• BIST 107.599
  • Altın 151,871
  • Dolar 3,7038
  • Euro 4,3543
  • Sakarya : 12 °C

MHP Lideri Bahçeli Akyazı'da Demokrasi Vurgusu Yaptı

MHP Lideri Bahçeli Akyazı'da Demokrasi Vurgusu Yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçim çalışmaları kapsamında geldiği Akyazı ilçesinde yaklaşan yerel seçimler öncesi demokrasi vurgusu yaparak hükümete yüklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçim çalışmaları kapsamında geldiği Sakarya’nın Akyazı ilçesinde kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı. Akyazı çarşı içinde kurulan platformdan vatandaşlara seslenen Bahçeli, yaklaşan yerel seçimler öncesi demokrasi vurgusu yaptı.

Devlet Bahçeli konuşmasında; “Seçim çalışmaları kapsamında sabah geldiğim Sakarya’da birçok ilçeye ziyarette bulunduk. Akşam saatlerinde Akyazı’da sizlerle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Akyazı MHP’yi ve O’nun belediye başkan adayı Bahattin Dertlioğlu’nu bağrına basmıştır. Sakarya Büyükşehir belediye başkan adayımız Orhan Ünver ve Akyazı belediye başkan adayımız Bahattin Dertlioğlu, büyük hizmetleri Akyazı’ya sunabilir.

Sizlerle çok samimi olarak bazı konuları dertleşmek istiyorum. 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak mahalli ve idari seçimler ülkemiz için çok önemli bir dönemde gerçekleştirilecektir. Sosyal ve ekonomik sorunlarımızın yoğunlaştığı, yeni yeni sorunların ortaya çıktığı, bazı konularda hiç beklenmedik olaylara şahit olunduğu bir dönemde mahalli ve idari seçimler yapılıyor. Önümüzde 3 siyasi olay, 3 demokratik faaliyet söz konusudur. Bunlardan bir tanesi yerel seçimler, ikincisi Cumhurbaşkanlığı seçimi, üçüncüsü ise milletvekillerimizin seçimidir.

Hep beraber sandığa gitmeliyiz. Sandıkta hizmetler.com.tr görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Gidişimiz sadece ailenin bir fertleriyle olmamalı. Seçimlere 25 parti katılıyor. Vatandaşlarımız gönlünden geçen partilere dünya görüşlerine uygun partileri desteklemeye ve onları kazandırmaya gayret gösteriyor. Bu gayret bir çatışma içerisinde olmamalı. Tatlı bir yarış içerisinde olmalı. Bu seçimlerinde böyle olmasını arzuluyoruz ve bütün siyasi partilerimize başarılar diliyoruz.

Ak Parti’ye verdiğiniz Destek, Ayakkabı Kutusuna Saklanmış 4.5 Milyon Dolar İçin Heba Edilir mi?

Bugün yargı üzerinde büyük oyunlar oynanmakta, tuzaklar kurulmaktadır. 2010 yılında yapılmış olan referandumla 28 maddelik bir anayasa değişikliği gerçekleştirildi. O zaman MHP, mecliste bu anayasa değişikliği görüşülürken, 2 konuda tuzakla karşı karşıya kalabileceğimiz anlatıldı ve tuzaklara dikkat çekildi. Bunlardan bir tanesi anayasa mahkememizin sayısı ve işlevinin üzerinde birtakım değişikliklerin öngörülmesidir. Diğer gizli gündem HSYK oluşumudur. Bunun ikisi Recep Tayyip Erdoğan Bey’in gizli gündemidir. Gelecekte çok büyük sıkıntılara sebep olabilir dediğimizde de, referandumda  hayır oyu kullanacağız dediğimizde de, yetmez ama bu anayasada değişikliği yine de evet oyu kullanacağız dediler. 3 yıl içerisinde MHP’nin tespitleri doğru çıkmıştır. Bugün Türkiye’de yargı tartışılır hale gelmiştir. Şimdi HSYK’nın durumunu biliyorsunuz. Bütün bunların anlaşılması için millet olarak 17 Aralık’ı mı beklememiz gerekiyordu? 17 Aralık’ta 41 kişiyi kapsayan imar planı üzerindeki yanlışlıkları, kamu ihalelerini, yolsuzluk ve rüşveti, kara para aklamalarını ifade eden bir operasyon başlatıldı. Savcının kolluk kuvvetlerini görevlendirmesiyle operasyonlar gerçekleştirildi. Kamuoyu bu durumu eksik veya fazla anlamaya başladı. Bu olayda 4 tane bakanın çocuğu konu ediliyor. Bir belediye başkanı ve onun yakını konu ediliyor. İran’dan gelmiş, kimsenin bilgi sahibi olmadığı bir genç, 4 tane bakanı avucunun içine almış, rüşvetle her dediğini yaptırıyor. Böyle bir durumda yolsuzluk ve rüşvet 68 gündür ülkenin gündemine oturuyor ve meşgul ediyor. Değişik partilere oy verebiliriz. Bu partileri iktidara getirebilmek için çalışabiliriz. Ak Parti’ye oy vermiş kardeşlerimiz AKP’yi 11 yıldan bu yana iktidarda tutuyor. Bu kadar güç verdiğiniz bir siyasi hareket, 4 tane bakanın çocuğuna kurban edilebilir mi? Ayakkabı kutularına saklanmış 4.5 milyon dolar için heba edilebilir mi? Buna benzer yolsuzluk ve rüşvetler kamuoyuna mal edildiği zaman sayın başbakan kalkıp yolsuzluk ve rüşvet gündeme gelmiştir, milletim artık bunu gece gündüz konuşur haldedir. Artık bunun ucu kime dayanıyorsa dayansın, bunun üzerine gitmeliyim, hesap sormalıyım demesi gerekirken, yolsuzluk ve rüşveti kabullenmeyip, herhangi bir soruşturma başlatmadan konuşanı hain, konuşanı işbirlikçiler olan, kendisine komplo kuran, yargı darbesiyle iktidardan uzaklaştırılmasını isteyen diye takdim edip, 68 günden bu yana birçok insanı hain, birçok kişiye hakaret etmenin bir anlamı var mıdır? Bunların hesabını sorman gerekirken, savcıları neden kıyıyorsun? Sen bu savcıları göreve 2010 yılındaki HSYK kurulu oluşturduktan sonra getirmedin mi? Silivri davalarını, balyoz davalarını bu savcılarla yaptırmadın mı? 69 günde 8 bin polis memuru görevinden alınmış veya görev yeri değiştirilmiş.

Eğer bu böyle devam eder, Türkiye’de başbakan güç alanı genişletmesini yaparak kendisini daha tek adam haline getirirse, hiçkimseye inanmaz, hiçkimseyi beğenmez, herkesin kendi dediğini yapmasını ister, yapmayanı ezer geçersedemokrasi içerisinde başbakan olmaktan çıkmış, otoriter bir devlet yapısına doğru hızla dönüşen ve diktatör olma hevesiyle kamçılanan bir kişi haline geliyor. İşte bu tehlikelidir. Bu tehlikeyi görün. AKP’nin yöneticilerini uyarın. Bu gidişay hayra işaret değildir. Bunun sonu alınmalıdır. Hala devlet gücü elimizdedir. İstediğimizi yapabiliriz dersen, bunu yapabilirsin. Gece bir tane savcıyı evinize gönderir, şudur budur diye yapabilirsin. Bu bir olur, iki olur, beş olur, on olur. Ama bunu sürekli yapmaya çalışırsan diktatör olduğun anlaşılır. 33 yıldır Mısır’ı diktatör olarak yöneten Mübarek şimdi nerede acaba? Mısır devlet başkanı Mübarek şimdi ne haldedir. 30 yılı aşkın bir diktatör olarak kral gibi yaşayan Kaddafi şimdi nerededir? Etrafınızdaki bu sosyal hereketler bize bir işaret veriyor. Toplumdaki bu sosyal hareketler bize bir işaret veriyor. Toplumlarda bunlar bir başlarsa kardeş kanı dökülür. İç çatışmaya kadar götürür. Bin yıllık kardeşliğimizin her türlü hukukumuzu ortadan kaldırır. Türkiye bölünmeyle çaıtşır. Türkiye, PKK’nın siyasallaşması sonucu Kuzey Kürdistanı kurmak için 30 Mart’tan sonraki eylemlerine hazırlanırken bu millet boş mu duracak sanıyorsunuz? Bütün bunların hepsini dikkate almak zorundayız. Hal böyle olursa nasıl yapacağız? Bunu demokrasi içerisinde yapalım aziz vatandaşlarım. Sosyal hareketlerde bulunmanın, kardeş kanını dökmenin, Türkiye’yi karmakarışık etmenin gereği yoktur. Bunla çözüme varılmaz. Çözüm nedir diye sorulduğunda demokrası içerisinde aramalısınız. Demorkasi içerisindeki çözüm ise seçme ve seçilme hakkınızı kullanma anlamına gelen seçim dönemleridir. En yakın seçim dönemi 30 Mart’tır. Öyleyse 30 Mart’ta gidin, AKPliler olarak, vatandaşlarımız olarak, %51’in dışında % 49’u da katarak, bir hesaplaşma, bir yüzleşme, bir uyarma görevi yapalım ve Recep Tayyip  Erdoğan’a diyelim ki “artık yeter Recep ağa, sırtımızdan in” diyelim. Onun için AKP’yi uyarın, milleti uyandırın.

Bu gidişat iyi değil. İşte gördünüz Ukrayna’da iktidarla muhalefet birbirine giriyor. Bir gecede 26 kişi katledildi. Bunlar felaketin işaretleridir. Bunları ülkemizde görmek istemiyoruz. Türkiye’de barış, istikrar ve kardeşlikten yanayız. Şimdiden söylüyorum, kimse heveslenmesin. Suriye’deki bağımsız Kürdistan gibi o 3 kontonla Suriye’yi bölmeye heveslenenler, PKK’nın emmi çocukları olanlar, Diyarbakır’da Kuzey Kürdistanı 15 kantona ayırmaya ve 2014 yılını özerklik yılı etmeye kimse heveslenmesin. Bu ülkede şu güzide insanımızın sabrını taşırmasın. Ne bir karış toprak veririz, ne de bir insanımızı kaybederiz” dedi.

Konuşmasın sonrasında Devlet Bahçeli tarafından Cumhuriyet Halk Partisi ve Saadet Partisinden partiye katılan 2 kişiye rozetlerini taktı. Rozetlerin takılmasının ardından Akyazı Belediye Başkan Adayı Bahattin Dertlioğlu tarafından Devlet Bahçeli’ye As Akyazsıpor atkısı hediye edildi. Küçük bir bebeği kucağına alan Bahçeli, vatandaşları selamlayarak kürsüden indi. Bahçeli, Kalabalık bir topluluk tarafından tekbirlerle ilçeden uğurlandı. Bahçelinin ayrılmasının ardından Akyazı Belediye Başkan adayı Bahattin Dertlioğlu, partililer tarafından davul zurna eşliğinde omuzlara alındı.

Fatih Erol, Davut Kaya, Erkan Aktaş

AMfeD4v9.jpg 42SEy.jpg fmFVzYO0A.jpg

5VJZ7I03.jpg n7D6jKd1mO.jpg HhTfNmwFl.jpg Z2lgoXj.jpg wil51Nr.jpg QteCT.jpg lKQd.jpg QfwRo8.jpg 1gpNn2D.jpg UmXbgtj.jpg ri8hcY0.jpg kIscK.jpg 6fmVCYgtO.jpg Y19xm.jpg

Bu haber toplam 3762 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Vatandaş mürteza
24 Şubat 2014 Pazartesi 17:16
17:16
Adam gibi adam Bahattin Başkan herkesi kucaklayacak bir belediye başkanı olcaktır kimsenin şüphesi olmasın.
burak_54
24 Şubat 2014 Pazartesi 13:56
13:56
biz değişime inandık .akyazıyı seviyoruz..akyazı sende değişime inan ve hazır ol.akyazı seven herkezi değişime cağırıyorum.gelin bahattin hocamla akyazı belediyesini yönetmesi için fırsat tanıyın.ve bir şeyin değil cok şeyin değiştiğini kendi gözünüzle görün ..akyazı ya hayırlı olsun
s.yıldırım
24 Şubat 2014 Pazartesi 10:49
10:49
kalabalık yok diyen arkadaşlar---bizler--KURU KABALIKLARLA CETİN YOLLARIN AŞILMADIĞINI-- bilinlerdeniz ALLAH cc bize hep iyi tarih nasip etti inşallah yine öyle olacak.
hayırlısı
24 Şubat 2014 Pazartesi 10:13
10:13
Balık fanusun içinde dışarıda ki hayattan habersiz dünyanın fanustan ibaret olduğunu zannedermiş:)) arkadaşlar koskoca bir partinin hukumeti başbakanlığı hedefleyen bir lideri akyazı ya geliyor butun ilçelerden toplama adamlarla 1.000 kişi topluyorsun bununla da gurur mu duyuyosun ? bilmeniz gerekn bir gerçeği söyleyeyim akyazının nüfusu 93 bin seçmenide 58 bin:)
i.çalıkoğlu
24 Şubat 2014 Pazartesi 09:57
09:57
Akyazılı artık hizmet istiyor yalan boş vaatler istemiyor ! 5 dönem yönetenler hiç bir şey vermedi sadece aldı Akyazı dan işte onun için artık değişim zamanı işte onun için artık Bahattin hoca zamanı .....
M.Kemal Sayılı
23 Şubat 2014 Pazar 19:14
19:14
Bir koltuğa iki karpuz sığmıyor.Selman Bey de,Hasan Hocada adamdır.Bir oyum var onuda Bahattin Hocaya vereceğim.Kim kazanırsa kazansın bu sefer Akyazının kötü talihi kırılcaktır.Üç temiz adamın yarışından kazanan biz olacağız...
BOZKURTLAR GELİYOR
23 Şubat 2014 Pazar 17:53
17:53
MİLLİYETÇİ HAREKET AKYAZI YA GETİRECEK BEREKET BU KALABALIK BUNUN HABERCİSİ
ALO FATİH BUNU YAYINDAN KALDIR NASILSA AKYAZI DA GELİYOR MİLLİYETÇİ HAREKET GÜMBÜR GÜMBÜR
AKYAZI
23 Şubat 2014 Pazar 12:54
12:54
BU KALABALIKTAN KORKULDUĞU AÇIK SEÇİK ORTADIR....1 NİSAN BELEDİYE BAŞKANI BAHATTİN DERTLİOĞLU ...HAYIRLI UĞURLU OLSUN....SAHAYI HINÇA HINÇ DOLDURAN AKYAZILILARA VE AKYAZI İLÇE TEŞKİLATINA TEŞEKKÜRLER....
ülkücü
23 Şubat 2014 Pazar 11:45
11:45
bahçeli bilge Türk lideri.ama zihni açbanın insanları azarlarcasına konuşması büyük tepki toplamıştır bilginize.
AKYAZI54
23 Şubat 2014 Pazar 10:00
10:00
SELMAN DEMİRTAŞ ALIR SEÇİMİ
akyazi
23 Şubat 2014 Pazar 02:25
02:25
bu kalabali yasayinca istemesemde malesef göreceyimi gördüm nekadar orassakta Bahattin hoca bu secimi Aldi arkadaslar gecmis olsun bizlere.
akyazıli
23 Şubat 2014 Pazar 02:13
02:13
koskoca mann bir partinin genel başkanı gelipte bir avuc içi kadar kalabalıkla akyazı kazanılmaz saygılar ..
ülkücü gençlik
23 Şubat 2014 Pazar 01:38
01:38
cevat alvert bizi seçtiğin için teşekkür ederiz adapazarı gençlik kolları kardeşim allah utandırmasın.....
MS
23 Şubat 2014 Pazar 00:44
00:44
HAYAL KURMAKTA GÜZEL,AMA HASAN HOCA SEÇİMİ ALIR.BAHÇELİYE Bİ SÖZÜM YOK,ADAM GİBİ ADAM
TRABZONSPOR
22 Şubat 2014 Cumartesi 23:19
23:19
MHP NİN AKYAZI TEŞKİLATIDA HUZUR EVİ GİBİ ARKADAŞ
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim