• BIST 108.489
  • Altın 152,547
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242
  • Sakarya : 13 °C

Elektronik Sigara Sıvıları E-Likitler

Elektronik Sigara Sıvıları E-Likitler
Bilindiği üzere elektronik sigara kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur elektonik sigara

Bilindiği üzere elektronik sigara kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur elektonik sigara içerisinde kullanılan dolum sıvılarıdır. Tank ya da kartuş içlerine doldurmuş olduğumuz elektronik sigara dolum sıvıları  atomizer denilen  cihaz sayesinde buhar haline dönüştürülmektedir.

Dolum sıvıları yani likitler hakkında kısaca bilgi verelim.

Elektronik sigara kullanımındaki en önemli konu dolum sıvıları olduğu için asla orijinal dolum sıvılarını kullanmaktan ödün vermemek gerekir. Sahte dolum sıvıları kesilikle kullanılmamalıdır.Dolum sıvısının içerisinde ki mg değeri likitte bulunan dozaj oranıdır. Çok fazla ve sert sigara içen kişilerin yüksek dozajda kullanmaları gerekmektedir. Zaman içerisinde bu yüksek dozajı düşürerek devam edilmesi mantıklıdır. Belli bir süre sigara içme isteğinizi karşılayan dozajda devam edilir. Daha sonra sıfır dozaja kadar devam edilir. Sıvı ölçü birimi ml'dir.

Sahte Dolum Sıvıları

(e-Likit) sahte dolum sıvılarını nasıl ayırt edebiliriz?Sahte dolum sıvıları kalitesiz düz beyaz kutularda olurlar.Şişelerde bandrol bulunmaz.Şişelerde mg değerini gösteren herhangi bir değer bulunmaz.Şişelerin üzerinde son kullanma tarihi yer almaz..İçlerindeki sıvılar daha akışkan olurlar.Şişe kapaklarında plastik kilit yoktur. jelatinden güvenlik şeridi yoktur.

Dolum Sıvısı (Likit) Zararları

Yaygın olarak kullanılmaya başlanılan elektronik sigara yöntemi kişinin ölümüne ya da ölümcül rahatsızlıklara bu tür etkileri olduğu bilinmeyen bu sigara bırakma yöntemi gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Bahsedildiği gibi masum  olduğu düşünüldüğü elektronik sigaranın zararları ve içerisinde bulunan kanserojen maddeler uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Elektronik sigara en fazla İngiltere de tüketilmektedir. Ülkemizde de her geçen gün kullanımı artmaktadır. Elektronik sigaranın tercih sebebi uygun fiyatı ve sigaradan daha az zarar verdiği düşünülmesidir. Aynı zaman da da kokusunun külünün olmayışı da elektronik sigara kullanım sebepleri arasına girmektedir.

Elektronik sigaranın zararları bilinmeden önce kullanmaya başlayan kişilerin sigarayı bıraktıkları gözlemlendi. Ama sigarayı bırakma nedenlerinin psikolojik olduğu düşünülmektedir.

Sigara kullanma her şekilde insan bedeni için ciddi tehlike taşıdıkları bilinmektedir. Her aktif içiciler sigarayı bırakacaklarını söylemelerine rağmen bırakmakta zorlanmaktadır. Bu yüzden elektronik sigaranın ne kadar zararlı olduğunu bilseler de elektronik sigara kullanımı artmaktadır.

Bu haber toplam 1459 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim