• BIST 106.926
  • Altın 151,366
  • Dolar 3,6718
  • Euro 4,3291
  • Sakarya : 20 °C

Mersin ve İlçeleri

Mersin ve İlçeleri
Mersin Akdeniz'in en sıcak ve en hareketli şehirlerinden biri olarak görünüyor. Bu güzel şehrin tarihi dokusu ve sıcacık insanları bu bölgede

 

Mersin Akdeniz'in en sıcak ve en hareketli şehirlerinden biri olarak görünüyor. Bu güzel şehrin tarihi dokusu ve sıcacık insanları bu bölgede, gerçekten de insanca bir yaşamın olduğunu gösteriyor. Türkiye'nin ekonomik anlamda atar damarı olarak görülen serbest Ticaret Bölgesinin burada varlığı bölgenin ve özellikle de  Mersin Akdeniz'in ekonomik anlamda gelişmesine ve büyümesine çok büyük katkı sağlıyor. Güzel sahillere ve temiz bir çehreye sahip olan güzel kent Mersin, zamana ve tarihe direnerek gelecek nesilleri sağlam ve ayakta karşılamak konusunda oldukça iddialı, neredeyse her millette insanı bulabileceğimiz Mersin'de Siyasette sadece bir kanat üzerinden yapılmıyor. Farklı ilçelerdeki belediyeleri alan farklı Siyasi Partiler, güzel kent mersin'in kozmopolit yapısını olduğu gibi gözler önüne seriyor.

 

Temiz bir çehreye ve temiz bir denize sahip olan kent, Sahil bandında yerleşmiş ilçeleri ile bölgeye büyük bir turist potansiyeli çekmeyi başarıyor. Her yaz döneminde sahillerdeki doluluk oranı en yüksek seviyelere ulaşırken, bu durum özellikle ilçe esnaflarının ekonomik anlamda büyük rahatlık yaşamasını sağlıyor. Denizleri dışında tarım alanlarının genişliği ve Yenişehirde paralı escort arıyorum bitki örtüsü sayesinde de neredeyse her türlü meyve ve sebzenin buralarda yetişmesi, çiftçilik ile hayatını idame ettiren yerel halk için de iyi bir gelir kapısı oluyor. Bu kadar olumlu özelliğin yanı sıra, Mersin'in son yıllarda yaşadığı en büyük sıkıntıyı ise bölgeye gelen Suriyeli göçmenler olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yerleşmek için gelen ve buralara demir atan Suriyeliler ne yazık ki emlak fiyatlarının büyük oranda artmasını sağladı.

Bu haber toplam 952 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim