• BIST 95.057
 • Altın 192,277
 • Dolar 4,7244
 • Euro 5,4834
 • Sakarya : 23 °C

Kılıçdaroğlu’nun Puna çıkartması

Kılıçdaroğlu’nun Puna çıkartması
Ak parti hükümetine yüklenen Kılıçdaroğlu; “ Davutoğlu saray için, Kılıçdaroğlu vatandaş için çalışır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sakarya programının ikinci ayağında Hendek ilçesi Puna mahallesinde konuştu. Mahalleye gelişinde partililerinin sevgi gösterileri ile karşıladığı Kılıçdaroğlu’na köy kahvaltısı, Sakarya kabak tatlısı ve keşkeş ikram edildi. Vatandaşlar genel başkan Kılıçdaroğlu ile resim çektirme yarışına girdiler.

Saat 12.00’de planlanan konuşma programı öncesi seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara  CHP Sakarya milletvekilleri adayları  ile CHP Düzce milletvekili adayının tanıtımı yapıldı. Kısa süren tanıtımın ardından  Kılıçdaroğlu, seçim otobüsü üzerinden  vatandaşlara hitap etti.

Ülkeye refah ve huzuru getireceğimin sözünü veriyorum

Vatandaşların sloganları ve  alkışları arasında konuşmasna başlayan Kılıçdaroğlu; ” size bir sözüm var. Bu ülkeye huzuru ve refahı getireceğim. Dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyoruz. Bereketli toprakları var. Çalışkan insanları var. Fakat son 13 yıldır çok ayrıştık. Komşümüzün kimliğini bile sorgulamaya başladık. Birbirimize sokaklarda ,  caddelerde, meydanlarda selam vermez olduk. Bunu değiştireceğim.Bu ülkeye huzuru bu ülkeye refahı getireceğim. Hakça bölüşmeyi getireceğim. Herkes huzur içinde olacak. Herkes geleceğe umutla bakacak. Bunun sözünü veriyorum” dedi.

Ülkeye hakça insanca düzen getireceğim

Kılıçdaroğlu;  kendisinin Ecevit  geleneğinde  geldiğini vurguladı ve Ecevit’e atıf yaparak; “ bu ülkeye insanca hakça bir düzen gelecek.” Diyen Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçim beyannamesini hazırladıklarını ve kmuoyu ile paylaştıklarını ifade ederek; “  emekliye iki maaş ikramiye, çiftçiye mazotu 1.80 kuruşa, kamuda çalışan 800 bin işçiyi kadrolu yapacağız, hiçbir ailenin geliri 720 tl nin altında olmayacak,  hiçbir çocuuk Türkiye’de yatağa aç girmeyecek dediklerini, açıkladıkları seçim beyannamesinden  iktidar temsilcilerinin rahatsız olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu; “ İktidar mensupları bize kaynağı nereden bulacaksın?  Diyerek 50 dereden su getirdiklerini söyledi.  Konuşmasına devam eden Kılıçdaroğlu; “ Allah büyüktür 1 Kasım’da seçime gidiyoruz bizim söylediklerimizi şimdi onlarda söylemeye başladılar”  diye konuştu. “Demekki halkın dertlerini en iyi bilen parti CHP’dir. Halkın sorunlarına en iyi çözümleri getiren parti CHP’dir. Demekki en iyi kadroları bünyesinde barındıran parti CHP’dir” sözleri alkışlarla destek buldu. Kılıçdaroğlu, bununla onur ve gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

13 yıl değil dört yıl yetki istiyorum

 Hararetli vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu tek macının halka hizmet olduğunun altını çizdi ve ; “  ben 13 yıl yetki istemiyorum bana 4 yıl yetki verin her türlü sorunu ortadan kaldırayım” dedi. Kendisinin han da hamam da,  kaçak saraylarda  gözünün olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu; “ sizler nasıl bir hayat yaşıyorsanız bende sizler gibi yaşıyorum.” Dedi. Kuş uçmaz kervan geçmez bir anadolu kasabasında doğduğunu, 7 kardeşten tek okuyan kişinin kendisi olduğunu ve devlet kadrolarında  hizmette bulunduğunu söyeleyen  genel başkan, “ Hizmet şansı yakaladığım için son derece mutluyum” dedi. Vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmadığını belirten Kılıçdaroğlu;  çünkü ben milletvekiliyim ve CHP’nin genel başkanıyım bunu Cumhuriyete ve gazi Mustafa Kemal’e borçlu “olduğunu söyledi.

Gençler bizim yarınımız, umudumuzdurlar

  Ülkenin son 13 yılda ayrıştırıldığını iddia eden Kılıçdaroğlu, huzursuz bir toplum olduklarını, gençlere  (kininizi unutmayın) diyerek tavsiyelerde bulunulduğunu iddia etti. Gençleri potansiyel suçlu olarak değil tam aksine onların ülkenin geleceğinin teminatı olarak gördüğünü  söyleyen Kılıçdaroğlu; “ gençler bizim umudumuzdur, gençler bizim geleceğimizdir,  gençler bizim güvencemizdir, bunu herkesin böyle bilmesini istediğini “söyledi.

Olumsuzlukları beraber düzelteceğiz

Ecevit geleneğinden geldiğini yineleyen genel başkan Kılıçdaroğlu; “ biz insanca hakça bir düzeni kurmak istiyoruz. Emekşiye  iki dini bayramda birer maaş ikramiye verecek isek insanca bir düzeni savunduğumuz için veriyoruz. Emeklimiz bayramını rahat ve huzur içinde geçirebilsin. Çiftçimize mazotu 1,80 tl ye verecek isek insanca bir düzeni savunduğumuz içindir.  Çiftçi çalışacak, üretecek ve alın terinin karşılığını alacak. Çiftçinin üretmediği bir ülkede açlıkla karşı karşıya kalırız. Bunlar doğru gitmiyor tüm bu olumsuzlukları beraber düzelteceğiz” dedi.

Kapanan beldelerin kararını o belde insanı verecek

Ülkede bir çok yerde belde belediyelerinin kapandığını vurgulayan Kılıçdaroğlu; “bize yetki verdiğinizde  kapanan belde belediyede yaşayan vatandaşlarımızın önünüze sandık koyup soracağız. Belediyeni istiyordan evet ver istemiyorsan hayır ver diyeceğiz ve böylece ülkede katılımcı demokrasiyi hayata geçireceğiz” dedi.

Bu ülkeyi terör belasından kurtaracağım

İkitdarın 2002 de iş başına geldiğinde ülkede terörün olmadığını savunan Kılıçdaroğlu; “ bugün fidan gibi gençlerimiz şehit ediliyor, öldürülüyorlar. Hepimizin yüreği kan ağlıyor. Ben  annelerin içindekini biliyorum, her annenin evladını gelecek mi endişesi taşımadan oğlunu askere göndermesini istiyorum. Bu ülkeyi terör belasından kurtarmak zorundayız” diyen Kılıçdaroğlu; “  önceden bir PKK terörü vardı şimdi birde Işıd terörü çıktı ikisini de lanetliyorum.” Diyen genel başkan bu ülkede gözyaşı ve acının olmamalıdır. Beraber, huzur içinde yaşamalıyız.” Diyen genel başkan alanda bulunan annelere seslendi. Kılıçdaroğlu; “ sevgili anneler size sözüm söz  terör belasından Türkiye’yi kurtaracağım” dedi. Ülkede bulunan şehit yakınlarının devlet makamlarında nereye başvuracaklarını bilmediklerini belirten Kılıçdaroğlu; “ CHP iktidarında başbakanlığıa bağlı şehitler ve gaziler yüksek kurulu kuracağız” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, yapacaklarının bunlarla sınırlı kalmayacağını belirterek; “ milletvekillerimiz hangi haklardan yararlanıyorlar ise şehit yakınlarımızda aynı haklardan yararlanacaklar” dedi.

 

Çocuklarımızın sırtından beslenme çantalarını kaldıracağım

Annelere ikinci kez seslenen genel başkan Kılıçdaroğlu; “ sevgili anneler çocuklarınızı ve vatanınızı ne kadar çok sevdiğinizi iyi biliyorum. Çocuklarınızın çok iyi eğitim almasını istiyorsunuz. CHP iktidarında eğitim tüm ülkede tam gün olacak, ana okulu ve ilköğretim okuluna giden çocuklarımızın sırtlarında bulunan beslenme çantasını kaldıracağız, anne beslenme çantası hazırlamayacak, çocuklarımız hiçbir bedel ödemeden  öğlen yemeklerini öğretmenleri ile birlikte ücretsiz yiyecekler. Yarın birileri bunun parasını nerden bulacaksın ? diyeceklerdir, hiç meraklanmasınlar  ben boğazımdan keseceğim o çocuklara vereceğim” dedi.

Bu ülkede imam hatip okullarını CHP kurdu

Kılıçdaroğlu;  her eğitim konusundan bahsettiklerinde birilerinin ortaya çıkıp; “ Efendim CHP gelirse imamhatipleri kapatacaklar yaygarası kopartıyorlar diyerek; “  yahu neden kapatalım imamhatip okullarını CHP kurdu kendi kurduğumuz okulları neden kapatalım” diye konuştu.

Her şey bunların döneminde oldu suçlu kim ?

Konuşmasının son bölümünde iktidara vuran Kılıçdaroğlu; “ düne kadar diyorlardı ki CHP’ye oy vermeyin terör patlar, CHP’ye oy vermeyin döviz yükselir, CHP’ye oy vermeyin faizler yükselir , CHP’ye oy vermeyin işsizlik artar. Allah büyüktür ya hepsi bunların zamanında gerçekleşti şimdi suçlu kim” diye sordu.

Ülkeyi yönetenlerin kandırılma hakları yoktur

Hükümetin bir çözüm nakaratı dillendirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu çözüm süreci üzerinden iktidara yüklenmeye devam etti ve ; “  bunlar çözüm, çözüm dediler sonra  bunlar bizi kandırmış dediler. Bunlar dedilerki paralel bizi kandırdı. Esad bizi kandırdı. Yahu siz çocukmusunuz ülkeyi yönetiyorsunuz. Neden kanıyorsun kardeşim vatandaş sana yetki verdi her şey elinde ancak bugün ülkede yönetim boşluğu var. Ülkeyi kimin yönettiği belli değil” diyen kılıçdaroğlu son sözünü şöyle ifade etti.”  Sevgili vatandaşlar şunu asla unutmayın  Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır” sözleri vatandaşların alkışlarıyla destek gördü.

Konuşmasının ardından  Kılıçdaroğlu’na Puna mahalle muhtarı tarafından mahallenin tarihçesini ifade eden bir tablo hediye edildi . Seçim otobüsünün üzerinden vatandaşlara karanfil atan Kılıçdaroğlu Sakarya programının üçüncü ayağı olan Geyve’ye gitmek üzere meydandan ayrıldı. 

Haber Ahmet Çileci-HENDEK

Z8VPopw7CM.jpg G9XidS0.jpg ivzlfMNK.jpg SiaC0B.jpg f0Rw8l1qX.jpg FdzTh.jpg CKmMU84r.jpg KB0Nc7U.jpg YNywklmv.jpg

Bu haber toplam 2206 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
doğrucu
26 Ekim 2015 Pazartesi 17:23
17:23
Kılıçdaoğlu'nun Akyazıya 2. gelişi (her ne kadar Puna Hendek sınırlarında olsa da Akyazının köyü gibidir) ama siz yine de yıllardır Akyazıya getirtemediğiniz Tayyibe verin yolarınızı..
Misafir
26 Ekim 2015 Pazartesi 16:30
16:30
Köy kahvesinde muhtarlık oyu topluyo :)
kemel
26 Ekim 2015 Pazartesi 10:24
10:24
CHP yı tebrik etmek lazım meralara yeni bir yaklasım getirdi
AKP SATAR
26 Ekim 2015 Pazartesi 09:47
09:47
YAPILIP, SON 10 YILDA SATILAN FABRİKALARIMIZIN VE STRATEJİK KURUMLARIMIZIN LİSTESİ
İşte 80 yılda ve çoğu Erbakan’ın koalisyon ortaklığında yapılıp, son 10 yılda satılan fabrikalarımızın ve stratejik kurumlarımızın listesi:
1-TAKSAN, 2-GERKONSAN, 3-SEKA (Afyon, Balıkesir, Çaycuma, Kastamonu, Aksu) işletmeleri, Taşucu Tersane Alanı ve SEKA ya ait 4 taşınmaz, 4- TZD Sakarya işletmesi, 5- THY USAŞ, 6- TDi Trabzon, Dikili ve Kuşadası Limanı, 7 - Sümer Holdinge Ait Merinos Halı Fabrikası, 8- SÜMER HOLDİNGE Ait ERYAĞ, 9- SÜMER HOLDİNGE Ait Adıyaman işletmesi, 10- SÜMER HOLDİNG’E ait 117 adet taşınmaz, 11-KBİ’ye ait 103 arsa, 89 lojman, 12- EBÜAŞ-MEYBUZ ve EBÜAŞ’a ait 54 taşınmaz, 13 - TEKEL Kaya Tuz ve – TEKEL’e ait 30 taşınmaz, 14- ESGAZ, 15- BURSAGAZ, 16- ETİ BAKIR, 17- ETİ GÜMÜŞ, 18- ETİ KROM, 19- ETİ ELEKTROMETALÜRJİ A.Ş, 20- Çayeli Bakır işletmeleri A.Ş, 21- KBİ Samsun işletmesi, 22- KBİ 65 adet taşınmaz, 23-DİV-HAN A.Ş, 24- Amasya Şeker Fabrikası, 25- Kütahya Şeker Fabrikası, 26- SÜMER HOLDİNG’E ait TÜMOSAN, 27- SÜMER HOLDiNG Malatya işletmesi, 28- SÜMER HOLDiNG Bakırköy işletmesi, 29- SÜMER HOLDiNG Diyarbakır işletmesi, 30- SÜMER HOLDiNG Çanakkale Deri işletmesi, 31- SÜMER HOLDİNG’E Ait 108 Adet Taşınmaz, 32- SÜMER HOLDiNG Ortadoğu Teknopark A.Ş, 33- SEKA Karacasu işletmesi, 34- SEKA Ankara Alım Satım Binası Müdürlüğü, 35- SEKA Ardanuç işletmesi Varlıkları, 36- TÜGSAŞ, 37- TÜGSAŞ Gemlik Gübre San. TAŞ, 38- TÜGSAŞ-İGSAŞ HİSSELERİ % 100, 39- TÜGSAŞ Urfa Depoları arazisi, 40- TÜGSA’sa ait 23 taşınmaz, 41- İGSAŞ Kütahya Gübre Varlıkları, 42- TEKEL Alkolü içkiler San. A.Ş, 43- TEKEL’e ait 60 adet taşınmaz, 44- TEKEL İnegöl Kibrit Fabrikası T.A.Ş, 45- TEKEL Gemlik Sun. ip. Mües. T.A.Ş, 46- TEKEL Tuzluca Tuzlası, 47- TEKEL Sekili Tuzlası, 48- EBÜAŞ Samsun Soğuk Hava Deposu, 49- EBÜAŞ Manisa Kombinası, 50- EBÜAŞ Manisa Arsası, 51- EBÜAŞ’a ait 101 adet Taşınmaz, 52- TDi ANKARA FERİBOTU, 53- TDi Samsun Feribotu, 54- PETKİM 2 adet taşınmaz, 55- TEDAŞ ait arsa, trafo binası ve taşınmazlar, 56- TEDAŞ 1 adet taşınmaz, 57- ATAKÖY Turizm A:Ş ve ATAKÖY Otelcilik A:Ş ve ATAKÖY Marina Ve Yat işletmesi, 58 -SÜMER HOLDiNG Beykoz işletmesi, 59- SÜMER HOLDiNG İstanbul imar LTD. Şti, 60- SÜMER HOLDiNG 2 adet Taşınmaz, 61- TD’i Karadeniz Gemisi, 62- TEKEL Kristal Tuz Rafinerisi, 63- TEKEL Kağızman Tuzlası, 64- TEKEL’e ait 49 adet taşınmaz, 65- TÜPRAŞ 2 adet taşınmaz, 66- KÖY HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (Tasfiye Edildi), 67- SSK Hastaneleri (Tasfiye Edildi), 68- SSK Eczaneleri (Tasfiye Edildi), 69- SEKA Kocaeli Fabrikası ve arsası, 70-Sümer Holding Sarıkamış işletmesi, 71-Sümer Holding Sivas Dokuma Fabrikası, 72- Sümer Holding Manisa Pam. Men. A:Ş, 73- Sümer Holding Makine Ve Teçhizat, 74- Sümer Holding 32 Adet Taşınmazları, 75- TÜGSAŞ Samsun Gübre Sanayi A.Ş. 76- Tekel 5 Adet Taşınmaz, 77- Araç Muayene istasyonları 1. Bölge, 78- DSİ ERCİYES Sosyal Tesisi, 79-Bayındırlık Ve iskan Bakanlığı ERCİYES Sosyal Tesisi, 80- Karayolları ERCİYES Sosyal Tesisi, 81-TEKEL Sigara Fabrikaları, 82-Sümer Holding Bergama Pamuk ipliği Fabrikası, 83-TEKEL Sigara Fabrikalarına Ait Taşınmazlar, 84-TEKEL Puro Fabrikaları, 85-TEKEL Alkol işletmelerine Ait Taşınmazlar, 86- Tercan Ayakkabı işletmesi, 87-TCDD Mersin Limanı, 88-Adapazarı Şeker Fabrikası, 89-Ereğli Demir Çelik Fabrikası, 90-İskenderun Demir Çelik Fabrikası, 91-Ereğli Limanı, 92- İskenderun Limanı, 93-Yarımca Limanı, 94- Yarımca Porselen Fabrikası, 95- Romanya'daki Silisli Sac Fabrikası, 96- Divriği Demir Madeni, 97- Hekimhan Demir Madeni, 98- Kırıkkale Çelik Çekme Boru Fabrikası, 99- BORÇELİK, 100-TÜPRAŞ, 102- PETKİM, 103- TÜRK TELEKOM, 104- KIBRIS TÜRK HAVA YOLLARI, 105- TÜGSAŞ Toros Gübre Fabrikası, 106- TÜGSAŞ Tekirdağ, Tarsus, Fatsa Depoları, 107- Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş. 108- OYMAPINAR BARAJI, 109- ETİ Alüminyuma Ait Madenler, 110- Emekli Sandığı Ankara Emek iş hanı, 111- Emekli Sandığı İstanbul Hilton Oteli. 112- İzmir Limanı
Son 10 yılda dış borç 750 milyar dolara fırlıyor, 180 milyar dolar bütçe açığı veriliyordu. Özelleştirme adı altında, bütün kazanımlarımız, fabrikalarımız ve stratejik kurumlarımız satılıyor, elde edilen gelir ise son boğaz köprüleri ve otoyol satışları dahil sadece 41 milyar dolar oluyordu, yani bütün bu satışlar açığın sadece % 23’ünü karşılıyordu. Evet AKP iktidarı tek kelime ile, ülkeyi iflasa sürüklüyor ve tabi kendilerinin de acı ve alçaltıcı sonlarını hazırlıyordu.
VATANDAŞ
26 Ekim 2015 Pazartesi 08:33
08:33
KILIÇTAROĞLU AKYAZIYA GİREMEZ. CHP NİN ZİHNİYETİNİ NE ÇABUK UNUTTUNUZ. CAMİ KAPATANAN. BAŞ ÖRTÜSÜNE İZİN VERMEYEN. DİNİ KÖTÜLEYEN BİR PARTİYE NASIL OLUYOR DA BU KADAR SEVGİ DUYUYORSUNUZ.
akyazılı
25 Ekim 2015 Pazar 23:05
23:05
adapazarinda otoparkı unutan adam akyazıyıda unutmuş galiba :):):)
mehmet aydın
25 Ekim 2015 Pazar 18:55
18:55
chp li arkadaşlar kılıçdaroğlu puna ya geldi akyazıya uğramadan geyve ye geçti...biraz ayıp olmadımı...
Diğer Haberler
 • MHP adayları muhtarlar ile buluştu20 Haziran 2018 Çarşamba 14:40
 • MHP stantları teşkilat gibi20 Haziran 2018 Çarşamba 13:19
 • Bülbül şehir için konuştu “Dobra Dobra!”19 Haziran 2018 Salı 14:14
 • Davet Balbalılardan geldi CHP tamam dedi19 Haziran 2018 Salı 13:58
 • CHP Milletvekili adayı Selçuk’tan sitemize ziyaret19 Haziran 2018 Salı 12:32
 • Partilerde Bayramlaşma18 Haziran 2018 Pazartesi 14:54
 • Balaban ay-yıldız sistemini anlattı18 Haziran 2018 Pazartesi 13:03
 • MHP'ye destek büyüyor18 Haziran 2018 Pazartesi 13:00
 • MHP ova mahallelerine indi18 Haziran 2018 Pazartesi 12:52
 • MHP'de bayram havası17 Haziran 2018 Pazar 13:34
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim