• BIST 93.043
 • Altın 193,699
 • Dolar 4,7189
 • Euro 5,4759
 • Sakarya : 19 °C

Akyazı Hemşerisine Sahip Çıkmadı

Akyazı Hemşerisine Sahip Çıkmadı
Usta Kalem Salim Özyılmaz 7 Haziran seçimlerini değerlendiren Akyazı’lıların Hemşerisine sahip çıkamadığını dile getirdi.

Milletvekili seçimi öncesinde partilerden adaylık için müracaat eden aday adayları Akyazı’daki SESOB’a bağlı Odaların başkanları tarafından verdikleri sabah kahvaltısı ile tek tek davet edilmiş ve aday adayları da bu davete icabet etmişti.

Davet sırasında Oda başkanlarının yaptığı konuşmalarda altı çizilerek belirtilen husus hangi partiden olursa olsun Akyazılı bir aday adayının seçilebilecek bir sırada olması O’na verme adına bizim için yeterlidir açıklamalarıydı.

Partiler aday adayları arasından adaylarını belirledi ve Yüksek Seçim Kuruluna bildirdi. Bildirilen adaylara bakıldığında AKP’den aday adayı olan 6 Akyazılının hiç birinin 7 kişilik sıralamaya giremediklerini, CHP’den aday adayı olan Elif Başer’e partisinin 5. sırada yer verdiğini, MHP’nin açıklanan listesine baktığımızda hemşehrimiz Zihni Açba’nın 1. Sırada yer aldığını gördük.

Yapılan toplantılar ve o toplantılardaki açıklamalara baktığımızda Oda başkanları ile birlikte biz Akyazılıların yapması gereken parti gözetmeksizin Zihni Açba’nın desteklenmesi olmalıydı.

Zihni Açba desteklendi mi? hayır. Çünkü yapılan açıklamalar ve verilen sözler o toplantıda kaldı. İş sandığa gidip oy atmaya gelince parti ruhu Akyazılılık ruhundan öne çıktı ve sandıktan yine AKP yine Akyazı’da birinci parti oldu.

O toplantıları düzenleyen ve düzenlenen toplantılarda açıklamalarda bulunan Oda başkanları partisi ne olursa olsun Akyazılı biri seçilecek bir sırada olsun. Onu sonuna kadar destekleyeceğiz sözleri havada mı kaldı ve Oda başkanları verdikleri o sözlerinde durdular mı? duramadılar mı? nın takdirini sizlere bırakıyorum.

Oda başkanları sözlerini tuttu ya da tutamadı. Peki Akyazılılar hemşehrilerine sahip çıkabildiler mi? diye sormanız halinde size vereceğim cevap hayır olur. 

Zira 60 bin seçmeni olan ve bunlardan 53 bini sandığa giden Akyazı’nın MHP’ye verdiği oy sadece 9 bin küsurdur. Bu rakamlara baktığımızda Akyazılının da hemşehrisine sahip çıkmadığı açıkça görülebilir.

Bizim Akyazı basınında çokça yer aldı. Ben de tekrarlamak isterim. AKP İl Başkanı seçim çalışmaları esnasında yaptığı bir açıklamasında biz Akyazılılar için şunları söylemiş “ Hizmet getirsek de getirmesek de Akyazı bize oy verir”

AKP İl başkanına ben başta olmak üzere birçok Akyazılı kızmıştır. Ama ortada bir gerçek var. O da sandıktan çıkan sonucu baktığımızda AKP İl başkanının haklı çıktığı gerçeğidir.

Milletvekili seçilen değerli kardeşim Zihni Açba’yı yürekten kutluyorum. Kendisine oy verenlerle vermeyenlerle de aynı mesafede olacağını ve tüm imkanlarını Akyazı ve Sakarya için kullanacağına gönülden inanıyorum.

 

Şayet MHP’nin iktidar ortağı olması halinde bize gelmesini beklediğimiz hizmetlerin daha rahat gelebileceğine de inananlardanım.

Yemin edip göreve başladıktan sonra Açba kardeşimden şahsi olarak tek isteğim Sakarya’nın Büyükşehir statüsünden çıkarılması ve belediyelerimiz ile köylerimizin geri verilmesidir.

Kendisinden bu konuda gayret göstermesini bekliyorum. Çünkü ben çok özlediğim belediyemi geri istiyorum.

Seçimler sonuçlandı ve şimdi gözler hükümetin nasıl kurulacağına döndü. Birçok senaryo üretiliyor. Erken seçim de bunlar arasında. Erken seçim olur mu olmaz mı bilemem. Bildiğim tek şey, yüce milletin birilerine artık yeter dediğidir. Bekleyip görmekte yarar var.

Yazımı noktalamak üzereyken Belediye basından bir haber geldi. Haber erken saatlerde atılmış. Haberde bir açıklama yer alıyordu. Açıklamayı kim yaptı diye baktığımda Belediye başkanı Hasan Akcan’ın ismi ve imzası vardı.

Yapılan açıklama dikkat çekici olduğu için yazıma noktayı koymadan önce köşeme alayım dedim. Hasan Akcan açıklamasında 7 Haziran günü yapılan seçimlerden bahsediyor ve bir taraftan Akyazılılara verdikleri oylar ve partisini birinci parti yaptıkları için teşekkür ediyor,

Diğer tarafta ise Türkiye genelinde çıkan sonuca üzülmüş olacak ki, her karanlık gecenin bir sabahı vardır başlığını taşıyan bir açıklamayı yapma gereği duymuş.

Açıklamasında Akyazılı gazilere sesleniyor sakın üzülmeyin darlanmayın, her karanlığın bir sabahı vardır diyor ve Bakara 216. Ayetinden bahisle sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır. Allah CC. Her şeyi bilir. Siz bilemezsiniz şeklinde ifadelerde açıklamasında yer alıyor.

Başkan Akcan’ın böyle bir açıklama yapma gereğini neden duydu ben anlayamadım. Bu açıklamaya yorumda yapmak da istemiyorum. Çünkü yorumu sizlere bırakıyorum.

 

Bu haber toplam 1850 defa okunmuştur
Yorumlar
Akyazı
13 Haziran 2015 Cumartesi 18:27
18:27
Yazık olmuş Zihni Açba'nın aday olmasına Mhp'den başka bir aday çıksa eminim daha iyi bir sonuç alabilirlerdi...
meydan
13 Haziran 2015 Cumartesi 16:26
16:26
kendi mahallesinden ikinci çıkmış sahiplikten bahsediyonuz.
Yeni camili
13 Haziran 2015 Cumartesi 16:06
16:06
Abi kalemine sağlık çok güzel yorumlamissin Akyazı daki bu parti zihniyeti olduğu surece akyaziya hiç bir yatırım gelmez ve gelmeyecek nasıl olsa akyazililar iktidar partisini hep destekleyecek serdivana sıfır asfalt atan zihniyet akyaziya yama asfaltı bile çok görüyor ve gelen yama bile akyaziya haber niteliği taşıyor yanı kısacası ağlayacak halimize guluyoruz allah zihni abinin yolunu açık etsin kimse şunu unutmasını özellikle akyazida akpye oy verenler akpnin 5 vekilininnden daha iyi görev yapacak sizde göreceksiniz
Diğer Haberler
 • MHP'liler İstanbul yolcusu17 Haziran 2018 Pazar 13:27
 • Devlet Bahçeli'den Sakarya molası!17 Haziran 2018 Pazar 11:34
 • Meral Akşener Sakaryalılara seslendi!16 Haziran 2018 Cumartesi 20:49
 • Eroğlu: Sakarya'ya layık vekiller olacağız15 Haziran 2018 Cuma 11:52
 • MHP'ye destek çığ gibi büyüyor13 Haziran 2018 Çarşamba 14:17
 • Öksüz: MHP'ye güvenin ve destek olun13 Haziran 2018 Çarşamba 14:14
 • Balaban: Milletle el ele zafere koşuyoruz13 Haziran 2018 Çarşamba 14:12
 • "Çiftçiye destek boynumuzun borcudur"12 Haziran 2018 Salı 14:35
 • MHP'nin en renkli adayı11 Haziran 2018 Pazartesi 14:37
 • MHP Adayı Eroğlu: Söz veriyoruz11 Haziran 2018 Pazartesi 14:33
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim