• BIST 110.932
  • Altın 175,097
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Sakarya : 11 °C

Hacıeyüpoğlu: “Akyazı’nın yeri bizde apayrı”

Hacıeyüpoğlu: “Akyazı’nın yeri bizde apayrı”
AK Parti Milletvekili Adayı Avukat Recep Hacıeyüpoğlu, “Geleceğin Sakaryası için yerel kalkınmaya itici güç oluşturacak geniş yelpazeli projeler inşa edeceğiz. Yeni Sakarya bu davaya inanmış ak kadroların eliyle geleceğe hazırlanacak.

AK Parti Milletvekili Aday Listesinin 6. Sırasında yer alan Avukat Recep Hacıeyüpoğlu ile yeni Türkiye’yi ve baba ocağı Akyazı’nın geleceğini konuştuk;

- Uzun yıllar çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler aldınız. Bazı görevleriniz de halen devam ediyor. Siyasete girme düşüncesi nasıl oluştu?

Mazlumder, Sakaryaspor ve geçtiğimiz dönem Baro Başkanlığı yaptım. SAKVA Başkanlığım halen devam ediyor. Tüm bu süreçlerde fiili olarak olmasa da siyasetle sürekli iç içeydik. Siyaset her daim hayatımızın önemli bir parçasıydı. Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanlığım süreçlerinde de yerel siyaset ve beklentileri genelin politikalarına entegre edebilme imkanımız oldu. Bizim için eylem nezdinde olmasa da siyaset daima belirleyici bir alandı. Yani ‘artık siyasete girme vakti geldi’ şeklinde bir düşüncem olmadı. Çünkü daima siyasetin içerisindeydim.

- 73 aday adayıyla başladığınız sürecin sonunda adaylığınız açıklandı. Milletvekilliği adaylığınızla ilgili nasıl tepkiler aldınız?

Sayın İl Başkanımızın deyimiyle biz ‘7 güzel insan Ankara’ya’ hedefiyle bu yola çıktık. Ancak sürecin 73 güzel insanla başladığını ifade etmeliyim. Açıklanacak listede yer almanın bir şeref olduğu konusunda 73 arkadaşımız da aynı kanaate sahipti. ‘Ya nasib’ diyerek başladığımız yolculuğumuzda listede yer almak nasib oldu. Bu süreçte Sayın Başbakanımızın, hükümetimiz üyelerinin, milletvekili arkadaşlarımızın, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımızın, teşkilatımızın tüm kademelerinin destekleri bizi daha da güçlü kıldı. Aldığımız tepkiler bu kutlu davaya olan inanç ve kararlılığımızı daha da güçlendirdi.

- Tüm milletvekilleri adaylarının saha çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar nasıl bir Sakarya profili gözlemlediniz?

Listede yer alan milletvekili adayı arkadaşlarımızla yeni Türkiye hedefiyle saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmıyoruz. Taraklı’dan Kocaali’ye, Hendek’ten Kaynarca’ya şuana kadar tüm ilçelerimizde gördüğümüz tablo; Sakarya’nın 7-0’a hazır olduğudur. Bizlerden beklentinin yüksek olduğunu biliyoruz. Ancak bizim de geleceğin Sakaryası için inancımız ve kararlılığımız ortadadır. Yarınların Türkiyesi için bu yola çıktık. Yeni Türkiye yolunda daima adalet, daima kalkınma hedefine inanan bir Sakarya görmek bizi daha da heyecanlandırdı. Birlikte daha da güçlü olduğumuza olan kanaatlerimizi pekiştirdi.

- İfade ettiğiniz tüm bu olumlu tablo ‘7 Haziran’da 7 güzel insan Ankara’ya’ hedefinizi gerçeğe taşıyacak görünüyor…

Kesinlikle öyle. Siyasete hedefleriniz yön verir. Biz ilk günden bu yana 7-0 hedefi merkezinde birleştik, bu hedefe inandık. Birileri AK kadroları hayal dünyasında yaşamakla suçlarken; biz belirlediğimiz hedefler için durmadan, yorulmadan yola devam ediyoruz. Hedeflerimizi gülünç bulanların ortaya koydukları seçim beyannameleri de ortadadır. Kimlerin hayal siyaseti ürettiklerine milletimiz 7 Haziran’da en güzel cevabı verecektir.

- Çıkacak sonuçlar çözüm süreci, yeni anayasa ve başkanlık sistemi hedeflerini nasıl etkileyecek. AK Parti beklediğini alabilecek mi?

Türkiye 13 yıldan bu yana sessiz bir devrim yaşıyor. Eğitim, dış politika, sağlık, güvenlik, enerji, belediyecilik ve diğer tüm alanlarda alınan mesafeleri hep birlikte tecrübe edindik. Şunu ifade etmek durumundayız; Türkiye mevcut imkanlarıyla hayata geçirilebilecek tüm reformları tamamlamıştır. İşte tam da bu noktada; ‘bir tık ötesi’ için yeni bir anayasa dedik. Yamalı bohça haline gelen 1982 anayasasıyla yeni Türkiye’yi inşa etmek mümkün değildir. Aynı şekilde Çözüm Süreci… Çocuklarımız ve torunlarımızın geleceği için toplumsal barışı haiz olmuş bir Türkiye’den yanayız. Çözüm; Türkiye’yi bölge ülkesi yapmanın yanında, Suriye, Filistin, Irak, Mısır ve tüm mazlum coğrafyalar için de umuttur. Türkiye’de yakalanan istikrar ve güven ortamının devamı için Başkanlık Sistemi de elzemdir. Mevcut parlamenter sistem her an siyasal tıkanmalarla karşı karşıyadır. Birileri Türkiye sürekli koalisyonlar dönemine geri dönsün istiyor. Ancak artık Türkiye’nin kaybedecek zamanı kalmamıştır. Bu yüzden yeni Türkiye için Başkanlıkta hemfikiriz.

- Paralel yapıyla mücadelede nasıl bir yol izlenecek? Yeni milletvekilleri bu mücadelede nasıl roller üstlenecek?

Bir devlet düşünün ki; mekanizmasına dahil olmuş kirli organizmalar o devlete yön veriyor. Böyle bir devlet güçlülük iddiasında bulunabilir mi? Dış mihraklar ve yerli taşeronlardan beslenen paralel uzantılarla mücadele yeni Türkiye’nin temel felsefesini oluşturuyor. Bu mücadele bizim için birincil öneme sahip. Yarınlarımızın umudu gençlerimizin geleceği için bu yapı tasfiye edilmeli, ediliyor. Mücadelenin tüm yol ve yöntemlerine dönük kararlı adımlar söz konusu. Yeni anayasayı oluşturacak milletvekilleriyle bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Bu yüzden 25. Dönem Milletvekillerine parlamentoda çok önemli sorumluluklar düşüyor. Yeni Türkiye yolunda nasip olur seçilirsek önemli görevler bizi bekliyor.

- Akyazı’nın baba ocağınız olduğunu biliyoruz. Milletvekili seçilmeniz halinde Akyazı için ne tür hedefleriniz var? Akyazı’da değişen bir şey olacak mı?

Baba ocağımız Akyazı bizim için oldukça değerli. Elbette milletvekilliğimiz süresince Akyazı’ya değer katacak, ilçemiz standartlarını yükseltecek yenilikçi projeler için çalışacağız. Bizim gözümüzde Akyazı’nın ayrı bir yeri bulunmakta. Bakın biz ne dedik; ‘birlikte Sakaryayız’ dedik. Geleceğin Sakaryası için yerel kalkınmaya itici güç oluşturacak geniş yelpazeli projeler inşa edeceğiz. Yeni Sakarya bu davaya inanmış ak kadroların eliyle geleceğe hazırlanacak. Hatırlayalım; geçtiğimiz yaz aylarında tüm bu bölgemizi içine alan bir sel felaketi yaşandı. Hükümetimiz, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz işbirliğiyle selin izleri çok kısa süre içerisinde silindi. En yakın örnek olarak ifade edebileceğimiz bu gelişmeler dahi Sakarya’da yakalanan uyumun göstergesidir. Merkezi ve yerel yönetimlerimizle daha güçlü bir Türkiye, Sakarya ve Akyazı için çalışacağız. İnşallah milletvekilliği döneminde, özellikle Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaptığım dönemlerde sahip olduğumuz tecrübeyi, Akyazı’nın lehine kullanmaya çalışacağız. Akyazı için birçok proje hazırlıyoruz. İnşallah vekillik döneminde bunları bir bir yerine getirmeye çalışacağız.

- Sanırım Akyazı’da birkaç gün yoğun programlarınız oldu. Akyazılı vatandaşlar milletvekillerinden ne bekliyor, ilk etapta nasıl bir Akyazı fotoğrafınız oluştu?

Akyazı Dokurcun’da, Sukenarı’nda, Yenidoğan’da, Vakıf’ta da gördüğümüz tablo, bu sevdanın karşılıklı olduğuna olan inancımızı daha da arttırdı. Hemşerilerimizin teveccühleri, yeni Türkiye’ye olan inançlarımızı, bizim ne denli büyük bir sorumluluğa sahip olduğumuzu ispatladı. Ancak şu kesin ki; bu tablo bizi asla rehavete sevk etmiyor aksine bizi daha da güçlü kılıyor. 7 güzel insanla şehri karış karış geziyoruz. Taraklı’dan Kaynarca’ya, Hendek’ten Kocaali’ye sahadayız. Tablo hiçbir yerde değişmiyor; Sakarya büyük fotoğrafa inanmış görünüyor. Hendek’teki Nahide Teyzemizin de Akyazılı Zekeriya Amcamızın da duası güçlü ve yeni Türkiye için. Bu çerçevede Akyazı’nın neye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Akyazılı hemşerilerimizin bizden nasıl bir beklenti içerisinde olduğuklarını da biliyoruz. Yeri geldiğinde bu konuları gerek ilçe ve belediye başkanımızla, gerekse Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüşüyoruz. Akyazı için somut adımlar atacağız.

- Klasik bir soru olacak ama Recep Hacıeyüpoğlu milletvekili olması halinde Sakarya’ya ne vaat ediyor?

Sakarya’ya çağ atlatacak dev projeleriniz söz konusu ancak şehirde yakalanmış bir uyumdan bahsedilemiyor. Böyle bir durumda dev projeler bir anlam taşır mı? Sakarya bugün bölgesinde ve ülke genelinde parmakla gösterilir bir konum elde ettiyse, bu şehirde yakalanan birlik ve beraberlik havasından bağımsız düşünülemez. Hükümetiyle, Büyükşehir ve 16 belediyesiyle bugün örnek bir uyumdan bahsediyoruz. Türkiye’ye öncülük yapan dev projeler bu birliktelikle hayata geçiriliyor. Ben daha güçlü bir Akyazı için birlik ve beraberliği vaat ediyorum. Şimdiden gerçekleşen bir vaadin sözünü de vermiş oluyorum. Bu uyum ve birliktelikle büyüyen, gelişen, kalkınan Sakarya’yı inşa edeceğiz.

_mg_0144.jpg_mg_0846.jpg2-017.jpg3-011.jpg5-009.jpg6-006.jpg7-005.jpg8-005.jpg

Bu haber toplam 1015 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
akyazının vekılı
30 Nisan 2015 Perşembe 10:54
10:54
akyazının yerı sızde ne konuda ayrı sayın uncuoğlu nasıl olsa %70 oy cıkıyor konusundamı yatırıma hızmete gerek yok konumunda ayrı ıse kı yaptıklarınız bunu gosterıyo sıze akyazıdan oy fılan yok uyandı artık vatandas akyazının sesıne akyazıda yanlızca mıllıyetcı hareket partısı kulak vermıstır ve adam gıbı adam zıhnı acba bey 1 sıra adayı gostermıstır bu yuzden butun oylar mhp ye
eski akp li
29 Nisan 2015 Çarşamba 16:24
16:24
siz akyazıdan bi tane aday cıkarmayın ve akyazı en buyuk ilce sonra oy isteyin oylar zihni acbaya bi ak partili olarak sizi kınıyorum sakında 5 vekil hayalleride kurmayın
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim