• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Sakarya : 19 °C

1 Aylık Tatilin Ardından Belediye Meclisi Toplandı

1 Aylık Tatilin Ardından Belediye Meclisi Toplandı
Akyazı Belediye Meclisi Temmuz Ayında tatil yaptıktan sonra Ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Akyazı Belediye Meclisi Ağustos ayı meclis toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.

Meclis yoklama ve gündem maddelerinin okunmasıyla başladı.

Gündemin ilk maddesi Akyazı Belediyesi Müdürlüklerine ait olan görev ve çalışma yönetmeliklerinin hukuk komisyonu raporu doğrultusunda görüşülmesi maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesi kadro atamaları konusunda meclise bilgi verildi.

Gündemin üçüncü maddesi İmar Planı notunun kaldırılmasının görüşülmesi oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi.

Gündemin dördüncü maddesi imar planı yapma yetkisinin görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin beşinci maddesi İmar Planı Tadilatının İmar Komisyonu Raporu doğrultusunda onayının görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin altıncı maddesi Fen İşleri Müdürlüğünde ilçede yüzme havuzu yapılması için planlanan projenin giderleri için kredi teklifinin görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin yedinci maddesinin belediye fen işleri müdürlüğünce sunulan iş makinesi alımı için teklifin görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Ek Gündem

7 Gündem maddesinin oylanmasının ardından ek gündem maddelerinin oylanmasına geçildi.

Ek gündemin ilk maddesi mülkiyeti belediyeye geçen camilere ait taşınmazların tescil tespitinin iptali teklifinin görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Ek gündemin ikinci maddesi kadro değişikliği teklifinin görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Ek gündemin üçüncü maddesi ilçe merkezinde bulunan inşaat malzemesi satış depolarının ilçe merkezi dışına çıkartılması teklifinin görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Ek gündemin dördüncü maddesi Akyazı Belediyesi temsil, tören, ağırlama ve tanıtım giderleri yönetmeliği taslağının görüşülmesi plan bütçe komisyonuna havale edildi.

Ek gündemin beşinci maddesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesine 5 adet sıkıştırmalı çöp kamyonu satın alınmasıyla ilgili kredi talebinde bulunulması teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

Ek gündemin altıncı maddesi D140 -01 kontrol kesim numaralı Akyazı- Dokurcun Devlet yolunun Akyazı sınırlarında kalan kısmının İmar Plan Tadilat teklifinin görüşülmesi imar komisyonuna havale edildi.

Ek gündemin yedinci maddesi Yeni Mah. 57 ada, 189 nolu parseller ile ilgili imar plan tadilat teklifinin görüşülmesi imar komisyonuna havale edildi.

Ek gündemin sekizinci ve son maddesi SGK  İl Müdürlüğü tarafından yeni hizmet binası kurulması için arazi tahsisi yapılması teklifinin görüşülmesi oy birliyle kabul edildi.

Gündem Dışı

Gündem dışı belediye meclis üyesi Hikmet Kurt söz alarak, sözlerine Filistin’de yaşananlardan dolayı İsrail’e lanet okuyarak başladı.

“Ezilen Müslüman ve Türk kardeşlerimizi ezen, başta Filistin’de yaşananlardan dolayı İsrail’i kınıyorum, lanet olsun diyorum. Kapatılan belde belediyelerinin ardından 70 mahalle olduk fakat mahallelerimiz köy statüsünden kurtulmadı. Her meclis üyemize 3 mahalle tahsis edersek, meclis üyelerimiz bu 3 mahallenin sorunlarını buraya taşırsa, sorunları daha hızlı çözme imkanımız bulunur.

Bir de son zamanlarda artan uyuşturucu olaylarına karşı tedavi görmek isteyen olursa, kesinlikle herhangi bir cezası yoktur ve devlet kucak açıyor bunlara. Bizlerde bunu anlatmanın peşindeyiz. Bir de bir sitemim var. Muhalefet meclis üyeleri olarak bize denilen şu; “siz ne teklif verirseniz verin, kabul edilmeyecektir” şeklinde. Biz bu teklifi kendimiz için değil, ilçemiz için veriyoruz. Bu söylemlerden rahatsızız” dedi.

orX3mPQv.jpg 2RniaUwc9S.jpg SIvQHb9.jpg w0y6f.jpg uhO9iN.jpg vas8U.jpg

Bu haber toplam 1258 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim