• BIST 106.935
  • Altın 171,749
  • Dolar 4,0527
  • Euro 4,8911
  • Sakarya : 24 °C

Gazeteci Hüseyin Cumalı'ya ölüm tehdidi!..

Gazeteci Hüseyin Cumalı'ya ölüm tehdidi!..
15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi Sakarya'da geç Sela verildiği haberini yapan Adapostası Gazetesi Haber Müdürü Hüseyin Cumalı'yı 'İstihbarat Şefi' kod adlı kullanıcı 'Kefeni hazırla' diyerek tehdit etti.

Adapostası Gazetesi'nde yer alan habere göre;
15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi hainler Sakarya Valiliği'ni kuşattığı sırada, valilik çevresinde bulunan vatandaşlar AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç'ı telefonla arayarak 'Bütün camilerde Sela verelim. Millet toplansın' dedi. Çok sayıda telefon alan Başkan Fevzi Kılıç hemen Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli'yi aradı ve il genelinde Sela verilmesini istedi.

YAZILI EMİR GETİR

Başkan Kılıç'ın telefonla aradığı Müftü Serenli 'Yazılı emir getirin' dedi. Bunun üzerine başkan Kılıç, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli'yi aradı ve durumu iletti. İlgili Vali Yardımcısı Çiçekli müftüyü aradı 'Sela verilsin' talimatı verdi. Ancak Müftü Serenli, kendisini arayan Vali Yardımcısı Çiçekli'ye 'Yazılı emir getirin' cevabını verdi.

CUMALI HABER YAPTI

Yaşanan bu süreci Cumalı haber yaptı. Bu haber sonrasında Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Sakarya İl Şube Başkanı Ali Güzeldal ve 14 arkadaşı habere tepki gösterdi. Başkan Güzeldal, "İl Müftümüz hakkında FETÖ mensupları, destekçi, yandaş ve hala kendini gizleyebilenler tarafından algı oluşturmak amacıyla yapılabileceği gibi" dedi.

KEFENİ GİY HAZIR OL

Son olarak sosyal medya üzerinden Cumalı tehdit edildi. Facebook üzerinden mesaj atan İstihbarat Şefi kod isimli şahıs, "Bak Hüso beni iyi dinle, bu sana sadece bir uyarıdır. O bulaşmış lağım fikirlerini vede yalaka takımın forvet oyuncusu gibi din görevlilerini gündeme getirmekle meşgul etme, seni haber yaptığın haberlerle pişman ederim. İkinci bir uyarım olmaz, kefenine hazırlıklı ol" sözlerine yer verdi.

 

------------------------

Camideki provokasyon yanlarına kar kaldı


Darbe Girişimi gecesi Sela okunması için 'Yazılı Emir' isteyen il müftüsünü savunmak için Vali Yardımcısı, iktidar il başkanı ve gazeteciye 'FETÖ'cü iftirası atan imamlar cami cemaatine 'Bu üç isim vatan haini' diyerek haftalarca provokasyon yapmıştı.

YAZILI EMİR

Darbe Girişimi gecesi halktan gelen yoğun istek üzerine AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, İl Müftüsü İlyas Serenli'yi telefonla aramış ve 'Millet toplanması için Sela verelim' demişti. Kılıç'a 'Yazılı emir getir' diyen müftü, kendisini arayan Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli'den de ' Yazılı emir getir' getirmesini istemişti.

BUNLAR FETÖ'CÜ

O gece yaşanan bu süreç Adapostası'nda haber yapılınca, müftüyü savunmak için Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Sakarya İl Şube Başkanı Ali Güzeldal ve yönetim kurulu üyeleri basın açıklaması yapmıştı. Açıklamada "Bu haberi yapan, olayı anlatanlar ve olayla ilgili gereğini yapanlar FETÖ'cüdür" vurgusu yapılmıştı.

LİNÇ FETVASI !

Vali Yardımcısına, İl başkanına ve haber müdürümüze 'FETÖ'cü iftirası atmakla sınırlı kalmayan Başkan Ali Güzeldal ve imam arkadaşları görevli oldukları cami ve mescitlerde 'Bunların üçü de FETÖ, bunlar müftü ile uğraşıyorlar" diyerek provokasyon yapmaya başlamışlardı. Yapılan bu provokasyon 'Camide Provokasyon' başlıklı manşetle gazetemizde gündeme getirilmesine rağmen hiç kimse harekete geçmemişti.

--------------------

Cumalı: Kesinlikle can güvenliğim yok

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Sakarya İl Şube Başkanı Ali Güzeldal, yönetim kurulu üyeleri ve bazı imamların "Bunlar müftüye kumpas kurdular. Bunlar FETÖ'cüdür" iftirası sonrasında 'Can güvenliğim yok' diye açıklama yapan Hüseyin Cumalı, bir kez daha 'Bu kentte kesinlikle can güvenliğim yok' dedi.

Cami ve mescitler

Görevli oldukları cami ve mescitlerde cami cemaatini Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ve şahsı adına kışkırtıldığını, bunu manşetten kamuoyuyla paylaştığının altını çizen Cumalı, "Bize FETÖ'cü iftirası atan, ardından cemaati bize karşı kışkırtan imamlarla ilgili kimse bir şey yapmadı. Bugün ise internet üzerinden 'Kefenine hazır ol' tehdidi aldım. Bir kez daha altını çizeyim. Bu kentte kesinlikle can güvenliğim yok" dedi.

-------------------

Soruşturma ne oldu!

Sakarya'da geç Sela okunmasıyla ilgili olarak Sakarya Valiliği tarafından Temmuz ayı sonunda açılan soruşturmayla ilgili henüz bir sonuç alınmadı. Gazetemizde çıkan haber sonrasında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un bizzat verdiği talimatla açılan soruşturmada Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, AK Parti Sakarya İl başkanı Fevzi Kılıç ve Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli'nin ifadesine başvurulması bekleniyordu.

--------------------

Kutsal ittifak tatilde

Haber Müdürümüz Hüseyin Cumalı'nın "Sakarya'da geç Sela okundu" haberi sonrasında İl Müftüsü Serenli'yi savunma adına Vali Yardımcısı Çiçekli, İl Başkanı Kılıç ve Cumalı için 'Bunlar FETÖ' diyen sendikacılar, müftü Serenli ile tatile çıktı.

BUNLAR FETÖCÜ

Beraberinde 14 kişi ile birlikte basın açıklaması yapan Başkan Güzeldal, "Bu tip haberlerin başta Diyanet İşleri Başkanımız olmak üzere tüm diyanet camiasının 15 Temmuz'da göstermiş olduğu dirayetli tutumun gölgelenmesi ve İl Müftümüz hakkında FETÖ mensupları, destekçi, yandaş ve hala kendini gizleyebilenler tarafından algı oluşturmak amacıyla yapılabileceği gibi" diyerek Vali yardımcısı, İl başkanı ve gazeteciyi FETÖ'cü olmakla suçlamıştı.

KANKALAR TATİLDE

Yaşanan bütün bu süreçler sonrasında Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Sakarya İl Şube Başkanı Ali Güzeldal, Sendika Yönetim Kurulu Üyesi ve Katlı Pazar Yeri İmamı Yusuf Ziya Hünerli hep birlikte tatile çıktı. Mağaraları gezen, yayları ziyaret eden üçlü zaman, zaman denize açılarak zaman geçiriyor. Sosyal medya üzerinden tatil fotoğraflarını yayınlayan üçlünün karelerini görenler ise "Müftüyü savunmak için sendikacıların herkese FETÖ'cü damgası vurmak istemesi boşuna değil. Adamların yedikleri içtikleri bir" yorumunu yaptı.

 

Gazeteci Hüseyin Cumalı, gazetedeki köşe yazısında ise şunları yazdı: 

 

Kefen tamam da pamuk eksik!!!


Meslek yaşantım boyunca sürekli tehdit edildim...

Halende ediliyorum...

Peki ama gazeteci niye tehdit edilir !

Birilerinin çarkına somak sokarsan tehdit edilirsin...

Bu kadar basit...

Baskı yaparlar...

İftira atarlar...

Tehdit ederler...

Söverler...

Döverler...

Evinin önünde ateş ederler...

Arabana ateş ederler...

Hatta kafana sıkarlar...

Bu mudur !

Budur...

***

Şimdi gelelim mevzuya...

15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi...

Onun bunun çocukları Sakarya Valiliği'ni işgal etti...

Vatandaşlar valiliğin kapısına geldi ama sayıları az...

Darbeci şerefsizler ellerinde otomatik tüfeklerle terör estiriyor...

Durumu görenler AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç'ı arayıp "Müftü beyi arayalım. Sela versin. Millet toplansın" diyor...

Başkan Kılıç hemen il müftüsü İlyas Serenli'yi arıyor...

Cevabı biliyorsunuz dimi !

Bana yazılı emir getirin...

Darbe Girişiminin en kritik saatlerinde müftü yazılı emir istiyor...

***

İl başkanı Kılıç ilgili Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli'yi arıyor...

Durum anlatıyor...

Bu kez Vali Yardımcısı Çiçekli müftüyü arıyor...

Cevap aynı...

Bana yazılı emir getirin...

O gecenin en kritik saatlerinde Sela verilmez iken, işin rengi televizyonda belli olduktan sonra Sakarya'da Sela veriliyor...

Bütün bu gelişmeleri haber yaptık...

Sonuç !

***

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Sakarya İl Şube Başkanı Ali Güzeldal ve saz arkadaşları bizi "FETÖ'cü" ilan etmeye kalktı...

İl Başkanı Fevzi Kılıç...

Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli...

Gazeteci Hüseyin Cumalı...

Bunlar müftüye kumpas kurdu ve bunlar FETÖ'cü...

Aynen böyle dediler...

Bu yüzsüz sendikacılara o günlerde haddini bildirdim...

Çıktılar 'Haddimizi aştık' diye kıvırdılar...

O günde dedim...

Bu günde diyorum...

Adam değilsiniz...

***

Yaşanan bu süreç sürerken bu imamlar bizi cemaate anlatmaya başladı...

Camide provokasyon yapmaya başladılar...

Hesapta Vali Yardımcısı, İl Başkanı ve şahsım müftüye kumpas kurduk...

İşimiz gücümüz yok. Müftüye kumpas kuruyoruz...

Müftü görevden alınırsa, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli İl Müftüsü olacak yaaa...

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Orhan Cami İmamı olacak yaaa...

Ehhh bende Tozlu Cami de müezzinlik yapacam yaaa...

Onun için müftü ile uğraşıyoruz...

Yersen böyle...

Yaa benim gibi yemezsen !

***

Geçen Ağustos ayında bu olaylarla ilgili yazacağımı yazdım...

Benim için 'Müftü' kısmı kapandı...

Ama bana "FETÖ'cü" iftirası atan sarı sendikacılarla işim bitmedi...

Onlarla halen işim var...

Adamsalar...

Bu kentte 'Adamız' diye geziyorlarsa...

Onlarında benle işi olsun...

***

Şimdi gelelim tehdit kısmına...

Sosyal paylaşım sitesi Facebook da 'İstihbarat şefi' diye hıyarın birisi hesap açmış...

Bu hesaba Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) amblemini koymuş...

Müftü ve imamlarla ilgili yazdığım yazılardan dolayı da beni tehdit etmiş...

"Bak Hüso beni iyi dinle, bu sana sadece bir uyarıdır. O bulaşmış lağım fikirlerini vede yalaka takımın forvet oyuncusu gibi din görevlilerini gündeme getirmekle meşgul etme, seni haber yaptığın haberlerle pişman ederim. İkinci bir uyarım olmaz, kefenine hazırlıklı ol" demiş...

***

Buradan o lavuğa sesleniyorum...

Yaptığım haberlere bakarsan, yazdıklarımı okursan zaten yıllardır kefenle gezdiğimi anlarsın...

Bizim kefenimiz hazır...

Sen gelirken kıçıma tepilecek pamukla gel...

Ayrıca...

Doğru bildiklerimizi iki sarı sendikacı, iki imam, bir çakma istihbaratçı yüzünden yazamayacaksak...

Darbe Girişimi gecesi Özel Kuvvetler de Şehit olan Ömer Halisdemir'in kanını, sizin gibi çakallar yüzünden yerde bırakacaksak...

Bize yaşamak zaten haram...


Kutsal ittifak tatilde...

Alayı Merhametsiz Katil (AMK) çocukları...

Onun bunun çocukları...

15 Temmuz gecesi ülke genelinde darbe yapmaya kalktı..

AMK çocukları analarımıza, bacılarımıza, kardeşlerimize, abilerimize sıktı...

AMK çocukları tanklarla Türk Milleti'nin üzerinden geçti...

AMK çocukları elinde çakı olmayan Türk Milletini patır, patır kurşuna dizdi...

Gel Sakarya'ya...

AMK çocukları kadın, genç demeden 14 kişiye sıktı...

Sakarya Valiliği'ni rehin alan onun bunun çocukları terör estirdi...

***

Sakarya Valiliği'nde çırpınan Sakarya halkı 'Sela verilsin. Halk toplansın' diye o gece çırpındı...

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç'ı aradılar...

Başkan Kılıç'ta müftüyü aradı...

Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç müftü engelini aşamadı...

Bu kez Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli devreye girdi...

Devletin Vali yardımcısı da 'Yazılı emir getirin, Sela verdireyim' engelini aşamadı...

O gecenin en kanlı saatlerinde Sakarya'da Sela verilemedi...

Peki ne zaman verildi !

İşin rengi belli olunca...

***

İşte bunları ben haber yapınca FETÖ'cü oldum...

Hatta kumpasçı oldum...

Peki kime göre !

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Sakarya İl Şube Başkanı Ali Güzeldal, yönetim kurulu üyeleri ve bazı imamlara göre...

Hesapta bize iftira atıp, müftüyü kahraman yapacaklar...

Hesapta bize çakıp, o gece geç Sela verildiği gerçeğini kapatacaklar...

Bütün bunları yaptılar...

***

Vali Yardımcısına, İl başkanına, bana çaktılar...

Bize FETÖ'cü iftirasında bulundular...

Allah'a hamdolsun kii bizi bilen biliyor...

"Çamur at izi kalsın" işe yaramadı...

O günlerde neyin ne olduğunu herkes gördü...

Ama bugün bir kez daha neyin ne olduğunu ortaya çıktı...

Bir fotoğraf karesi ile ortaya çıktı...

Elimde kapı gibi fotoğraf var...

***

Tarih 6 Eylül 2016...

Yani !

4 gün öncesi...

Sakarya Müftüsü İlyas Serenli...

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Sakarya İl Şube Başkanı Ali Güzeldal...

Sendika Yönetim Kurulu Üyesi ve Katlı Pazar Yeri Mescidi İmamı Yusuf Ziya Hünerli...

Hep birlikte tatile çıkmışlar...

Yedikleri içtikleri bir olan üçlü denizin, güneşin, temiz havanın tadını çıkartıyorlar...

Şimdi bu kareye iyi bakın...

Kutsal ittifakı iyi görün...

Müftüyü kurtarmak için sendikacıların neden çırpındığını iyi anlayın...

Bu kıçı kırık Cumalı'nın boşuna çırpınmadığını iyi bilin...

 


 

 
Bu haber toplam 928 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim