• BIST 95.170
  • Altın 192,696
  • Dolar 4,7425
  • Euro 5,4719
  • Sakarya : 26 °C

Çalışanlar Ödüllendirilmeli

Çalışanlar Ödüllendirilmeli
Akyazı’da görev yapmakta olan biz gazetecilerin ortak bir özelliği vardır. Kim hangi görevde olursa olsun, üstlendiği görevini layıkıyla yapıyorsa, Akyazı’ya ve Akyazılılara hizmet için gayret gösteriyorsa o kişiyi sevmek, saymak, takdir etmek ve yaptıkla
Akyazı’da görev yapmakta olan biz gazetecilerin ortak bir özelliği vardır. Kim hangi görevde olursa olsun, üstlendiği görevini layıkıyla yapıyorsa, Akyazı’ya ve Akyazılılara hizmet için gayret gösteriyorsa o kişiyi sevmek, saymak, takdir etmek ve yaptıklarından ötürü kutlamak Akyazı’da görev yapmakta olan basın mensuplarının ortak özelliğidir.

Bu yıl bu düşünceden yola çıkılarak sağlık konusunda biz Akyazılılara hizmet veren, bu hizmeti verirken gönlünü ortaya koyanları birer plaketle ödüllendirmek istedik ve bu yolda aldığımız kararı da hiç vakit geçirmeden hayata geçirdik.

Ödül verme işlemeni ilk olarak 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Devlet hastanemizde görev yapmakta olan ve başarılı çalışmaları ile dikkat çeken başta başhekim ve yardımcısı olmak üzere müdürlük konumunda olan değerlerimizi hazırlattığımız plaketlerimizi kendilerine vermek suretiyle başlattık. Onlara yine sağlık alanından İlçe Sağlık Müdürümüz ile hastanemizde görev yapan başarıları ile isimlerini İlimiz dışına duyuran iki doktorumuzu da dahil ettik.

Ödüllendirdiğimiz halen kamuda görev yapan hekimlerimizdi. Yıllarca mesleklerini en iyi şekilde icra ettikten sonra kamudan ayrılan hekimlerimizi de unutmamamız lazımdı. Mesela bir Dr. Zekeriya Özcan’ı, mesela bir diş hekimiz Çetin Savcıyı ve Dr. Yaşar Yılmaz’ı nasıl unutabilirdik. Biz basın mensupları onları da unutmadı ve yaptığımız ziyaretlerle çoktan hak ettikleri plaketlerini kendilerine teşekkürlerimizle takdim ettik.

Akyazı ve Akyazılı asla kendisine hizmet edeni unutmaz. Nitekim yıllar geçse de mesleği ve görevi ne olursa olsun kendilerine başarıyla hizmet etmiş insanları unutmaz ve unutmamıştır da. Basın mensubu olan bizlerde Akyazılıyız. Akyazı’da doğduk ve yaşamımızı halen bu güzelim ilçemizde sürdürüyoruz. Öyleyse bize hizmet edenleri büyüklerimiz gibi bizlerde asla unutmayız, unutturmayız da.

Bizler takdir, tebrik ve teşekkürlerimizi sunmaya sağlık alanından başladık. Bu alanı daha da genişleteceğiz. Yeter ki Akyazı’da çalışan değerlerimiz üstlendikleri görevlerini layıkıyla yapsınlar ve biz Akyazılılara hizmette kusur etmesinler. B:izler onları geçte olsa mutlak surette takdir ederiz. Bunun böyle bilinmesinde ben şahsen yarar görüyorum.

Alaağaç Köyü eski Muhtarı Adem Güner’de sağlık çalışanlarının dışında bizden ödül alan kişi oldu. Ona ödül vermemizin nedeni çok önemlidir. Zira, bu değerli eski muhtarımız göreve geldikten sonra kendisine güvenerek oylarını verenlere hizmet getirmenin dışında her ayın sonunda seçmenlerine hesap vermesi oldu.

 Şeffaf, doğru ve dürüstlük ilkesini benimseyen ve benimsediği o ilkeleri hayata geçiren değerli kardeşimiz Adem Güner’de biz basın mensuplarından ödül almayı hak etmişti bizde hak ettiğini kendisine vermenin mutluluğunu yaşadık.

Şimdi sırada dile kolay 20 yıl İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmış ve meslek hayatında 34.yılına giren hemşehrimiz Mesut Papatya var. Bilindiği gibi İl Milli Eğitim Müdürlüğü emrine Uzman Eğitimci olarak atanan bu değerli kardeşimizde 20 yıl bize eğitim alanında hizmet etti ve bir ç ok başarıya da imzasını attı.  En kısa zamanda Papatya Müdürümüze de hak ettiği plaket ödülünü takdim edeceğiz.

Bunları sizlerle neden paylaştım. Kısaca anlatmak isterim; Tayin nedeniyle Akyazı’ya gelen kamu personelinin ağlayarak geldiklerini biliriz. Ancak, gelmeden önce duyduklarının ne kadar yanlış ve yanıltıcı bilgiler olduğunu görev yaptıkları süre içinde anlarlar ve içlerinden “İyi ki Akyazı’ya gelmişiz. Akyazılıları tanımışız” derler ve tekrar tayin olup bir başka yere giderken de aynı geldikleri gibi yine ağlayarak giderler.

İşte Akyazı ve Akyazılı budur. Akyazı ve Akyazılı gerçekten de kendisine hizmet edeni de etmeyeni de asla unutmaz. Akyazı ve Akyazılı sevecendir, cana yakındır ve insanları hiçbir ayırım yapmadan sevmesini bilir.

İşte bu hasletlerimizdir ki, gelirken ağlayarak gelenleri giderken de ağlayarak gönderir. Biz basın mensupları da bu güzelim ilçenin birer ferdiyiz. Bize hizmet edenleri de, ihanet edenleri de asla unutmayız. Bu nedenle hizmet edenleri ödüllendirmeye devam edeceğiz.

Bu haber toplam 1065 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim