• BIST 95.093
 • Altın 192,848
 • Dolar 4,7367
 • Euro 5,4882
 • Sakarya : 25 °C

Açba Kızılay Meydanı ve Küçücek’te Konuştu

Açba Kızılay Meydanı ve Küçücek’te Konuştu
Açba Yörenizin bir evladı olarak bana bu yetkinin verilmesi noktasında iradenizi ortaya koymanızı hepinizden bir komşuluk hemşerilik hakkı olarak istiyorum dedi.

Çok değerli kardeşlerim, arkadaşlarım, komşularım, dostlarım, muhterem hanımefendiler, beyefendiler, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem milletvekilliği seçimleri münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz bu toplantıda yağan yağmura rağmen burada bulunuşunuzla bizleri onurlandırdınız gururlandırdınız. Hepinize iştirakinizden dolayı teşekkür etmek istiyor ve hepinizi yüce Allah’ın selamıyla selamlıyorum Cümleten Selamünaleyküm.

Malumunuz yaklaşık 2 ayı bulan bir zamandan beri yapılacak olan bu seçimler çerçevesinde bir propaganda dönemiyle yaşıyoruz. Ve bu çalışmalarda 2 aya ayrılan bir  zamandan beri sürdürüyoruz. Akyazımızda sizlerle böyle bir toplantıda bir araya gelebilme fırsatını ancak bugün bulabildik.

Gittiğimiz her yerde karış karış dolaştığımız tüm Sakarya ovasında gördüğümüz şahit olduğumuz bir şey var ki, Sakaryalı ne yazık ki kendisini temsil etme noktasında, görev verdiği siyasetçiden memnun değil.

Bunu nereden anladık katıldığımız her toplantıda, düzenlediğimiz her programda burada bu akşam sizler gibi burada toplandığımız gibi, orada da toplandığımız vatandaşlarla yaptığımız sohbetlerde biz derdimizi anlattıktan sonra peki buna karşılık sizin herhangi bir derdiniz, bir probleminiz veya bize soracağınız herhangi bir sorunuz var mı dediğimizde.

Çok tuhaf bir şekilde benim çok garipsediğim bir soruyla karşılaştık. Çok basit bir soru, her gittiğim yerde bu soruyla karşılaştım. Diyorlar ki , Seçildikten sonra birdaha gelecek misiniz, yani 7 Haziranda yapılacak olan seçimlerde sandıktan seçilir bizi temsil etme yetkisini alırsanız, birdaha sizi görebilecek miyiz?. Bu düşünebilen bir insan için gerçekten çok acı bir durumdur.

Buradan şunu çıkartıyorum ne yazık ki Sakaryalı kendisini temsil etmek üzere yetki verdiği insanları, bu yetkiyi aldıkları andan itibaren bir daha geri dönüp bakmamasından şikâyetçi.

Yine Sakarya özellikle son 10 yıldır baktığımızda, hatta son 13 yılına baktığımızda, iktidarda bulunan siyasi anlayışa 13 yılda 16 tane milletvekilliği hediye etmiştir. Bu 16 Milletvekili ile ilgili bu sözünü ettiği şikâyet vardı, geri dönüp yüzlerine bakılmadığı şikâyeti.

Yine bu 13 yılda Sakarya halkının kendilerine hizmet etmeleri için, kendilerine Ankara’da temsil etmeleri için görev verdiği tabiri caizse kendilerinin Ankara’daki sözcülerinin olmasını istedikleri kimselerin ne yazık ki Ankara’da onların sözcüsü olmak yerine gözcüsü olduklarını gördüler.

Bu anlamda geçtiğimiz günlerde iktidar partisinin İl başkanının yaptığı bir basın toplantısında kullandığı bir ifadeyi burada da dile getirmek istiyorum. İktidar Partisinin il başkanı diyor ki basın mensuplarına; Akyazı’ya ve Hendeğe bir şey yapmaya gerek yok, çünkü biz onlara bir şey yapsak da yapmasak da bize oy veriyorlar. Bu basına yansıdı ve manşet oldu gazetelerde.

Ben bu ifadeye özellikle Akyazılı olduğum için, Akyazı’da yaşadığım ve burada doğup büyümüş bir vatandaş olduğum için bu ifadeye çok takıldım. Demek ki Sakarya’dan Akyazı ve Hendek’in görünüşü bu olsa gerek.

Peki, Sakarya’dan Akyazı ve Hendeğin görünüşü bu da aynı anlayışın Ankara’daki merkezinden Sakarya’nın görünüşü nedir. İşte Sakarya’nın il merkezinden Akyazı ve Hendek nasıl görünüyor ise Ankara’daki merkezlerinden de Sakarya aynı şekilde görünüyor.

 

Bunu nereden mi anlıyoruz? Birkaç örnekle bu bakış açısına dikkat çekmek istiyorum:

Bilmem hatırlıyor musunuz Akyazı’da yaşayan hemşerilerim 2002 seçimlerinden önce Akyazı’nın Yeni Camii girişinde bir pankart asılıydı, diyordu ki Şeker Fabrikası Açılacak yazıyordu. Bizim topluluğumuz biraz unutkan bir hafıza ben hatırlatmak istiyorum. Ben dün gibi hatırlıyorum. Yeni Camii girişinde asılıydı bu pankart. Adapazarı Şeker Fabrikası açılacak diye bir pankart asılıydı. Bunun taahhüdünde 3 Kasım 2002 seçimlerinde İktidara gelen siyasi partinin Sakarya Listesinin liste başı olan, Akyazının o dönemde belediye başkanı olan ve milletvekilliğine adaylığını koymuş olan Sayın Recep Yıldırım’dı, tabi bunu ferdi olarak Recep Yıldırım kendi adına bu taahhüdü vermiyordu. Bu taahhüdü iktidara gelen kendi partisi adına veriyordu.

Peki, bugün Şeker Fabrikasının ne olduğunu bilen var mı? Bu gün Şeker Fabrikası Afyon yolcusu arkadaşlar. Sakarya’daki Şeker Fabrikası Afyon’a taşınıyor ve onun yerine de muhtemelen bir AVM yâda TOKİ’ye bir toplu konut yaptırılacak.

Neden Sakarya ya bir şey yapmaya gerek yok? Çünkü 3 dönemde 16 Milletvekilliği hediye etmiştir iktidar partisine hem de hiç bir şey yapılmadan.

Yine Sakarya’nın merkezinde Akyazı’nın nasıl göründüğüne dair bir not daha düşmek istiyorum. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde Akyazı belediyesi bir MOBESE temel atma töreni vardı. Törene günler önce şehir merkezinde anonslar yapıldı, son ana kadar Temel Atma törenine Sayın bakanımız katılacak. Sakarya’nın çiçeği konumunda bir bayan bakanımız var o katılacak şöyle olacak böyle olacak. Temel atma töreni günü Sayın bakanımız çalışmalarını sürdürüyor, katılmak üzere katıldı katılacak derken temel atma töreninin sonuna doğru, Sayın bakanımız o gün Arnavutluğu’na gitmek zorunda kalmış o yüzden törene katılamamış.

Bu gün de çarşı merkezine gitmek için evden çıktım. Kılıçoğlu Düğün salonun önünde baktım süslemeler falan var, sordum ne oluyor dedim. Aş evi açılı var sayın bakanımız da katılacak dediler. Akşamüstü onu merak etti, gelip sordum Sayın bakanımız bugün yine katılamamışlar ama bu kez nereye gittiği konusunda bir bilgi yok.

Şimdi bu anekdotu neden paylaştım, malumunuz olduğu üzere bu seçimde bizim için, bizim açımızdan hangi siyasi parti mensubu olursa olsun, bu güne dek hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun bu seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’ne bütün vatandaşlarımızı davet etmemize gerektiğine inanıyorum. Bu seçimde sandığa giden her vatandaşımızın kendi siyasi düşünce ve saptandılarını bir kenara bırakarak Milliyetçi Hareket Partisine oy vermesi gerektiğine inandığımız seçimlerdir.

Bu inancımın gereği olarak başta sevgili Belediye Başkanımız benim öğrencilik yıllarımdan arkadaşım olan Hasan Akçan başta olmak üzere, yine iktidar partisinin sevgili İlçe Başkanı Fevzi Bora’da buna dâhil olmak üzere bütün Akyazı’da ki Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticileri başta olmak üzere, Adalet ve Kalkınma Partisine gönül vermiş olan bütün hemşerilerimizi de Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy vermeye davet ediyorum.

Bunu hem memleket gerçeği olarak istiyorum hem de komşuluk ve arkadaş hatırı olarak istiyorum. İnanıyorum ki birçoğu bu çağrıma kulak vereceklerdir.

Ben bu seçimlere milletvekili mazbatasının bana sağlayacak olduğu sosyal kimliği hedefleyerek aday olmadım, elime alacağım milletvekili mazbatasının bana kazandıracağı birtakım getirileri hedef alarak aday olmadım, ben milletvekili değil gerçek anlamda milletin vekili olmak maksadıyla bu göreve talip oldum.

Nasıl olacak milletin vekili? Eğer Akyazı’nın herhangi bir köşesinde, köyünde başı ağrıyan bir vatandaş varsa ve o baş ağrısı Ankara’da herhangi bir kulağa ulaşmak istiyorsa,  o baş ağrısını o kulağa yeterli olacak ölçüde gür bir sesle iletmekle oluyor.

Başı ağrıyana kulak tıkayarak Milletvekilliği olunmuyor mazbata vekilliği olunuyor. Yine biz bu yola çıkarken Sakarya’mızın olması gerektiği yerde olmadığını gördüğümüz için çıktık.

Çözüm noktasında her vatandaşın bir sorumluluğu vardır. İşte bu sorumluluğun en kolay şekliyle üstümüzden atabileceğimiz, en ucuz bedel ile ödeyeceğimiz yer 7 Haziran’da kurulacak olan sandığın başıdır.

Bu sandığın başına geldiğimizde hür irademizle doğru tercihi yaparak, 8 Haziran günü Milliyetçi Hareket Partisine iktidar kapısını açacak tercihi yaparak, birey olmakla bu sorumluluğumuzu yerine getirmiş olacağız. İnşallah milletimiz tercihini bu noktada kullanacak ve 8 Haziran günü milletimiz için yeni bir başlangıç olacaktır. Biz bu inanç ve bu dilekle yapılacak olan seçimlerin ülkemiz için yöremiz için milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Cenabı Allah’tan milletimizin birlik ve bütünlüğünü ortadan kaldırmak isteyen hiç kimseye müsaade etmemesini niyaz ediyoruz. Hepinize hayırlı geceler diyorum Allah razı olsun.

Ve Yörenizin bir evladı olarak bana bu yetkinin verilmesi noktasında iradenizi ortaya koymanızı hepinizden bir komşuluk hemşerilik hakkı olarak istiyorum.

0-001.jpg1-(1)-001.jpg1-(2)-001.jpg1-(6)-001.jpg1-(7)-001.jpg1-(8)-001.jpg1-(9)-001.jpg1-(10)-001.jpg12-003.jpgdsc_0002-001.jpgdsc_0005-001.jpgdsc_0007.jpgdsc_0008.jpgdsc_0009.jpgdsc_0011.jpgdsc_0018.jpg

Bu haber toplam 959 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • MHP adayları muhtarlar ile buluştu20 Haziran 2018 Çarşamba 14:40
 • MHP stantları teşkilat gibi20 Haziran 2018 Çarşamba 13:19
 • Bülbül şehir için konuştu “Dobra Dobra!”19 Haziran 2018 Salı 14:14
 • Davet Balbalılardan geldi CHP tamam dedi19 Haziran 2018 Salı 13:58
 • CHP Milletvekili adayı Selçuk’tan sitemize ziyaret19 Haziran 2018 Salı 12:32
 • Partilerde Bayramlaşma18 Haziran 2018 Pazartesi 14:54
 • Balaban ay-yıldız sistemini anlattı18 Haziran 2018 Pazartesi 13:03
 • MHP'ye destek büyüyor18 Haziran 2018 Pazartesi 13:00
 • MHP ova mahallelerine indi18 Haziran 2018 Pazartesi 12:52
 • MHP'de bayram havası17 Haziran 2018 Pazar 13:34
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim