• BIST 94.541
 • Altın 194,542
 • Dolar 4,7355
 • Euro 5,5009
 • Sakarya : 20 °C

Akyazı Kongresi karıştı

Akyazı Kongresi karıştı
Akyazı Ak Parti ilçe kongresi gergin başladı. Divan Osman Karaoğlan’ın listesinde İl delegesi olan Hikmet Tuz adlı kişinin partiye olmadığını iddia ederek Listeyi kabul etmeyince ortalık karıştı.

SENARYO TEKRARLANDI VE KARAOĞLAN SEÇİME SOKULMADI

AKP Akyazı İlçe kongresinde 2012 yılında ortaya konulan senaryo tekrarlandı ve Mustafa Yıldırım’ı seçime sokmayan zihniyet bu defa da Genel Merkeze rağmen listesini hazırlayarak seçime girmek isteyen Osman Karaoğlan’ı seçime sokmadı.

Seçim maddesine geçileceği sırada Talip Boğaz ve Bilal Soykan tarafından listelerde yer alan isimlerin partiye üye olup olmadıkları araştırılsın önergesini divan işleme koydu ve yaptığı araştırma sonucunda Fevzi Bora tarafından hazırlanan listenin tüzüğe uygun olduğunu, Osman Karaoğlan tarafından hazırlanan listede ise yönetim kurulu asil üyeliği için aday gösterilen Hikmet Tuz ile İl Delegeleri arasında isimleri bulunan Ali Düzcan, Üsım Sarıçizmeli ile Sümeyra Güzel’in partiye üye olmadıkları ve ayrıca il asil delege sayısının yarısı kadar yedek üye yazılmadığı gerekçe gösterilerek Karaoğlan’ın listesi divan tarafından kabul edilmedi ve Karaoğlan ile ekibi seçime sokulmadı.

KARAOĞLAN KONUŞTURULMADI

Listesinde yer alan bazı isimler tarafından divana verilen önerge ile Osman Karaoğlan’ın konuşma yapması istendi. Bu istem divan tarafından listelerde inceleme yapıyoruzu gerekçe göstererek ret etti ve böylece Karaoğlan’ın listesi yine divan tarafından kabul edilmediği içinde konuşma yapamadı.

AÇIKLAMA SALONDA GERGİNLİK YARATTI

Divanın seçime tek liste ile giriyoruz açıklaması üzerine oturduğu yerden kalkan ve divanın önüne gelen Osman Karaoğlan, partiye üye değil dedikleri tüm isimlerin partiye kayıtlı üye olduklarını, Hikmet Tuz’un ise hem kurucu üye hem de 5 yıl yönetim kurul üyeliği yaptı açıklaması yaptı. Bu açıklama yine divan tarafından yerinde görülmeyince bu defa Karaoğlan o zaman bize yarım saat izin v erin listeyi yenileyelim isteğini de yine divan geri çevirdi.

Osman Karaoğlan’ın seçime giremeyeceğinin kesinleşmesi üzerine salonda bir anda dalgalanmalar oldu ve gerginlik yaşanmaya başlandı. Karaoğlan bunun üzerine benimle birlikte hareket edenler salonu terk etsin diyerek kendisi dışarı çıkınca arkasından da ekibi dışarı çıktı.

İL BAŞKANI ÇOK SİNİRLENDİ

Toplantıya katılan İl Başkanı Recep Uncuoğlu ile Milletvekili Hasan Ali Çelik’in araçlarına binmek için dışarı çıktıklarında seçime sokulmayan partililer Bu ne biçim adalet. Sudan sebeplerle seçime sokulmuyoruz. Bunun hesabını 2015’de soracağız şeklinde bağırmaya başladılar.Bu arada Altındereli delege İbrahim Kır’de İl Başkanı Uncuoğlu’na sert çıktı ve bu yaptığınız doğru değil. Bunun adına tek adamlık denir. Bizim partinin başında Adalet ismi yer alıyor. Hani Adalet nerede diye sordu. İbrahim Kır’ın bu çıkışına İl Başkanı Recep Uncuoğlu çok sinirlendi ve İbrahim Kır’a kameralar önünde böyle bağıramazsın Şov yapamazsın diyince daha da öfkelenen İbrahim Kır İl Başkanına iyice yaklaştı ve o sırada devreye Osman Karaoğlan ile diğer arkadaşları girdi ve Kır İl Başkanının yanından uzaklaştırıldı. İbrahim Kır’ın ardından Sadık Kılıç ile Nida Kılınç’ta tepkilerini hem İl başkanına hem de Milletvekili Çelik’e gösterdi. Gerginliğin artması üzerine İl Başkanı ile Milletvekili Hasan Ali Çelik’te araçlarına binip salon önünden ayrıldı.

İL BAŞKANINA TEPKİ VAR

İl Başkanı Recep Uncuoğlu’nun Altındere delegesi İbrahim Kır’la girdiği diyalog ve o diyalog esnasında sarf ettiği sözler Karaoğlan ekibinde yer alan partilileri kızdırdı. Bizim başkan sinirlenince sokak kabadayısı gibi konuşuyor diyen partililer, il başkanının bu tavrını şiddetle kınadıklarını söylediler ve kendisini daha adil ve sakin olmaya davet ettiler.

KARAOĞLAN MAHKEMEYE GİDİYOR

Seçime sokulmayan Osman Karaoğlan basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Karaoğlan, gördüğünüz gibi sudan bahanelerle seçime sokulmuyoruz. Biz bu filmi daha önce seyretmiştik. Aynı senaryo bugünde uygulandı. Üye olmadıklarını söyledikleri arkadaşlarımız bu partinin kurucu üyeleri  ve yönetiminde yıllarca görev yapmış arkadaşlarımızdır. Özellikle yönetimimizde yer alan Hikmet Tuz hem kurucu üyedir hem de 5 yıl yönetimde görev yapmıştır. Yaptığımız incelemede ise bu arkadaşımızın hala üyeliğinin sürdüğünü tespit ettik. Diğer arkadaşlarımızın da üyeliklerinin sürdüğünü görüyoruz. Bizde hiç vakit kaybetmeden uğradığımız haksızlığı mahkemeye taşıyacağız. Zaten böyle bir uygulamadan dolayı mahkemenin vermiş olduğu karar var. Örnek gösterilerek mahkemeden sonuç alacağımıza inanıyorum dedi. Açıklamasını şöyle tamamladı “ AK Parti birkaç kişinin partisi değildir. AK Parti hepimizin ve yüce Milletimizin teveccüh gösterdiği bir partidir. O nedenle biz partimizi o birkaç kişiye bırakmayız”

AK Parti 4. Olağan Akyazı İlçe kongresi belediye konferans salonunda yapıldı. Süleyman Özmen’in başkanlık yaptığı divan da Ahmet Demir, Ali İhsan Güneş, Zehra Hatipoğlu ve Nihat Yıldız’da üye olarak görev yaptılar.

Genel Kurul saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Daha sonra İlçe başkanı Fevzi Bora kürsüye gelerek iş başında bulundukları süre içinde yaptıkları hizmetleri anlattı ve kongreye katılan delegelerden destek talebinde bulundu.

Akyazı Belediye başkanı Hasan Akcan, Milletvekili Hasan Ali Çelik ve İl Başkanı Recep Uncuoğlu’da kongrede birer konuşma yaptı ve her üç konuşmacı da birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Yönetim kurulu çalışma ve hesap raporlarının okunması v e kabulünden sonra yönetim kurulu genel kurula katılanlar tarafından ibra edildi.

Gerçekleşen ancak mahkemeye taşınması beklenen kongreye Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Süleyman Soylu birer başarı mesajı gönderdi.

Yapılan kongreye İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Milletvekili Hasan Ali Çelik, Akyazı Belediye başkanı Hasan Akcan, Söğütlü Belediye başkanı Hüseyin Genç, İl yönetim kurulu üyeleri, çevre İlçe başkanları ile delegeler katıldı.

TEK LİSTEYLE GİRİLEN SEÇİMİ KAZANAN LİSTE

BAŞKAN : FEVZİ BORA

YÖNETİM KURULU ASİL: CELAL YILMAZ,CEMAL KURUTAY, EYÜP DEMİRTAŞ, GÜLŞEN AKAY, HALİT KAYMAK, HASAN BAYRAKTAR, HAŞİM FURUNCU, HÜSEYİN DÜZCAN, İLYAS KAHVECİ, İRFAN BAŞER, MEHMET FIRAT, MUSTAFA KARAKUM, NECLA SAĞDIÇ, OLGUN YORULMAZ, OSMAN YILMAZ, SELİM ATMACA, SÜLEYMAN YILDIRIM, TALİP BOĞAZ, TURAN HİKMET, VEDAT ÇAĞRI, YAHYA AYDOĞDU, YAŞAR SAĞLAM, YILMAZ ESEN, YUSUF ÇOKAL

İL DELEGELERİ (ASİL)

RECEP YILDIRIM, FEVZİ BORA, HASAN AKCAN, BİLAL SOYKAN, MEHMET ÇAKMAK, YAŞAR YAZICI, İSMAİL YILDIRIM, MEHMET SARI, MEHMET ONAT, YUSUF ZİYA KARA, HALİT BEŞİR, TURAN HİKMET, YUSUF ÇOKAL, TALİP BOĞAZ, H.ENGİN EROĞLU, MUSTAFA KARAKUM, EYÜP DEMİRTAŞ, MEHMET FIRAT, ZEYNEP YILDIRIM, HALİT ZKAYMAK, CELAL YILMAZ, Ö.FARUK ATMACA, ABDÜLKADİR İLHAN, YILMAZ ESEN, OSMAN YILMAZ, ABDURRAHİM ATMACA, MERYEM SAĞLAM, NAİL KAHVECİ, HÜMEYRA H.SAYGIDEĞER, SAİT BEŞİR, KEMAL KALİÇ, TUNCER AKBAYRAK, ABDÜLKADİR YILDIRIM, ALİM GÜL, ABDURAHMAN DÜZCAN, MEHMET ÖZTÜRK, ÇETİN SARI, KEMAL ÖZTEN, MAHMUT BAYKAN, YUNUS ALTUNTAŞ, HASAN İŞ, KAZIM ATMACA, MİKTAT N.KOÇ, ŞENER BİLGİN, İBRAHİM ÇELİK, NURTEN ÖZTÜRK, LÜTFİ KAYMAK, ERTAN AKŞİT, MURAT GÜVEYOĞLU, YAŞAR ZIMBA, ALİ KAHVECİ, CABBAR SAKA, EKREM GÜMÜŞ, A.ATAHAN TEKİR, NİLÜFER ÖZTÜRK, YAHYA AYDOĞDU, OSMAN CİVAN, FERHAT SAĞLAM, İRFAN BAŞER, HAMİDE KAHVECİ, OSMAN ÖZTÜRK, SEFA KURT.

 

BKDCuFaHm.jpgltXzTYSU.jpgTKrEOjP5.jpgfx2XVda.jpgMq1EA.jpgeTvbk.jpgFaCfs.jpg2ymTWt8U.jpg1iQkJTplG.jpgtxF4HS.jpg58FcRjxO2.jpg67qmXg2Bjp.jpgowWINqiX.jpgoMixkbD4N.jpg7U04aRKWzN.jpg

 

Bu haber toplam 5723 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Vatandaş
20 Kasım 2014 Perşembe 11:33
11:33
Davulu tutan siz , tokmağı tutan siz , davula tokmağı vuranda sizsiniz. Fazla söze gerek yok böyle bir iktidar işte fireni patlamış kamyon gibi ne zaman duvara toslayacak bilinmez inşallah bu gidişle vatandaşımız toslamasında....
HAYA
18 Kasım 2014 Salı 16:28
16:28
Kongrede yaşanan usulsuzluk ürünü, ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri UTANMADAN AKYAZI SOKAKLARINDA GEZERLERSE BUNLARI TAKDİR ETMEK LAZIM.ALLAH HAYA DUYGUMUZU MUHAFAZA ETSİNDE,BİZ BU KONUMA DÜŞMEYELİM.
BULANTI
18 Kasım 2014 Salı 16:24
16:24
Akyazılı Ak Parti seçmenini,400 delegeyi yaklaşık 2500 üyeyi adam yerine almadan; İl başkana ve avanesi vekillere dolgu malzemesi olan MEVCUT TEŞKİLAT AKYAZI SİYASİ TARİHİNİN UTANÇ HANESİNDE YER ALACAKLAR.Şahsım olarak bu insanları görünce midem bulanıyor.
AKYAZILI EMİN
18 Kasım 2014 Salı 15:05
15:05
HANİ NEREDE DEMOKRASİ SAVUNUCUSU OLAN A.K.P LİLER YAZIK EĞER BİRAZ VİCDAN VE ALLAH KORKUSU VARSA DELEGENİN KARARINA SAYGI DUYULUR YOK BU DELEGE HER SEFERİNDE BİAT ETMEK ZORUNDAYSA ONLARDA İSTİFA ETMEZLERSE ÜST YÖNETİMİN GÜNAHINA ORTAKDIRLAR VE HERKESİNDE VEBALİ ÜSTLERİNDE KALACAKTIR DESPOT VE ANTİ DEMOKRATİK BASKICI ANLAYIŞA KAZAN KALDIRILMASI GEREKİRAKSİ HALDE ÇOK ELEŞTŞRDİKLERİ C.H.P.DEN HİÇBİR FARKLARI YOK
mehmet
17 Kasım 2014 Pazartesi 17:17
17:17
akp menfaat, çıkar, tuz partisi. tuz yalayanlar seçimi aldı. bu millet bunlara boşuna oy veriyor. bir kaç kişi nemalanıyor. mesela. mustafa, hüseyin, talip bunlar kim ki parti yönetecek. akp ye tuz yalamaya gelenlar bunlar.
kürşat
17 Kasım 2014 Pazartesi 10:42
10:42
Yaşasın AKP demokrasisi....
mustafa h
17 Kasım 2014 Pazartesi 09:57
09:57
turan hikmet bunlar refah partisin de olsaydı neler derdin neler.il genel adayları için ön seçim yapılmıştı da sonucu açıklamadan görevliler gitmiş ti.o zaman neler konuşuyordun neler.ne oldu şimdi menfaatinmi ağır bastı da konuşmuyorsun.kişilikleriniz açığa çıktı el hamdulillah
ahmet
17 Kasım 2014 Pazartesi 09:53
09:53
feyzı bora kısılıgıyle durusuyla karekterıyle duzgun insan hayırlı olsun allah yardımcısı olsun akyazı gıbı yerde bermuda uckenınde gorev yapmak zor allah yardımcısı olsun
ÖMEER
17 Kasım 2014 Pazartesi 09:50
09:50
EYÜP İÇİN YORUM YAZAN ARKADAŞ DEĞMEZ EYÜP İÇİN LAF ETMEYE .İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY OLURKEN BUNLAR YÖNETİMİ KARANTİYE ALMAK İÇİN ADAY OLUYORLAR.HAYSİYET AYAKLAR ALTINA DÜŞMÜŞ.DEĞMEZ BUNLARA LAF ETMEYE.EYÜP KONGREDEN İKİ GÜN ÖNCE OMAN KARAOĞLANI DESTEKLEYECEĞİM DİYE SÖZ VERMİŞTİR.SONRA NE OLDU.ATANAN FEVZİ BORANIN YANIN DA YER ALDI.ATANDI DİYORUM SEÇİLMEDİ DAYATILAN ADAY SEÇİLMİŞ ADAY DEĞİLDİR.OSMAN BEY DEN KORKUYA BÜTÜN ENTRİKALARI ÇEVİRDİLER.
AKYAZILI
17 Kasım 2014 Pazartesi 08:05
08:05
şeytan üçgeni bora eyüp ve karakum eyup sen bir sefer men faatın için saadeti sattın karakum sende senelerdir akyazıyı yıyorsunsizden hicbirşey olmaz olamaz
AKYAZILI
17 Kasım 2014 Pazartesi 08:01
08:01
akp varya tam tam bir tiyatro partisi önce atay oluyolar sonra boranın listesine giriyorlar adamlık olmüş kazanan liste önce secim yapılsın sonrakasanılsın adelet yok eyüp demirtaş sen yazık yazık irfan başer yazık yazık akyazıya bu lisdeden birşey gelmez menfaat lisdesi hasan bayraktar hayırlı olsun hasan akcanın yiğenı de girmiş listeye akyazıya yazık oluyor yazık bora ve listesini kınıyorum hani adalet hani özgürlük demokrasi ner akp tam tiyatro partisi
MUSTAFA
16 Kasım 2014 Pazar 23:20
23:20
BU AKP NİN HANGİ İŞİNDE ADALET VAR Kİ, BURADA DA ADALET İSTİYORLAR. NE ADALETİ. AKP, YEME PARTİSİ. MUSTAFA, HÜSEYİN TALİP YEEE OĞLUNM YE. MİLLETTE OY VERİYOR. YAZIKLAR OLSUN. AKP DEMEK, ADALETSİZLİK DEMEK.
İnsaf Ehli
16 Kasım 2014 Pazar 22:47
22:47
"Yiyin birbirinizi" diye yorum yazdım akepelilerin haber sitesinde. Yayınlamadılar. Hakaret de içermiyor, ama zorlarına gidiyor eleştiriler. Yesinler birbirlerini
OBJEKTİF.AKP Lİ
16 Kasım 2014 Pazar 21:36
21:36
BENİM ADALETTEN YANA SIKINTIM OLDU ANCAK BU ADALETSİZLİK BİR BAŞKA,BANA HİZMET EDECEK BAŞKANI BEN SEÇEMİYORSAM BU HAKKIM BANA VERİLMİYORSA NE ADALETİ YA ,OY VERECEKLERİ SEN BELİRLE, ADAYLARI SEN BELİRLE EEEE BEN NEYİM,HİÇ ÖYLEMİ O ZAMAN DEMOKRASİ DEMEK YANLIŞ,BEN YANDAN LAF SOKANLARDAN DEYİL KOYU FENERBEHÇELİ GİBİ BİR AK PARTİLİYİM ,VE FEVZİ BORAYIDA ŞAHSEN SEVERİM ,AMA YANLIŞA YANLIŞ DEMEZSEN VİJDANINLA BAŞ EDEMEZSİN,EĞER VAR İSE, BİR 40,50 KİŞİ 50 BİN KİŞİNİN GELECEĞİ VE VERİLECEK HİZMETLER HAKKINDA KARAR VERMESİ BENCE HAKSIZLIK,BU SEÇİM SEÇİM DEYİL ATAMA.
AKYAZILI
16 Kasım 2014 Pazar 20:38
20:38
ALAATTİN ABİ HABERİ MÜKEMMEL HAZIRLAMIŞSIN TEŞEKKÜRLER
Diğer Haberler
 • MHP'ye destek çığ gibi büyüyor13 Haziran 2018 Çarşamba 14:17
 • Öksüz: MHP'ye güvenin ve destek olun13 Haziran 2018 Çarşamba 14:14
 • Balaban: Milletle el ele zafere koşuyoruz13 Haziran 2018 Çarşamba 14:12
 • "Çiftçiye destek boynumuzun borcudur"12 Haziran 2018 Salı 14:35
 • MHP'nin en renkli adayı11 Haziran 2018 Pazartesi 14:37
 • MHP Adayı Eroğlu: Söz veriyoruz11 Haziran 2018 Pazartesi 14:33
 • MHP'li Levent Bülbül: Kimse fitneye düşmesin11 Haziran 2018 Pazartesi 12:41
 • MHP Adayı Kaba: 'Seyirci kalamayız'09 Haziran 2018 Cumartesi 16:16
 • Muharrem İnce Demokrasi Meydanı'nda konuştu09 Haziran 2018 Cumartesi 16:14
 • Muharrem İnce Demokrasi Meydanı'nda konuşuyor09 Haziran 2018 Cumartesi 14:47
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim