güçlendiren önemli hususlarda var.

Görevde bulunduğu süre içinde Akyazı’da eğitimin bir adım daha ileriye gitmesi yönünde mücadele etmesi gerekirken lükse ve şatafata çok önem vermesi, mesai arkadaşları ile meslektaşlarına hoş görülü yaklaşım gösterememesi ve onlara zaman zaman sert çıkışlar yapması ve belirlenen başarı hedefini yakalayamaması bir yana yanına bile yaklaşamaması bunlardan sadece bir kaçı olarak gösteriliyor.

Bu konuda iktidar partisi yöneticilerinin dikkat etmeleri gereken hususlar şunlar olmalıdır. Ne olursa olsun bizden olsun zihniyetinden uzak durmaları, o koltuğa layık ve liyakat sahibi olan, İlçe Milli Eğitimini İl Genelinde, hatta ülke genelinde belirlenen hedefe götürebilecek kapasitede olmasına, bilgisi ve hoşgörülü davranışları ile herkes ve kesim tarafından sayılan ve sevilen biri olmasına dikkat etmeleri gerektiğidir.

İşte bu hususlara dikkat edilir ve o koltuğa layık olanın oturması sağlanırsa, bundan hem iktidar partisinin yöneticileri, hem de biz Akyazılılar yararlanmış oluruz. Bilmem anlatabildim mi?

Bu haber toplam 1825 defa okunmuştur
Yorumlar
husam
04 Mayıs 2016 Çarşamba 00:04
00:04
ya bu adam senlerce imam hatipte ne yapmış birde ....... kalkmış müdürlüğe soyunuyor bu adam değilmiydi 28 şubatta kapı kapı dolaşıp kızlarınız başlarını acsın diyen yazıklar olsun onun icin mücadele edene
bilo
03 Mayıs 2016 Salı 23:50
23:50
mesut papatyanın avukatlığını yapıyon 20 mesut abı görev yaptı senın kadar mesut abı uzulmuyo sana ne oluyo yok ıkdıdar yok guruplar nedır bu ya
gerçekçi
03 Mayıs 2016 Salı 21:05
21:05
Ilce teşkilatının toplam eğitim seviyelerini merak ediyorum herhalde proflar ki egitimin basina uygun kisiyi belirleyecekler. Egitime siyaset bylastiranlari bu millet affetmeyecektir. Rabbim sonmuzu hayr eylesin
hakkı söyler
03 Mayıs 2016 Salı 19:49
19:49
sayın yazar.akp iktidarın da kişnin riyakatına ve kalitesine bakılmaz.varsa yönetim de yeğenin .yada akraban ona bakılır.eğitim miş oda ne akp ye göre ona da bakılmaz.koltukda bizden biri olsun sonuç önemli değil bu böyle biline.geçmişte r özdemir dsp kanadın dan ihl okuluna müdür olmuştu.bunlar koltuk için her renk e giren insanlar.mesut bey mahkeme kararı ile görevine dönmüş.onu görevine iade eden mahkeme adalet bakanlığına bağlı değil her halde.sayın yazar akp dönemin de tuz koktu tuz.adelet e güven kalmadı.allah korkusu kalmadı .rabbim sonumuzu hayreylesin
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim