• BIST 110.059
  • Altın 175,012
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Sakarya : 26 °C

Dertlioğlu Projelerini Tanıttı

Dertlioğlu Projelerini Tanıttı
Milliyetçi Hareket Partisi Akyazı Belediye Başkan Adayı Bahattin Dertlioğlu, projelerini basın mensuplarıyla paylaştı.

MHP İlçe Başkanı Ahmet Birinci ve belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte Semazen Et ve Balık Restoranda düzenlenen kahvaltı programında basın mensuplarıyla bir araya gelen MHP Akyazı Belediye Başkan Adayı Bahattin Dertlioğlu, gerçekleştirmek istedikleri projelerini tanıttı.

Düzenlenen program yapılan kahvaltının ardından belediye meclis üyesi ve meclis üyesi adayı Harun Köymen tarafından yapılan yemek duasıyla başladı.

Daha sonra belediye meclis üyesi adayı Ahmet İrfan Sarı tarafından belediye meclis üyesi adayları tek tek isimleri okunarak tanıtıldı. Sonrasında belediye meclis üyesi Hakan Baykal tarafından hazırlanan proje kitapçığından projeler açıklamalı olarak tanıtıldı.

Spordan Trafiğe, Terminalden Mesire Alanlarına Birçok Projeyi Hayata Geçireceğiz

Belediye meclis üyesi Hakan Baykal tarafından ilk olarak amatör spor takımlarının kullanımına sunulacak olan, 2 adet sentetik sahanın bulunacağı, otoparkı, tribünleri, soyunma odalarının bulunacağı spor kompleksi projesi tanıtıldı.

Baykal konuşmasında; “ MHP kadrosunun 30 Mart yerel seçimlerinden sonraki yapacağı projeleri kitapçık haline getirdik. İlk sayfamızda görevlerimiz kısmı var. Bu zaten belediyemizin olmazsa olmaz görevleridir. 24 takımı olan Akyazı’nın bu takımlarına idman sahası, 2 adet sentetik saha, otoparkı, soyunma odaları ve çok çeşitli spor alanları bulunacak olan spor kompleksini hayata geçirerek, bu kulüplerin başkanlarına teslim edeceğiz.

Kızılay Meydanı Yeni Baştan Düzenlenecek

Kızılay meydanının mevcut durumunda değişiklikler yapılarak modern ve kullanışlı meydan projesinin hayata geçireceğiz. Meydanın bazı kısımlarının trafiğe kapatılıp, yeni bir düzenlemeyle Akyazı’ya kazandırılacağız. İnsanlarımızın orada oturabileceği, esnaf kardeşlerimizin orada dinlenebileceği bir yer olacak.

Yeni Cami Bulvarı

Yeni Cami’den Ziraat Bankasına kadar olan alanda Polis Merkezi binası ve Kız Meslek Lisesi binası kaldırılarak, karayolları kalarak, mevcut alanda bir bulvar yapılması ve bulvar altında otopark yaparak Akyazı’nın otopark sorununu çözüleceğiz.

Karacasu Islah Edilecek

Karacasu deresine karışan pis suların kaynağını kaldırarak, derenin temizlenmesini sağlayacağız. Dere üzerinde çift taraflı yürüyüş parkurları, şelalelerin bulunduğu, 1750 metre uzunluğunda gezi alanlarının bulunduğu bir projeyi hayata geçireceğiz.

Yapay Gölet Alanı ve Alışveriş Merkezi

Belediye Başkan Adayımız Bahattin Dertlioğlu ile birlikte gittiğimiz Ormanköy, Kızılıkcıkormanköy köyleri ve çevresinde vatandaşlarımızın alışverişlerini yapmak için Hendek ilçesine gittiğini öğrendik. E5 Karayolu ve Otoban arasında 250 dönüm arazi üzerinde 100 dönümlük yapay gölet alanı ve alışveriş merkezi inşa ederek vatandaşlarımızın başka ilçelere gitme gereğini ortadan kaldıracağız ve diğer ilçelerdeki vatandaşlarımızın yüzünü Akyazı’ya çevireceğiz.

Hayvan Barınağı ve Çiftlikleri

Sokaklarımızda başıboş hayvanların kol gezdiği ve tehlike oluşturduğu, mevcut mezbahanenin de turizm alanında bulunması ve ömrünü yitirmesi nedeniyle içerisinde hayvan çiftlikleri, açık kapalı gezi ve barınakları, veterinerlik hizmetleri gibi birçok alanın bulunacağı modern bir barınak Akyazı’ya kazandırılacaktır.

Yaşlılar Kendilerini Evinde Gibi Hissedecek

Bu proje ilk etapta 50 yataklıdır. Bu projeyi de şu şekilde desteklemeyi düşünüyoruz. 50 tane yaşlı amcamıza ve teyzemize 50 tane aile, bunlara da 50 ve 75’er m2 ev yapılarak, bu ailelerimizi buralara yerleştirerek, bir aile ortamı oluşturarak, bu yaşlılarımızı aile büyüğü gibi o aileye hizmet ettiriyoruz.

Komple Bir Hizmet Binası

İçerisinde tiyatro salonu, konferans salonu, eğitim seminer salonu, nikah salonu, muhtarlar odası ve gençlik konseyi odasının bulunduğu komple bir belediye binası Akyazı’ya kazandırılacaktır. Projemizi hazırlayıp büyükşehire sunacağız. Allah nasip ederse belediyeyi ve büyükşehiri alacağız ve hizmetimize burada devam edeceğiz.

Akyazı’nın Eksikliği Mesire Alanları Sıkıntısı Giderilecek

Karaçalılık, Alaağaç ve Kuzuluk’un ortak noktasında bulunan Aksar Tepe’de bir sosyal tesis alanı oluşturulacak. Vatandaşlarımız, hafta içi ve hafta sonu, gece geç saatlere kadar kendini güvende ve huzurlu hissedebileceği bir şekilde mesire alanından faydalanacak.

Fuar Alanı

Özellikle Ramazan gecelerinde insanlarımızın hoşça vakit geçirebilecekleri, esnaflarımızın mallarını rahatça sergileyebilecekleri, Akyazı’da siyasi partilerin ve siyasi parti liderlerinin rahatlıkla mitinglerini gerçekleştirebilecekleri geniş bir alan üzerinde fuar alanı inşa edilecek. Akyazı merkezine 400 500 metre uzaklıkta yapmayı düşünüyoruz.

Sorunları, Sorun Olmadan Önce Çözmeye Söz Veriyoruz

Sorunları sorun olmadan önce çözmeye söz veriyoruz. Akyazı’nın nüfusu 80 bin, seçmen sayısı 60bin. Bu da 1 aylık bebekten 18 yaşına kadar 20 bin gencimiz var. Bu gençlerimize hizmet etmek için geçlik konseyini kuracağız.

Kent Konseyi

Belediye binası içerisinde siyasi partiler, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütleri, odalar ve gençlik konseyinin bulunduğu kent konseyini kuracağız. Yapacağımız projeleri kent konseyine sunarak ortak akıl bir noktada buluşup projelerimiz o şekilde yapacağız.

Kuzuluk’ta Yapay Gölet ve Mesire Alanı

Kuzuluk’ta mevcut sanayi bölgesindeki yapay gölet alanının etrafı düzenlenerek, Kuzuluk halkının ve oradaki mevcut yeni mahalle olacak mahalle halklarının kullanabileceği, ailesiyle gelip oturabileceği yer tahsis etmek istiyoruz.

Mezarlıklar

Akyazı nüfusu ve hizmet alanları genişleyen bir ilçe. Kuzey bölgesi dediğimiz Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Yağcılar ve Seyfeler. Buraya bir 250 dönümlük mezarlık yeri tahsis etmeyi düşünüyoruz.

Yayla Turizminin Kalbi Akyazı’da Atacak

Yayla turizmi olarak Keremali’den yay çizerek, Taşburun, Salihiye’ye kadar olan bir boğaz üzerine planlarımız var.

Kadın Kültür ve Spor Merkezi

Kadınlarımıza yönelik çeşitli el becerilerini geliştirebileceği kurslar, sağlıklı bir şekilde spor yapabilecekleri spor alanı ve bunun yanında da halk eğitimde üretilen ürünleri satabileceği bir satış merkezi yapılacak ve evlerine katkıda bulunmaları sağlanacak.

Yeni Otogar

Bildiğiniz üzere 11 yıldan bu yana ha yapıldı yapılacak denilen terminal. Büyükşehir belediyesiyle beraber yer göstererek terminalimizi yapacağız.

Diğer Proje Başlıkları

Parke taşı üretim tesisi, mobese, sağlık ve sosyal hizmetler alanında yenilikler, trafik ve otopark sorununa çözümler, içme suyu kaynaklarının tespiti ve içme suyu borularının değiştirilmesi, kapanan beldelerin hizmet binası ve makine parkuru işlemlerine mevcut kaldığı yerden devam edilerek bölgelere hizmetleri sağlamak, modern bir mezbahane ve hayvan pazarı kurulması, tarihi dokuyu ve günümüz Akyazı’nın özelliklerinin sergileneceği müzeler, mesire alanları gibi birçok proje hayata geçirilecektir” dedi.

Projelerin tanıtımının ardından belediye başkan adayı Bahattin Dertlioğlu söz aldı. Dertlioğlu; “belediye başkanı olduğumuzda mevcut personelin değiştirileceği, işlerine son verileceği söyleniyor veya özellikle böyle dillendiriliyor. Böyle bir şey yok. Personellerimiz aynen kalacak ve eleman takviyesine gideceğiz. Bizim fıtratımızda insanların ekmeğiyle oynamak gibi bir şey yok. Sadece iş verimliliğine, işe sadakatliğine bakacağız.

Kapanan beldelerimiz ve buna ek olarak Küçücek Mahallesi mevcut hizmetlerine devam edecek. Bizler de merkez olarak bu hizmet noktalarını takip edeceğiz. Muhtarlarımızla koordineli şekilde çalışabilmek için muhtarlarımıza tahsis edeceğimiz tam teşekküllü, cihazlarıyla beraber, mobilyalarıyla beraber muhtarlarımıza bir koordinasyon merkezi oluşturacağız. Muhtarlarımızın bu cihazları kullanamamaları ihtimaline karşı bir de teknik eleman bulunduracağız. Her ay muhtarlarımızla toplantı yapacağız. Muhtarlarımızla beraber mahallelerdeki hizmetleri konuşup, bir gün belirleyip, o mahallemizdeki hizmetleri değerlendireceğiz.

Güvenmek Güzel, Kontrol En Güzeli

Mahallelerdeki hizmetleri önce o mahallede yaşayanların yapmasını sağlayacağız. Bu şekilde 100 liraya mal olacak bir işi 80 liraya mal edebilecek, o mahallede yaşayan insanların kendi mahallelerine en güzel hizmeti yapmasını sağlayacağız. Bizlerde bu hizmetleri kontrol edeceğiz.

Esas Belediyeciliğin Ana Misyonu 2 Tanedir

Bizim ülkemizde belediyeciler tarımdan, hayvancılıktan birçok konuda söz verirler ve her şey eksik olur. Belediyeler, hizmetiyle mükellef olduğu şehri, sosyal ve kültürel anlamda yapacağı çalışmaları, işin uzmanlarının önüne koyar, fikirlerini söyler, onlarla projelendirir ve icraata geçirmek için bütün çabasını sarf eder. Terminalimiz yok, otoparkımız yok, gençlerimizin ceplerindeki az miktardaki harçlıklarıyla ihtiyaçlarını giderebilecekleri sosyal mekanlarımız yok. İnsanlarımızın geldiği zaman kalabilecekleri bir otelimiz yok.

Yaşayan Bir Müze

Oluşturmak istediğimiz müzelerde, Akyazı’da bir misafir geldiği zaman bu müzeye girdiği zaman Akyazı ile ilgili bütün intibaları alması gerekir. Tarihi dokunun yaşanacağı ve günümüzde Akyazı’nın özelliklerini yansıtan bir müzemiz olması gerekir.

Ortak Bir Arıtma Tesisi

İlçemizde bazı fabrikaların arıtma tesisleri var, bazılarının yok. Bütün fabrikaların biriminde kuracağımız ortak bir arıtma tesisiyle hem fabrikalarımızın arıtma maliyetini büyük bir oranda düşüreceğiz, hem de bütün fosseptik ve diğer atıkları arıtarak derelerimizi, örneğin Mudurnu deremizi kirlilikten kurtaracağız.

Bütün bu projeler hayata geçmeye başladıkça her şeyimize yansıyacak. Ufkumuz açılacak” dedi.

Proje tanıtımının ardından çekilen toplu fotoğraf sonrası program sona erdi.

8UTSGrLlR.jpgtmFPQ.jpgNGF4JlSo.jpgRqkDXIrULH.jpgYo6htP.jpgdShVOf.jpg

Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ddd
18 Mart 2014 Salı 18:03
18:03
Ben bu resimdekilerden 3 kisiyi taniyorum. Ucu de cok duzgun adamlar. Hepsi de oyledir zannediyorum.
sss
18 Mart 2014 Salı 15:18
15:18
mhp chp el el güzel günlere.Mi acaba
osman
18 Mart 2014 Salı 11:16
11:16
şişirin mhpyi şişirin secimden sonra görürsün sandıktan nasıl 3. parti cıkacaksınız
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim