• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Sakarya : 24 °C

Fakir fukara için yaptırılan 198 konut satışa çıktı

Fakir fukara için yaptırılan 198 konut satışa çıktı
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç aileler için yaptrılan konutların satılacağı açıklandı..

Valilikten yapılan açıklama şöyle..

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç aileler için, İlimiz Korucuk Mahallesinde Ada No : 2595 ve 2597, Parsel No : 1'de kayıtlı net 50 metrekare ve 2 + 1 nitelikte inşa ettirilen 198 konut, Vakıf Mütevelli Heyetinin 21.02.2013 tarih ve 02 nolu kararı gereğince satışa sunulacaktır.

Konutların 20 adedi, %50'den fazla engeli bulunan vatandaşlara satılacaktır.

Konutların bedeli 35.100,00 TL olup, aylık ödemeler 130,00 TL şeklinde yapılacaktır. Başvuru sayısının, satışa sunulan konut adedinden fazla olması durumunda, daha sonra belirlenecek yer ve tarihte noter huzurunda "Önce Engelli Kurası, ardından Konut Alma Hakkı Kurası, sonra Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.

Başvuru şartları ve istenilen belgeler aşağıya çıkarılmıştır.


KONUT BAŞVURU ŞARTLARI

1-T.C. vatandaşı olmak,

2-Başvuru tarihinde, 30 yaş ve üzerinde olmak,

Ancak ;

* Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı yoktur,

*Babası veya hem babası hem de annesi vefat etmiş yetim bekâr bayanlarda yaş şartı 25 yaş ve üzeridir,

3-Adapazarı, Arifiye, Erenler, Serdivan ilçelerinden birinin sınırları içerisinde en az 3 (üç) yıldan beri ikamet ediyor olmak, (Bu ilçeler dışındaki başvurular kabul edilmeyecektir)

4-Kendisine, eşine ve velayet altında ki çocuklar ile hanede yaşayan diğer bireylere ait tapuda kayıtlı konutu olmamak,

5-Kişi başına düşen aylık geliri, asgari ücretin 1/3 ünün altında olmak, (1 Ocak 2013-30 Haziran 2013 tarihleri arasında geçerli olan miktar 233,20 TL'dir.) (ikiyüzotuzüçlira yirmikuruş)

6-Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından yardım alıyor veya alabilecek durumda olmak, (3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu'na uygunluğunun SYD Vakıfları tarafından tespit edilmiş olmak)

7-Bir hane halkı adına yalnızca bir adet başvuruda bulunmak, (Yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları ile hanede ikamet eden diğer kişiler adına sadece bir başvuru yapılacaktır.)

8-Engelli kontenjanından müracaat edenlerin en az % 50 engelli olmak,


BAŞVURU YAPILACAK YERLER VE SÜRESİ

Başvurular 11 Mart 2013 – 22 Mart 2013 tarihleri arasında sadece internet yoluyla Sakarya Valiliğinin www.sakarya.gov.tr adresindeki sol menüde bulunan "SOSYAL KONUT BAŞVURU FORMU" bölümünden yapılacaktır. (İnternet dışında herhangi bir müracaat kabul edilmeyecek olup, internet imkanı olmayan vatandaşlarımızın, Sakarya, Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Serdivan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından herhangi birine müracaat etmeleri halinde, Vakıf personeli tarafından yardımcı olunmak suretiyle "SOSYAL KONUT BAŞVURU FORMU" nun adlarına doldurulması sağlanacaktır.)

Sakarya, Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Serdivan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından personel aracılığıyla yapılacak başvurularda müracaat edenin ve hanede yaşayan kişilerin T.C. Kimlik numaraları gerektiğinden Nüfus Cüzdanlarını da beraberinde getirmeleri gerekmektedir.


BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER


1-Sosyal Konut Başvuru Formu: (İnternet üzerinden yapılan başvuru formu olup, Vakıf tarafından görevlendirilen personel marifetiyle müracaat edenin kendisine, adresinde imzalattırılacaktır.)

 

 

Bu haber toplam 1612 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim