• BIST 112.122
  • Altın 174,898
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • Sakarya : 11 °C

Eroğlu Ak Partiye verdi veriştirdi

Eroğlu Ak Partiye verdi veriştirdi
MHP İlçe başkanı Ali Doğan Eroğlu yaptığı basın açıklamasında Peygamber efendimize hakaret eden elin gavurunu kınarken Ak Partili bakan,Belediye başkanı,İl başkanlarının hakaretlerini nasıl görmezden gelirsiniz

Milliyetçi Hareket Partisi Akyazı ilçe başkanı Ali Doğan Eroğlu parti binasında yaptığı basın açıklamasında çok sert konuştu.

Eroğlu Pariste Peygamber efendimize hakaret edenleri kınıyorsun o gavu gavurluğunu yapacak.Ak Partide bakanlar,Milletvekilleri,İl başkanları Peygamberimize hakaratler yağdırırken akara makara derken neden kınamadınız.Sayın başbakan Pariste peygamber efendimize hakaret edenlerle kol kola gireken neden tepki göstermediniz dedi.

İşte MHP ilçe başkanı Ali Doğan Eroğlu'nun O Basın açıklaması

Neredeyse tek taraflı bir yazılı ve görsel basın medyasının hâkim olduğu ülkemizde gün geçtikçe gerçeklere ulaşmak daha da zorlaşmakta hakikatler halkımızdan saklanmaktadır.

Batmakta olan ekonomimizi suni ifadelerle güçlü göstermeye çalışmalar,esnafın,köylünün,emeklinin hiç sıkıntısı yokmuş gibi davranışlar,ödenemeyen kredi kartları,ssk primleri,vergiler ve bunun gibi daha bir çok nedenden dolayı adeta ülkemiz ve insanlarımız nefes alamaz hale gelmiş olup,artık yarınından şüphe eder vaziyete gelmiştir.
Diğer taraftan ülkemizin bağımsızlığını tehdit eden PKK uzantıları ve meclisteki temsilcilerinin eylemleri,konuşmaları ve hareketleri her zamankinden daha aktif bir şekilde devam etmekte olup,üzülerek söylüyorumki geldiğimiz noktada adeta işin içinden çıkılmaz bir durum hal almıştır.mevcut siyasi iktidarın verdiği tavizler,açılım süreci,analar ağlamasın,sürece zarar gelmesin diye gerek hukuk,gerek polis,gerekse askerin eli kolu bağlanmış olup,istedikleri gibi davranmalarının yolu açılmıştır.geldiğimiz noktada ise maalesef özellikle güneydoğuda yaşayan vatandaşlarımız pkk nın insiyatifine bırakılmış,sözüm ona kolluk kuvvetlerinin kontrolünde,kurulan çadır bölge mahkemelerinde hak hukuk aramaya sevk edilmiş durumdadırlar.
Güneydoğuda durum vahimdir,Askerler,polisler,ve devlet memurları çocuklarını okula gönderemez,çarşıya çıkamaz hale gelmişlerdir,yapılan tehditler sonucu huzursuzluk had safhadadır,kaymakam larımıza bile mektuplar gitmekte,sizi şu suçlardan dolayı kurduğumuz mahkemede yargılamak üzere bekliyoruz diyerek adeta hainlikte,bölücülükte zirve yapmışlardır,bu hainlerin zirve yapması bir yana,hükümetin Halen daha bu hainlerden iyi niyetli tavırlar sergilemesini beklemeside, hükümetin içerisine düştüğü acziyetin son göstergesi olmuştur.

Bu olaylar yaşanırken,eminimki sizlerde her türlü basın ambargosuna karşı, güneydoğuda görev yapan bir yakınınızdan,eşinizden dostunuz –dan aslında televizyon ekranlarında anlatılanlar gibi olmadığını          devletimizin bekası yönünde büyük sıkıntılar yaşandığını birinci ağızlar dan duyduğunuza ve artık kirlenmiş haberlere itibar etmeyip önümüzdeki seçimlerde Allah rızası için gereğini yapacağınıza inanıyorum. 

Bizlerde MHP Akyazı ilçe teşkilatı olarak,sadece burada sizlerin huzurunda değil,köy köy,mahalle mahalle,sokak sokak dolaşarak,bu seçimlerin ne kadar önemli olduğu konusunda halkımızı bilgilendirip  bundan sonraki süreçte yaşanabileceklere karşı uyanık olmaları,artık oyunlara gelmemeleri hususunda ulaşabildiğimiz herkese,hangi dağın hangi zirvesindeyse gerekirse bir kişi dahi olsa ayağına kadar gidip bu meseleleri anlatacağımızı buradan bildiriyorum.
Değerli arkadaşlar,inanın bu demokratik ortamda girdiğimiz son seçim olabilir,ALLAH muhafaza ben imkan vermiyorum ama,yüce milletimizinde,Sağ duyulu halkımızında,bu hırsızlık olaylarına ,ayrışma ve bölünme olaylarına,milli ve manevi çöküntümüze artık dur diyeceğine kalpten inandığımı,seçimler yaklaştıkça,evet seçimler yaklaştıkça diyorum,altını çizerek söylüyorum,Tertemiz dinimizi kirli siyasetlerine alet etmelerine,Dini kullanarak manevi duygularımızı sömürmelerine halkımızın izin vermeyeceğini,bunlara kanmayacağını ümit ediyor,7 Haziranda şu an oynadıkları Osmanlıcılık tiyatrosunda halkımızın sahneye çıkıp bunlara Osmanlı tokadını indireceğine yürekten inandığımı belirtiyorum.
Aksi takdirde ülkemizin,içinden çıkılmaz,dönüşü olmayan bir yola girece ğinden kimsenin şüphesi olmasın.
Kendilerini kurtarmak adına yapılan,kanunları hiçe sayan atamalar,Paralel,üçgen,dörtgen bahanesiyle görevden haksızca alınan müdürlerimiz, soruşturmalar geçiren memurlarımız,28 şubatı gölgede bırakan fişlemeler geçtiğimiz kısa dönem içerisinde yaşandı.

Daha geçtiğimiz hafta kısa bir süre önce kendi atadıkları,21 tane ilin emniyet müdürünü görevlerinden alıp,yerlerine yenilerini atadılar,şimdi ise 4000 e yakın 4.sınıf,3.sınıf,2.sınıf ve 1.nci sınıf emniyet müdürünü emekli edip,yerlerine içlerinden kendilerine yakın olanları sözleşmeli olarak tekrar görev başına getirme ve ülkemizi tamamen krallık ve polis devletine sokma çabası içine girdiler.

Herhalde sizlerde hak verirsinizki,Bu yapılanlar devletin,milletin geleceği adına değil,kendi iktidarlarının ve istikballerinin geleceği için yapılmak istenenlerdir.

Ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar,Bu sefer istediklerini elde edemeyecekler,
Artık halkımızın tertemiz oylarını,2 kg markası bile belli olmayan yağ ile,bir paket kırık pirinç ile,2 paket margarin ile,bulgur ile,yanmaktan çok tüten,zehirlenmelere yol açan kömür ile satın alamayacaklar. 
Çünki biz teşkilat olarak insanlarımıza,sizin bir oyunuzun karşılığı 4 sene yani 1460 gün diyeceğiz,sizin iradenizi 1460 günlüğüne 1 koliyle satın almaya kalkanlara,kimin parasıyla bu koliyi bana veriyorsun dedirteceğiz arkadaşlar Allahın izniyle.

Geçtiğimiz Cuma günü Büyük cami önünde bir eylem yapıldı,hepiniz görmüşsünüzdür,duymuşsunuzdur,anonslar üzerine anonslar yapıldı,Peygamber efendimize (sav) Charlie hebdo dergisinin hakaret içeren karikatürleriyle ilgili Tüm Türkiye de olduğu gibi Akyazı dada halkımızı protesto etmeye davet ettiler.Kim yaptı bu daveti ?
İçinde Diyanetin,müftülüğün,sivil toplum kuruluşlarının bulunduğu kişiler ve az sayıda cemaat bu protestoyu yaptı.Dikkat edin az sayıda cemaat diyorum,Bırakın günlerden Cuma olmasını,herhangi bir günün herhangi bir vakitinde bile cami içerisinde bulunan cemaatten daha az cemaat bu protestoya katıldı.Neden biliyormusunuz?
Artık ALLAH ın izniyle halkımız bazı gerçekleri görmeye başladı ve bu gösterileri yapanların samimiyetlerini gözden geçirmeye başladı.
Charlie Hebdo kimdir diye soruyor insanlar,kısaca şöyle cevap veriliyor,gayrimüslüm,yani kısaca tabirle gavur.
Gavur zaten gavurluğunu yapıyor,benim inandığım dinime inanmıyor,benim peygamberime inanmıyor benim kitabıma inanmıyor.
Bende burada sizlerin huzurunda benim kutsallarıma dokunan,dinimle dalga geçen,ALLAH ın resuluna Peygamber efendimi ze yakıştırmalarda bulunan her kim olursa olsun Lanetliyorum.Allah ıslah etsin onları,akıl fikir versin.bakın dikkatinizi çekiyorum ben her kim yaparsa yapsın diyorum,
Ama siz,
Allahın tüm vasıflarını üzerinde toplamış bir liderimiz var diyen AKP Düzce milletvekili Fevai ARSLAN ın yaptığı konuşmayı es geçeceksiniz,
Eski AKP Aydın il başkanı İsmail Hakkı ESER in,Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamberdir diyeni görmeyeceksiniz,
AKP Bursa milletvekili Hüseyin ŞAHİN’in Başbakanımıza dokunmak bile ibadettir,sözlerini yadırgamayacaksınız,
Başbakanımızın doğduğu şehir kutsal şehirdir diyene eyvallah diyeceksiniz,
Eğer peygamber efendimizden sonra bir peygamber gelse,onun adı Recep Tayyip ERDOĞAN olurdu diyene aldırmayacaksınız,
Ülkesinde 12 adet Peygamber efendimizin bulunduğu karikatürü yayınlayan dergiye hiçbir yaptırım uygulamayan,özür bile diletmeyen Rasmusseni hem eleştirip,hemde Türkiye adına verdiği oyla Nato genel sekreteri yapan Recep Tayyip ERDOĞAN a bir şey demediğin     gibi oy vermeye devam edeceksiniz,
Yine Düzce mv.yılbaşında yayınladığı twette ben hazreti ibrahimim,kardeşimde hazreti Muhammet demesine bakmayacaksın, 
Bakara süresini, makara yapan Egemen BAĞIŞ a bizim bakanımız diye ses çıkarmayacaksın,
Yine Egemen BAĞIŞ ın Başbakanımızın yol arkadaşı olmak, makamların en yücesidir sözünü yutacaksın,
İçişleri bakanı Efkan ALA nın,peygamber efendimiz mekkenin fethinde gurura kapıldı, âmâ biz kapılmayacağız sözünü yiyeceksin,
Recep Tayyip ERDOĞAN ın rahmetimiz, gazabımızı aşacak sözlerini kale almayacaksın,
Ve bunların hiçbirini ne kadar enteresan ki hakaret olarak kabul etmeyeceksin, Sonra kalkıp elin gâvurunu buradan protesto edeceksin. Sen kimi kandırıyorsun, acaba yaptığınız samimiyetsiz protestoya kendiniz ne kadar inandınız beyefendiler?
Bunlar yetmezmiş gibi, ülkemizde yaşanan son rezillik, Arabistan kralı öldü diye şanlı şerefli, bayrağımızın yarıya indirilmesi rezilliğidir.
Kimdir bu Arabistan kralı arkadaşlar, Emin olun benim ve benim gibi düşünenlerin kralı olmadığı kesin, âmâ birilerinin kralı olacak ki ülkemizde yas ilan edildi.
Birkaç Mehmet öldü diye toplanamayan kişiler ne hikmetse kral öldü diye ülkede yas ilan ettiler?
İsterseniz ben size kim için yas tuttuğunuzu buradan söyleyeyim,
Yas tutulan kral,Sünni leri,yani bizleri devamlı huzursuz eden, rahat bırakmayan ,Sünni-şii çatışması için Ortadoğu’yu kışkırtan,
Zamanında Sünni Müslümanları katleden, peygamber efendimizin ashabının mezarlarını yok eden, Mekke yi,Medine yi yağmalayan, 
Osmanlıdan kalma 300 yıllık tarihi geçmişi olan ECYAD kalesini yıktıran, Kâbe nin etrafını gökdelenlerle donatıp yukardan seyrettiren, 
Peygamber efendimizde fazla sevmeyen, beyni İngiliz, kalbi Amerikan, Ciğeri İsrail olan, dışarıdan görünümü Müslüman olan, bu yönde anlatacağım birçok özelliği bulunan zevatın kendisidir Arabistan kralı.
Bunları bilmiyor musunuz ey cemaati müslimin,neden tepki vermiyorsunuz ? Neden böyle bir adam için benim ülkemde nasıl yas ilan edilir diye sormuyorsunuz?

Maalesef ülkemiz Bu kadar talihsiz olaylara onay verenler tarafından yönetiliyor. Bunların sayesinde Ne milli duygularımız kaldı, ne maneviyatımız kaldı, her şeyimizi törpülediler, 
Sizleri temin ederim arkadaşlar az önce saydıklarımın hepsine, MHP olarak bizler cevap verdik ve Allah’ın izni ilede cevap vermeye son nefesimize kadar devam edeceğiz.
Kimseden korkumuz yok, kimseden çekindiğimiz yok, Bizler itikadı sağlam olan ülkücüleriz, bizler varoldukçada bu ülke kıyamete kadar bölünmeden, ayrışmadan dimdik duracak rabbimin izniyle.
Bizleri katil,faşist,Fatiha bile, bilmez bunlar diye suçlayan zihniyet !
80 li yıllarda Üniversite kapılarına söylemekten ar ediniyorum affedin beni, tövbe haşa, MUHAMMEDÎN BİLMEM NELERİ GİREMEZ pankartının altından kafasını eğip korkarak, geçen zihniyettir.
Bizlerin örnek aldığımız ağabeylerimiz tarafından, yani ülkücüler tarafından o pankart oradan indirilmiş ve gereği yapılmıştır.
Ne peygamber efendimize laf söyletiriz, nede ALLAHın ayetleriyle dalga geçirtiriz.
Ne bu vatanı böldürürüz, nede bölmek isteyenlere fırsat veririz. Bizler böyle sapıklıklara asla ve asla müsaade etmeyiz.
Hiç kimseden de kimi ne zaman ve nasıl kınayacağımızda öğrenecek değiliz.
Artık ülke olarak uyanmanın vakti gelmiş ve geçmektedir değerli arkadaşlar.
Vatanımız, son yurdumuz, tehlike altındadır. Buradan başka gidecek yerimizde yoktur,Allahta o günleri göstermesin, gösterecek olanlara fırsat vermesin.

MHP Akyazı ilçe teşkilatı olarak, önümüzdeki genel seçimlerin startını da vermiş olduğumuzu buradan beyan ediyorum. Bütün Akyazı da yeni sandık görevlileri ile ilgili çalışmalarımız başladı ve tüm hızıyla devam etmekdedir.Her sandığa 1 asil,1 yedek ve 1 de müşahit olmak üzere 3 kişi tahsis ediyoruz, bu sandık görevlilerimize tarafımızca tüm eğitimler verilip 1 oyun ne anlama geldiği ie birlikte bu seçimin ne demek olduğunu tekrar tekrar anlatacağız.
Artık Akyazı da Güçlü bir MHP ilçe teşkilatı var, bundan herkes emin olsun, kimseye de pabuç bırakmayız, herkes ama herkes varsa eski alışkanlıklarını bıraksın,
7 haziranda yapılacak seçimde en ufak bir lakayıtlıya,sandıklarda oynanabilecek oyuna kesinlikle iyi niyetle bakılmayacaktır,
7 Haziran da sandık başkanları da dahil olmak üzere, altını çizerek söylüyorum, sandık başkanları da dahil olmak üzere, en ufak bir hatayı kabul etmiyoruz, yanlış saydım, tutanakta böyle olmuş, hay ALLAH, nasılda böyle oldu gibi basit ve ucuz tiyatro sahnelenmesine kati suretle iyi niyet aranmaksızın, gerekli hukuki işlemler 24 saat içinde GENEL MERKEZİMİZ nezdinde Avukatlar aracılığı ile başlatılacaktır.
Kim neyi nasıl anlarsa anlasın,7 Hazirandaki seçimlerle ilgili düşüncelerimiz şimdilik bunlardır, umarım bu düşüncelerimizi hayata geçirmemize kimse sebep olmaz ve temiz bir seçim yaşamış oluruz.
Gelelim, yine geçtiğimiz günlerde Akyazı ya bir ziyaret gerçekleştiren, âmâ kimsenin bu ziyaretten bir şey anlamadığı Aile ve soysal politikalar bakan yardımcı Çiğdem Erdoğan ATABEK hanfendiye.
2011 de çıkarılan kanunla, milletvekilli olamayanlara, belediye başkanı seçilemeyenlere, gel sende burada takıl, maaşını al, birazda oyalan yeri olan bakan yardımcılığı görevi bulunan bu hanfendi,Her gittiği ilçede olduğu gibi Akyazı dada Kaymakam beyin, yani Mülki idare amirinin koltuğuna oturmuş, amaçsız toplantılarına devam etmiştir.
Bu hal ve hareketleriniz tarafımızca olduğu gibi halkımızca da hoş karşılanmadığından burada değinmek istedik. Nedir bu koltuk sevdası, seçimler yaklaştıkça kendinizi bir anda 4 ilçe gezip aslında sorun çözmeye geldiğiniz imajını verip, basında yer alma telaşınızı anladık da,
Burada en başta iktidar milletvekilleri var, belediye başkanı var,bir AKP ilçe başkanı var, bildiğim kadarıyla Ankara ya gidip sorunları anlatıyorlar zaten,
Ve eminim ki bu sorunları anlatırken ilgili bakanlıklara gidiyorlardır,
Yani bu gezilerinizden şunu mu anlamalıyız,
Evet, Sayın AKP milletvekilleri, belediye başkanları ve AKP ilçe başkanları Ankara’ya geliyorlar ama ne demek istediklerini biz anlamıyoruz,
Bende durumdan bir vazife çıkardım,
Bütün bakanlıkları temsilen geldim, Kaymakam beyin koltuğuna oturdum, nedir derdiniz, sıkıntınız diye sordum, Brifingimi aldım ve Ankara’ya dönüyorum.
Pardon sayın Bakan yardımcısı böyle bir yetkiniz varmı ?
Kendinizi acaba hangi statüde görüyorsunuz da bunları yapma hakkını kendinizde buluyorsunuz.
Sizin göreviniz, ilgili bakanlığınızla ilgili Bakanınıza karşı sorumluğunuzdur,Ballıkaya barajı su tuttuğunda sular altında kalacak mezarlıklarla ilgili sizin ne gibi bir yaptırımınız olacakki,burada bunu gündeme getirme zahmetinde bulunacak bir milletvekilimi kalmadı? Belediye başkanımı kalmadı, AKP ilçe başkanımı kalmadı da siz ilgilenmeyi düşünüyorsunuz?
Lütfen görevlerinizi ve sorumluluklarınızı bilin, kendinizi bir milletvekili yada belediye başkanı gibi görmeyin, gidin Ankara da Bakanlığınızla ilgili çalışmalarda Bakanınıza karşı sorumluluğunuzu yerine getirin.
7 Haziran gününe kadarda son bakan yardımcılığı keyfini çıkartın.
Son olarak değerli arkadaşlar bir konuya değinmeden toplantıyı bitirmek istemiyorum.
Her ne kadar 30 Mart günü Akyazı Belediyesi nin 1 yılda neler yaptıklarını yâda yapamadıklarını değerlendireceğimiz toplantımız olacaksa da, Geçtiğimiz Meclis toplantısında yaşanan Denetim Komisyonuna Muhalefet meclis üyelerinden kimseyi almamaları olayı bizi bu konuda Şimdilik kısada olsa konuşmaya sevk etmiştir.
Sayın Hasan AKCAN beyefendiye şimdilik uyarımız,
ŞEFFAF olduğunuza inanmamız için özel çaba sarf etmenize gerek yok, 
Meclis üyelerimizden birini Tekrar Denetim komisyonuna alarak ŞEFFAF lık konusunda ilerleme kaydettiğinizi, bizlere olduğu gibi halkımızda ispat konusunda aşama kaydetmiş olacağınızı buradan belirtmek isterim.
Aksi takdirde Muhalefetin olmadığı komisyonda, neyi nasıl yaptığınız hep şaibe olarak kalacaktır hafızalarda.

Bu duygu ve düşüncelerle konuşmama son verirken, katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım.


 

kopyasi-mhp-basin-aciklamasi-(2).jpgkopyasi-mhp-basin-aciklamasi-(3).jpgkopyasi-mhp-basin-aciklamasi-(4).jpg

Bu haber toplam 1292 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ORHAN
31 Ocak 2015 Cumartesi 09:59
09:59
SAYIN EROGLU ONUMUZDEKI SECIM SENIN ILK SECIMIN OLACAK MHP NIN CITASINI NEKADAR YUKSELTECEGIN COK ONEMLI SANA ALLAHIN BIR LUTFU OLSA GEREK AKYAZIDA HASAN AKCAN GIBI BASARISIZ HALKTAN KACAN VERDIGI SOZLERIN ARKASINDA DURMAYAN HIC BIR PROJESI OLMAYAN ILK YILINDA TUM HAYALLERI YIKILMIS BIRISI ILE YARISIYOR OLMANDIR BUNDAN BUYUK AVANTAJ OLURMU HAYDI HAYIRLISI
KİBRİYE GENÇ
30 Ocak 2015 Cuma 19:39
19:39
SAYIN BAŞKAN, KİME ANLATIYORSUN. MİLLETİN GÖZÜ KÖR, KALBİ PASLANMIŞ. RUHLARI YOK OLMUŞ,, ONURLARI SATILMIŞ, KİŞİLİKLERİ KAYBOLMUŞ. İNSANLARIN MENFAATLERİ VE ÇIKARLARI AHLAK'IN ÖNÜNE GEÇMİŞ.BUNLARI GERÇEKLERİ GÖRMELERİ İÇİN AKLI SELİM ZEKAYA, DÜŞÜNCE İHTİYAÇLARI VAR. BUNLARDA NEREDE O DÜŞÜNCE.
ERENLER...
30 Ocak 2015 Cuma 10:57
10:57
Ben onu bunu bilmem arkadaş.Eğer Cübbeli Ahmet Hocaefendinin dediklerine inanan varsa-ki,ehli sünneti anlatıyor.Ben kalben inanıyor ve iman ediyorum.AK PARTİ VE ONA REY VERENLERİN AHİRETLERİ NABATULLAH OLDU DEMEKTİR...
KÜR-ŞAD
30 Ocak 2015 Cuma 09:14
09:14
Çok güzel bir konuşma yazı metni olmuş.Umarım müslüman olan anlar....
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim