• BIST 117.216
  • Altın 165,687
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • Sakarya : 14 °C

Akyazı’da Haziran Ayı Meclisi Toplandı. Muhalefete Söz Hakkı Yok…

Akyazı’da Haziran Ayı Meclisi Toplandı. Muhalefete Söz Hakkı Yok…
Akyazı Belediye elcisi Haziran ayı olağan toplantısını yaptı.11 Madde karara bağlanırken Muhalefet üyelerine söz verilmemesi ortamı gerdi. MHP li Öz Oh ne ala memleket diyerek tepki gösterdi.

Belediye Meclis salonunda gerçekleşen toplantıyı Belediye başkanı Hasan Akcan’ın toplantıya katılmaması nedeniyle Meclis Başkanvekili Kemal Kaliç yönetti. Meclis toplantısına Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın dışında AK Partili Sait Beşir, Emrullah Kut ve Abdülrahim Düzcan’da mazeret beyan ederek katılmadılar.

7 gündem maddesine 4 ilave gündem maddesi daha eklenince Akyazı Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısında 11 gündem maddesi görüşüp karara bağladı. Buna göre;

Gündemin birinci maddesinde yer alan Kuzluk Mahallesi 889 No.lu parselin kuzeyinden geçen 7 metrelik yolun kaydırılması teklifi İmar Komisyonunca kabul edildiğinden kabul edildiği şekli ile meclis tarafından da onaylandı.

Gündemin ikinci maddesinde yer alan Pazarköy Mahallesi 53 No.lu parselin üzerinde bulunan dini tesis alanının kaydırılması teklif Komisyonca kabul edildiği şekli ile mecliste oylandı ve kabul edildi.

Gündemin 3.maddesinde yer alan Kuzuluk, Altındere, Dokurcun ve Küçücek Mahallesinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Notlarına “ 10 metre ve üzeri yola cephesi olan parsellerin zemin katlarının ticari dükkan olabilir notunun ilave edilmesi ile ilgili olarak İmar komisyonunda gelen teklif aynen kabul edildi.

Gündemin 4. maddesine göre Kuzuluk Mahallesinde 1266- 2893 ve 2977 No.lu Kültürel tesis alanı içinde bulunan parsellerin Sağlık Tesis Alanı olarak değiştirilmesine ilişkin İmar komisyonu raporu geldiği şekli ile kabul edildi.

Gündemin 6.maddesine göre Yahyalı Mahallesin 140 No.lu parselde bulunan 29 bin 431 M2. Alanın 10 bin M2 sinin belediye hizmet alanı olmasına ilişkin Komisyon raporu geldiği şekli ile kabul edildi.

Gündemin 7.maddesine göre 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20.,maddesine istinaden Meclisin Ağustos ayı içinde tatil yapması karara bağlandı.

Gündemin 8.maddesine göre İpekyolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliğine üye olunması oylandı ve oy birliği ile kabul edilirken, Birlik asil üyeliğine de Lütfi Kaymak, yedek üyeliğine ise Ruhi Yılmaz seçildi.

Gündemin 9.maddesine göre ihtiyaç duyulan iş makineleri alımı için Belediye başkanı Hasan Akcan’a İller Bankasından 900 bin liralık kredi alma yetkisi oylandı ve oy birliği ile istenen yetki verildi.

Gündemin 10.maddesine göre Ömercikler Mahallesindeki Karacusu kanalı kenarında bulunan ve Akyazı Belediyesince kamulaştırılan alanın Belediye Hizmet Alanı yapılması şartı ile Büyükşehir Belediyesine bedelsiz tahsis edilmesi oylandı ve oy birliği ile tahsis işi kabul edildi.,

Gündemin 11.maddesine göre Dokurcun, Kabakulak ve Pazarköy Mahallesinde bulunan üç adet taşınmazın İlçe Milli Eğitim müdürlüğüne tahsisi oylandı ve oy birliği ile tahsis işlemi gerçekleştirildi.

 

Muhalefet konuşturulmadı

Hem toplantının başında hem de sonunda MHP’li Meclis üyesi Murat Öz söz istedi. Toplantıyı yöneten Kemal Kaliç, toplantının sonunda konuşursunuz demesi üzerine bu defa AK Partili Meclis üyesi Alim Gül 4 gün sonra seçim var. Söz alanlar siyaset yapmaya kalkabilirler o nedenle ben toplantının sonunda kimseye söz verilmemesi yönünde teklifim var bu teklifimin oylanmasını istiyorum dedi ve bunun üzerine Meclisi yöneten Kemal Kaliç, Alim Gül’den gelen teklifi oylattı ve Muhalefetin itirazına rağmen AK Partili üyelerin oyları ile de teklif kabul edildi.

Bunun üzerine MHP’li Meclis Üyesi Murat Öz, yapılanın doğru olmadığını söyledi ve eğer konuşturulsaydım öncelikli olarak Başkan Akcan’ın toplantılara katılmayış nedenini soracaktım ve ayrıca var olan ve bir türlü giderilmeyen sıkıntıları bir kez daha dile getirecektim dedi ve iktidar partisinin tutumunu değiştirmemesi halinde MHP olarak kendilerinin de bu haksız uygulamayı her yerde konuşacaklarını ve kamu oyu ile paylaşacaklarını söyledi. Öz sözlerini Mecliste kürsü yok. Mikrofon yok. Konuşmak yok. Oh ne ala memleket şeklinde tamamladı.

Umut Haşim ÇOBAN

ZEp13eoqd6.jpg OUMzZp.jpg 9fKc73.jpg YuMEN.jpg eWTVNPRy2G.jpg

Bu haber toplam 1117 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
adalı
03 Haziran 2015 Çarşamba 19:59
19:59
yazık yazık söz vermeyene oy da yok
Vatandaş Ahmet
03 Haziran 2015 Çarşamba 13:26
13:26
İSİMSİZ rumuzlu arkadaşı tebrik ediyorum o kadar güzel yorumlamış ki hislerimize tercuman oldu evet yeni yönetimin profili aynen böyle...
akyazılı
03 Haziran 2015 Çarşamba 12:15
12:15
akyazımızın en büyük sorunlarından birisi halen faal olan mezbahanedir.sağlıksız ve atıl durumda olan bu yerin biran evvel yerine modern hijyen bir kesimhane ile halkımıza hizmete açılması, yetkili kişilerin bu duruma çözüm bulması gerekmektedir.
İSİMSİZ
03 Haziran 2015 Çarşamba 10:18
10:18
HARİKA KONUŞULAMAYAN TÜRKİYE YE HOŞGELDİNİZ .YORUM YOK,İCRAAT YOK, SÖZ HAKKI YOK, DEMOKRASİ YOK, HERKES KENDİNE GÖRE UYDURMUŞ BİR DÜMEN GİDİYOR.HIRSIZLIK , YOLSUZLUK ,YALAKALIK, GÖRMEZDEN GELME,SALLA BAŞINI AL MAAŞINI, POHPOHLAMA, DİN ÜZERİNDEN SİYASET NE İSTERSENİZ YENİ TÜRKİYE DE VAR. PARDON TÜRK DENMEYECEK. NE GÜZEL HERKESE İYİ UYKULAR.
muhalefet
02 Haziran 2015 Salı 18:13
18:13
Yeni Türkiye.......!!!!
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim